Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprężyny obniżające


Domin92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Potrzebuję sprężyn obniżających do Almery n15 hatchback, z jakiej firmy stosujecie i czy one będę współgrać z seryjnymi amorkami? Czy od razu muszę się rozglądać za amorkami? Wiem, że może głupie pytanie tylko całość zawieszenia chodzi od grubości portfela tymczasowego, jeśli ktoś to przechodził to proszę o jakieś info, chcę w ogóle położyć Almerkę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

JA miałem komplet Bilstein/Eibach. MEga konkretny zestaw ale też dosyć drogi.
Sprężyny ale seryjne amorki mówisz?
A powiedz mi jak się myjesz to też tylko do połowy a na dół zakłądasz tylko czyste ubranie?
Jak chcesz mieć dobre to i zestaw w całości się robi.
A jak się nie ma kaski to się---- nie robi wcale. Traktowanie po macoszemu zawieszenia to jak jazda z gwoździem zasklepionym w oponie.

NA tym się nie eksperymentuje i nie oszczędza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, ale czytałem różne opinie na ten temat :) a teraz mnie stać wyłącznie na same sprężyny bo zainwestowałem w nowy motor, czyli tylko czekać i dokupić amorki do sprężyn :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum angielskich almerek jest gwint dayiama czy cuś 300 funa ale coś nie chce się sprzedać można zaproponować 200 :) może się uda a grila z vzr-a nie chcesz bo odlewy robimy 100zł z przesyłką 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam się z Mateusz_P11_144. Różne rzeczy ludzie w sieci wypisują ale na własnej skórze się przekonałem, że nie warto w tej kwestii oszczędzać - albo seria albo porządny zestaw dobrej firmy. Tak dla potomności tylko od siebie jeszcze dodam, żeby nawet nie myśleć o wynalazkach typu MTS, TA Technix i innych tego typu wynalazkach - u mnie nowe amory MTS (z krótszymi sprężynami Vogtland) wytrzymały jakieś 30~40 kkm choć już po jakichś 20 kkm pracowały wyraźnie gorzej. Aktualnie bardzo żałuję, że nikt mi wtedy nie przetłumaczył żeby tego nie kupować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

U mnie nowe amory MTS (z krótszymi sprężynami Vogtland) wytrzymały jakieś 30~40 kkm choć już po jakichś 20 kkm pracowały wyraźnie gorzej. Aktualnie bardzo żałuję, że nikt mi wtedy nie przetłumaczył żeby tego nie kupować ;)

A pewnie cena nie była znacząco niższa niż renomowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie pamiętam, ale raczej cena była ciut niższa niż najtańszy komplet amortyzatorów Kayaby - choć faktycznie róźnica jakaś duża nie była. Tylko że do tego musiałbym dokupić "normalne" sprężyny bo samochód kupiłem już z ww. krótszymi. Tak czy owak domyślam się, że jakość ich sprężyn wcale nie odbiega od jakości amorów.

 

Teraz jeszcze mi się przypomniało, tak odnośnie krótszych sprężyn i "normalnych" amortyzatorów. Samochód kupiłem z krótszymi sprężynami (ok -20~30mm) i seryjnymi amorami - z przodu chyba jeszcze oryginalne Sachs'y a z tyłu już wymieniane Bilstein B4 (seryjnej długości - wizualnie źle nie wyglądały więc nie mogły być zbyt stare). Nie wiem ile poprzedni właściciel jeździł na takim zestawie ale mnie po mniej więcej roku (może dwóch, nie pamiętam dokładnie) jeżdżenia, wylał jeden Billstein a przednie Sachs'y były tak dobite, że już praktycznie nic nie trzymały. Reasumując: jak krótkie sprężyny to tylko w zestawie z odpowiednimi amorami, inaczej szkoda kasy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...