Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przygotowanie garazu dla nowego auta-odbojniki na scianie.


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzac stan drzwi w moim obecnym aucie (poobijane ranty) chcialbym zabezpieczyc w jakis sposob sciany garazu. Co proponujecie?

Myslalem o matach korkowych-aby przymocowac je na wysokosci gdzie drzwi auta beda stykaly sie ze sciana- ale one wydaja sie troche miekkie.

Macie moze jakis pomysl na miekki ale trwaly meterial?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przyklejone płyty styropianowe, jak jest już mocno sfatygowana wymieniam na nową.

Są też gotowce na All..

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=MATA+NA+%C5%9ACIAN%C4%98+DO+GARA%C5%BBU&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=seng-v6-sm-2-default-1209

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat moze smieszny ale od lat walcze z rodzinka jak nalezy otwierac drzwi samochodu w garazu i niestety ciagle jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz skusiłem się na takie wynalazki  :thumbsdown:  efekt - mniej więcej po roku od założenia lakier przetarty do podkładu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Numiz - styropian najlepszy. Można po nim bić do oporu i nic się nie uszkodzi, a jak trzeba go bedzie wymienić to koszt paru złotych. Ew. ja widziałem jeszcze patent jak gość kupił najzwyklejszą matę do yogi(albo bardziej po polsku karimatę), zwinął w rulonik i zamontował dwoma paskami przybitymi do ściany - mata na tyle twarda że nawet uderzona mocno nie pozwoli drzwiom dotknąć ściany,ale jednocześnie nie zniszczy się, a i drzwi nie uszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze rozwiązanie - wysadzać / wsadzać rodzinkę przed garażem ;):D

a serio , to styropianowe płyty będą najlepszym rozwiązaniem....są różne grubości, jest w czym wybierać...

Chyba, że estetyka wnętrza garażu jest dla Ciebie bardzo istotna - wówczs możesz "zaszaleć" z wykładziną korkową :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz skusiłem się na takie wynalazki  :thumbsdown:  efekt - mniej więcej po roku od założenia lakier przetarty do podkładu...

No jakoś u mnie ta listwa ochronna działa chroni a nie przeciera lakieru do podkładu od czasu do czasu sprawdzam.

A ty wkleiłeś gumowe mięciutkie czy plastikowe twarde??? bo jak twarde na słabym kleju to poprzecierało lakier!

Ja mam silikonowe mięciutkie na bardzo mocnym kleju wszystkie ranty drzwi po całej długości obklejone!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakoś u mnie ta listwa ochronna działa chroni a nie przeciera lakieru do podkładu od czasu do czasu sprawdzam.

A ty wkleiłeś gumowe mięciutkie czy plastikowe twarde??? bo jak twarde na słabym kleju to poprzecierało lakier!

Ja mam silikonowe mięciutkie na bardzo mocnym kleju wszystkie ranty drzwi po całej długości obklejone!

Dawno to było, ale z tego co pamiętam to na pewno nic nie kleiłem - a czy to było twarde czy miękkie to amnezja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś w lidlu taki pas samoprzylepnej "pianki", trzyma się na ścianie już kilka lat.


O taką http://fanlidla.pl/gazetka/2012.10.11.do.samochodu/7433,Samoprzylepna,listwa,chroniaca,drzwi,samochodu,w,garazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz skusiłem się na takie wynalazki  :thumbsdown:  efekt - mniej więcej po roku od założenia lakier przetarty do podkładu...

 

 A w dodatku nie są zalecane gdyż stale zbiera się pod nimi woda. Też kiedyś założyłem sobie coś podobnego,ale jak naszybciej zdjąłema teraz mam przyklejone na taśmę dwustronnną na drzwiach - tylko na zewnątrz - w najbardziej wypukłym miejscu - nieiwelkie ( +/- 6 cm. kawałki specjanej jako odbojmiki gumy o grubości 3-4 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro rano zostal mi ostatni termin montazu zabezpieczen na scianie. Czy moglby mi ktos podac nsp wymiary QQ J11?

-wysokosc zetkniecia sie drzwi ze sciana

-odleglosc od poczatku samochodu do krawedzi otwartych drzwi przednich

-odleglosc od osamochodu do krawedzi otwartych drzwi tylnych -albo od krawedzi przednich otwartych do krawedzi tylnych otwartych

 

------------------------------

---------------------

Przyklejone "na oko". Wymiary wzialem z obecnego auta tylko troche podnioslem od gory i jest OK.

Problem rozwiazany.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...