Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zamarznięta szyba przednia od środka ?


Rafał1979
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Po ostatnich minusowych temperaturach zamarzła mi szyba od środka czy zdarzyło się Wam również coś takiego ??

Może uszczelki są już stare ale auto ma dopiero 5 lat ??

 

Jakieś pomysły ??

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, uszczelki nie przeciekają , to wszechobecna wilgoć w powietrzu .

Masz klimę , to włącz ją w aucie niech osuszy powietrze i odparuje z foteli , gąbek , tapicerki i dywaników .Jeśli czujesz że są one bardzo wilgotne to tak jak po praniu tapicerki ,silnik start , grzanie na max + klima i uchylamy lekko okna 

zajrzyj czy nie masz mokro między dywanikiem , a wykładziną tam zbiera się najwięcej wilgoci .

I teraz najciekawszy myk jeśli nie używasz auta przez kilka dni ,tydzień , kup 2kg soli i wysyp po 1kg do naczyń typu tacka z tworzywa z wysokimi krawędziami  i pozostaw w aucie , sól absorbuje wilgoć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, uszczelki nie przeciekają , to wszechobecna wilgoć w powietrzu .

Masz klimę , to włącz ją w aucie niech osuszy powietrze i odparuje z foteli , gąbek , tapicerki i dywaników .Jeśli czujesz że są one bardzo wilgotne to tak jak po praniu tapicerki ,silnik start , grzanie na max + klima i uchylamy lekko okna 

zajrzyj czy nie masz mokro między dywanikiem , a wykładziną tam zbiera się najwięcej wilgoci .

I teraz najciekawszy myk jeśli nie używasz auta przez kilka dni ,tydzień , kup 2kg soli i wysyp po 1kg do naczyń typu tacka z tworzywa z wysokimi krawędziami  i pozostaw w aucie , sól absorbuje wilgoć .

 

Raczej na pewno uszczelka :)

Nie  mam materiałowych dywaników tylko gumowe więc wilgoć jak będzie to tylko na gumie może od tego się to zrobiło. Tapicerka jest sucha nie jest wilgotna. Myślałem właśnie o zostawieniu jakiegoś pochłaniacza wilgoci. Zobacze czy problem się powtarzał jak tak to będę musiał coś zakombinować.

Edytowane przez Rafał1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem zamarzanie szyb po wew stronie w Polsce w nowym aucie też , a i tu jest więcej deszczu niż w Pl i też mam wodę jak po deszczu na przedniej szybie od wew strony .

Normalne zjawisko jeśli autko stoi pod chmurką , przecież oddychając wydzielasz wilgoć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale znowu ile aut stojących na parkingach ma zamarznięte szyby od środka :)? Dla mnie widok bardzo rzadki, w warsztacie raz się z tym spotkałem w Renault Megane 3 i tam wina była uszczelek :) autentycznie prócz szyb zamarzała również deska rozdzielca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fergul dobrze pisze.

Na gumowych "dywanikach" z pewnością masz mokrawo....Różnica temperatur - obecne dni są cieplejsze, słonko może czasem zajrzy przez szyby - i już auto "paruje od środka"....

W nocy temp. niższe i wilgotna szyba pokrywa się szronem....

Jeśli masz możliwość - zabierz dywaniki np. na noc do domu - niech dobrze się osuszą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widocznie ja mam takiego pecha że mi się woda skrapla od wewnątrz na szybach .

podczas zimy , gdy auto stoi nieotwierane , a dzień był słoneczny , to następnego ranka na bank szybę mam zaroszoną od środka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację

 

Czyli generalnie nie ma na to rady w jednych autach będą zamarzały w innych nie. Spróbuje jeszcze z tym pochłaniaczem wilgoci który można kupić zobaczymy czy to coś da. Położę pod siedzeniem i sprawdzę.

 

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację

 

Czyli generalnie nie ma na to rady w jednych autach będą zamarzały w innych nie. Spróbuje jeszcze z tym pochłaniaczem wilgoci który można kupić zobaczymy czy to coś da. Położę pod siedzeniem i sprawdzę.

 

Pozdrawiam

Rafał

 

I jeszcze jedno - filtr kabinowy .... kiedy wymieniałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz klimę , to włącz ją w aucie niech osuszy powietrze i odparuje z foteli , gąbek , tapicerki i dywaników .Jeśli czujesz że są one bardzo wilgotne to tak jak po praniu tapicerki ,silnik start , grzanie na max + klima i uchylamy lekko okna 

 

Wszystko ok. tylko nie otwieramy okien od razu a obieg powietrza ustawiamy na zamknięty (żeby nie dopuszczać wilgotnego powietrza z zewnątrz).

