Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30 2.5] Dźwięk po odpaleniu na zimno


miky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Wczoraj kupiłem X-Traila T30 2.5 i wszystko super. Samochód zadbany, 140k kilometrów, benzynka :)

Jedyna rzecz jaka mnie niepokoi to dziwny dźwięk po odpaleniu samochodu na zimno. 

Przekręcam kluczyk, rozrusznik i samochód "chodzi". Ale kilka sekund później jest taki dziwny dźwięk terkotania, który

trwa 2-3 sekundy. Trudno mi określić dokładnie skąd ten dźwięk dochodzi. Na ciepło samochód odpala bez tego dziwnego dźwięku. 

 

Nie wiem może to jest normalne? Może załącza się jakaś pompa?

 

Pluje sobie w brodę bo zauważyłem to na pierwszych oględzinach, ale później już odpalaliśmy samochód na rozgrzanym silniku i zapomniałem zapytać sprzedającego.

 

Z góry dziękuję za informację,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie mialem w Audi A6 3.0 TDI.

Silnik po odpaleniu przez moment chodzil jak stara sieczkarnia.

Przyczyna tego były hydrauliczne napinacze łańcuchów rozrzadu ,po prostu zaraz po odpaleniu napinacze nie maja odpowiedniego cisnienia oleju a wtedy przez chwile łańcuchy sa luźne i tarabanią .

Własnie tak mniej wiecej ok.2-4 sekund trwał ten hałas do momentu kiedy  napinacze dostały cisnienie oleju ,wszystko było ok.

Nie znam budowy silnika 2,5 benzyna od X-traila,ale może to jest to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za odpowiedzi. To raczej nie kwestia rozrządu (choć się nie upieram, bo to moja pierwsza fura z rozrządem na łańcuchu) ale silnik sam w sobie wydaje się chodzić ok. Obroty wskakują i nie ma z tym problemu. Jutro spróbuję z wyłączoną klimą.

Edytowane przez miky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to terkotanie to standardowa sprawa w T30, o którym już było tysiąc razy mówione, że to nic groźnego. Kolego proszę użyj opcji szukaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kribox1 - wczoraj próbowałem z włączoną klimą (pokrętło na auto), dziś z klimą wyłączoną (pokrętło na off) i dźwięk pojawia się w obu przypadkach.

Nagrałem film z odpalenia. Samochód odpalam w 3 sekundzie (+ szczek mojego psa, sorry ;) ) a dźwięk o jakim mówię słychać od 7 do 10 sekundy.

Samochód w garażu, temperatura ok. 16C. Gdy odpalam samochód na ciepło albo nawet jak stoi 2-3h po jeździe to tego dźwięku nie ma.

Tak samo jak wyłączę samochód od razu po odpaleniu (na zimno) to przy ponownym rozruchu nie ma tego dźwięku. 

 

Szmiglo - Używałem opcji szukaj ale nie znalazłem niczego podobnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze sie myle ale slychac jak startuje wentylator...

 

Tak, później po dźwięku o którym mówię startuje wentylator bo była włączona klima.

Wentylator odpala się w 11, a wyłącza w 13 sekundzie (bo wyłączyłem klimatyzacje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra u mnie też tak jest jak u Ciebie, coś tam się włącza. Opis tego był już gdzies, Szmiglo ma racje.

Edytowane przez karibox1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra u mnie też tak jest jak u Ciebie, coś tam się włącza. Opis tego był już gdzies, Szmiglo ma racje.

 

Dzięki za info. W takim razie będę szukał dalej, może odgrzebie ten temat i sobie poczytam.

Jakby ktoś natknął się na ten wątek to będę wdzięczny za linka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten dźwięk od 7 sekundy to załączające się sprzęgło sprężarki klimy - normalna sprawa. potem jest dźwięk wentylatora od chłodnicy klimy.\

 

na moje to nic tam niepokojącego nie słychać.

 

Przy rozrządach z olejowym napinaczem czasem, słychać łańcuch na starcie - fizyki nie oszukasz i zanim pompa przeciśnie olej do napinacza to mija 2-3s. Dużo zależy od zużycia napinacza, pompy oleju ale też od jakości oleju.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten dźwięk od 7 sekundy to załączające się sprzęgło sprężarki klimy - normalna sprawa. potem jest dźwięk wentylatora od chłodnicy klimy.\

 

na moje to nic tam niepokojącego nie słychać.

 

Przy rozrządach z olejowym napinaczem czasem, słychać łańcuch na starcie - fizyki nie oszukasz i zanim pompa przeciśnie olej do napinacza to mija 2-3s. Dużo zależy od zużycia napinacza, pompy oleju ale też od jakości oleju.

 

Dzięki za info. To mnie uspokoiłeś :)

 

PS: sorry za głupie pytanie, ale dopiero poznaje się z dźwiękami nowego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...