Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzypienie układu kierowniczego J11


kubaad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wojti serwis ogarnął temat łożyska wymienione jest cisza  :)  Ps. auto zastępcze 1.6 n-tec ten motor fajnie ciągnie  :dribble:

Nie mów głośno,że 1,6 fajnie ciągnie,bo co niektórzy nie widzą różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wczoraj Pan powiedział, że smarowanie pomogło i nic nie słuchać. Zima się skończy, a gwarancja skończy się przed kolejna zimą  ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn,wierzysz temu panu a nie własnym uszom??? Czy faktycznie nic nie słychać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj nic nie było słychać, raz wymienili przelotkę przez tydzień było cicho. jak zacznie skrzypieć to oczywiste, że znowu ich odwiedzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mów głośno,że 1,6 fajnie ciągnie,bo co niektórzy nie widzą różnicy.

Dokładnie to samo pomyślałem :)

Edytowane przez chaddy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo pomyślałem :)

snapback.png

Nie mów głośno,że 1,6 fajnie ciągnie,bo co niektórzy nie widzą różnicy.

 

 

 

Ja nie widzę dużej różnicy ale jakąś widzę ;) Jak mówiłem - pewnej części ciała nie odrywa to niesamowite przyspieszenie 1.6 .

 

A prawda leży po środku bo każdy będzie chwalił swoje i swój wybór . Tak robi prawie każdy polak więc rozumiem i was i siebie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mam przyjemność mieć ten sam problem co pozostali z tego tematu użytkownicy Qashqai J11.

Dziś napisałem do Nissana w sprawie tego skrzypienia i wysłałem im filmy z odgłosami dochodzącymi z prawej strony.Zobaczymy co mi odpiszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Twojego czasu na odbijanie pileczki  ,każą Ci się skontaktować z najbliższym serwisem w celu stwierdzenia usterki.Tak więc wszystko i tak będzie zależało od podejścia serwisu.


O Sandomierz!Piekne miasto :D  W ubiegłym roku wojażowałem po okolicy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciągle skrzypi  :( . Podczas tej zimy miałem 3-4 wizyty w ASO w tej sprawie. Niby coś tam smarują i czyszczą, ale problem ciągle nie zostaje usunięty. Na zakończenie ostatniej wizyty usłyszałem, że jeśli chodzi o skrzypienie osłon kolumny kierownicy, to po prostu "ten typ tak ma". Czyli co, mam się przyzwyczaić ? :angry:

Co do skrzypienia dobiegającego z okolic osłon amortyzatorów, to poradzono, żebym przy myciu samochodu zwracał uwagę na skierowanie strumienia wody na te osłony, celem wypłukania piasku, bo "jeżdżę po brudnych drogach"  :mad: !

Pojadę chyba do innego serwisu  :|. Poczytałem na forum o innych problemach (np. 

Stanowisko serwisów w sprawie nadmiernego zużycia oleju w silnikach 1.2 DIG-T.)  i jestem przygnębiony.

 

 

 

Wg mnie sprawy należy maksymalnie nagłaśniać, łącznie z wystąpieniem z pozwem zbiorowym :angry: . 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę kolega chcę pomóc naszemu koledze Jacko, a przecie TV Turbo Kamera tak blisko  :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też skrzypi,bardziej z prawej na wysokości koła. Raz pojechałem do ASO ale nikuś boi się doktora ASO, i nie ujawnił skrzypienia,ale nagrałem dziada. Rano zgrzytanie jak stareg emeryta

,a koło południa już ok ....w czwartek 10.03 mamy wizytę. Zobaczymy jak się ustosunkują do sytuacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie skrzypienia wszystko zależy od wiedzy jak również chęci serwisu do przeprowadzenia napraw gwarancyjnych oraz normalnego podejścia do klienta a nie traktowanie go jak dziwaka któremu coś tam piszczy. I z takim właśnie podejściem spotkałem się w serwisie Japan Motors w Dąbrowie Górniczej, pomimo, że do Dąbrowy mam 230 km w jedną stronę warto było pojechać. Sprawę piszczenia oczywiście załatwili - wymienili wadliwe elementy. A to wszystko dzięki JACKO29, Dziękuję za polecenie kompetentnego serwisu. Od teraz jest jedyny serwis gdzie postanie moja noga.

Edytowane przez vendetti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie skrzypienia wszystko zależy od wiedzy jak również chęci serwisu do przeprowadzenia napraw gwarancyjnych oraz normalnego podejścia do klienta a nie traktowanie go jak dziwaka któremu coś tam piszczy. I z takim właśnie podejściem spotkałem się w serwisie Japan Motors w Dąbrowie Górniczej, pomimo, że do Dąbrowy mam 230 km w jedną stronę warto było pojechać. Sprawę piszczenia oczywiście załatwili - wymienili wadliwe elementy. A to wszystko dzięki JACKO29, Dziękuję za polecenie kompetentnego serwisu. Od teraz jest jedyny serwis gdzie postanie moja noga.

 

Vendetti mieliśmy jechać razem i przy okazji odwiedzić JACKO29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vendetti mieliśmy jechać razem i przy okazji odwiedzić JACKO29

 

Wiem, ale tak szybko umówili mi że szczerze mówiąc o tym wszystkim zapomniałem. Mam jeszcze lampkę wnętrza do wymiany więc będzie pretekst do kolejnego wyjazdu wtedy się zgadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale tak szybko umówili mi że szczerze mówiąc o tym wszystkim zapomniałem. Mam jeszcze lampkę wnętrza do wymiany więc będzie pretekst do kolejnego wyjazdu wtedy się zgadamy.

 

Ok nie ma problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin z serwisu chyba był zadowolony?:D


Lubi jak się coś dzieje i może pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Dziś dzwonił i pytał czy wszystko ok. Super gość

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale tak szybko umówili mi że szczerze mówiąc o tym wszystkim zapomniałem. Mam jeszcze lampkę wnętrza do wymiany więc będzie pretekst do kolejnego wyjazdu wtedy się zgadamy.

No ja już lampkę tylną wymieniłem. Przełącznik się popsuł...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jestem w takim wieku,że już to przerabiałem...i przerabiam :D

A S.....jeszcze odwiedzę,nie daruję mu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po wymianie łożysk mac personów. Serwis uwinał się w 7,5 h z przerwą na obiad.Niestety po zdjęciu płyty z pod silnika okazało się zapocenie tegoż silnika. Dwa dni robocze i nie zawsze gwarant daje olej i filtr oleju bo to materiały eksploatacyjne....co wy na to? Przebiegu ma 18 tyś a w czerwcu drugi przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś poratował Colinsie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od razu, że ktoś już wspominał o podobnym przypadku pocenia się silnika 1.2 (w okolicach rozrządu), a Nissan ma ponoć stosowny biuletyn serwisowy na tę okoliczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz,racje Aso nie wzbraniało się, sami zaproponowali uszczelnienie, to pewnie mają na to biuletyn,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...