Wyłączyć klimatyzację oraz otworzyć okna (mocno) i obieg można dopiero po pewnym czasie jazdy bo inaczej wilgoć którą zgromadziliśmy pieczołowicie na parowniku klimatyzacji znowu znajdzie się w środku auta.

Problem nie jest mi obcy i staram się, w miarę możliwości, nie pozostawiać wody (wniesionej na butach, zwłaszcza ze śniegiem) na dywanikach tylko po zatrzymaniu wytrzepuję z niej dywanik. Woda z dywaników wprawdzie, w trakcie postoju, odparuje ale kabiny samochodu nie opuści i wykrapla się na najzimniejszych miejscach np. na szybach.

Edytowane przez Yan_2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - filtr kabinowy .... kiedy wymieniałeś?

w ubiegłym roku jak wymieniałem oleje i pozostałe filtry :) Wymieniam to co roku więc powinien jeszcze być ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ubiegłym roku jak wymieniałem oleje i pozostałe filtry :) Wymieniam to co roku więc powinien jeszcze być ok :)

 

To ok :) Pytałam, bo różnie to bywa z częstotliwością wymiany kabinowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zdarzało się. W każdym samochodzie. Sytuacja bardzo rzadka. Czasami musiałem "drapać" szyby od zewnątrz i wewnątrz. Zamarza wilgoć z powietrza. Ostatnio po myjni jeździłem chyba  z godzinę, klima włączona (sprężarka chodziła), zwiększona siła nadmuchu i.... po minucie już od wyłączeni silnika wszystkie szyby max zaparowane. Skąd ta wilgoć "wyłazi"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ci się zbierać gdzieś woda, np. podszybie, w wielu autach zbiera się również pod fotelem :) zapchane odpływy wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej wilgoci gromadzi się pomiędzy dywanikami a wykładziną. I nie ważne czy masz gumowe czy inne dywaniki. Skrobiesz szybę od wewnątrz a to błąd. Umyj ją od wewnątrz środkiem do mycia szyb po czym powycieraj ją do sucha. Wyciągnij dywaniki nagrzej auto zamykając dostęp powietrza z zewnątrz. Jak będzie w środku gorąco otwórz szyby tak aby odparowana wilgoć mogła wydostać się na zewnątrz. Po kilku razach powinno być lepiej. Nie licz na to że po mocnych mrozach rano szyby będą czyste w powietrzu i tak jest na tyle dużo wody że nie da się pozbyć tego zjawiska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEHEHE ok do czekamy na podpowiedzi :)

 

Miałem dziś w sklepie kupić tak jak wspominałem pochłaniacz wilgoci ale mieli tylko w granulkach więc dałem sobie spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ten w granulkach to co bee ? 

Masz go w orzeszkach , butach , artykułach elektronicznych (gdy zapakowane) nawet w szybach zespolonych do okien PVC , chyba że cena ....? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ten w granulkach to co bee ? 

Masz go w orzeszkach , butach , artykułach elektronicznych (gdy zapakowane) nawet w szybach zespolonych do okien PVC , chyba że cena ....? 

Nie ale obawiam się że z tego granulatu po "napiciu" się wilgoci wytworzy się jakiś płyn i gdzie on się podzieje, rozleje się po podłodze i z powrotem wilgoć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to go wysyp do jakiegoś pojemnika i postaw na podłodze , kurcze a jaką on ma formę , jest w oryginalnym pudełku ? 

A w pampersie też jest granulat i zmienia się w kontakcie z płynem w suchy żel i nic się nie wylewa :) 

Może pampersy porozkładaj po całym aucie laie_67.gif sorry Ty masz problem , a ja żartuję tak okrutnie glupek2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał,przecież można kupić pochłaniacze w plastikowych pudełeczkach,z nich woda się nie wyleje,a zmieszczą tyle wody na ile pozwoli absorpcja granulatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdy mam taki problem - zabieram na noc (1 wystarczy) dywaniki / wycieraczki do domu , aby dobrze wyschnęły,

a potem - w samochodzie kładę gazety - pod dywaniki (tylko nie kolorowe, śliskie ... najlepsze są dzienniki codzienne ;) )

sama byłam zdziwiona jak gazeta leżąc między wykładziną , a wycieraczką fajnie pochłania wilgoć.....Proste, a skuteczne ;) i niewidoczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem jedną rzecz - mnóstwo ludzi jeździ z wyłączoną klimatyzacją w zimie(no bo przecież zimno,więc po co ma chodzić?), a potem narzeka na zaparowane od środka szyby no i oczywiście po nadejściu wiosny - smród w aucie po załączeniu klimy. A ja od jakiegoś czasu jeżdżę klimatyzacją włączoną cały czas i raz że sucho w aucie,a dwa,że nigdy nic nie śmierdzi(bo osusza się cały układ za każdym razem jak jadę,więc nigdzie nie rozwiajają się bakterie). Polecam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...