Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SWAP VQ35DE-->VQ35HR


hot_rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

interesuje mnie temat swap`u na HR

widziałem juz kilka takich projektów ale nie znalazłem inf. co dokładnie jest potrzebne

przypuszczam,że 

-ECU

-wiązka??

 

ktoś pogłębiał temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mod będzie się opłacał tylko jeżeli obecny DE niedomaga i będzie potrzebny remont. Inaczej chyba nie ma sensu inwestować w zakup HRa i swap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod taki nigdy nie bedzie się opłacał, chyba że dawce HR masz, musisz bowiem przekładać całą pod deską rozdzielczą...

Długo się z tym zastanwiałem i mam dawcę ale puki co Swapuje REV UP-a powinno pujść znacznie prościej, różnice są nie wielkie, pozamieniane piny w wiązce przy MCphersonie oraz w kabinie dolozony jest jakiś alarmik...

Za HRowego swapa myślę że takie lajt 440Konne turbo by wyszło :D

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wiazka chyba bedzie najtrudniejsza, choc to te samo OBD

wiem,że temat jest mało opłacalny ale raczej pytam pod kątem ciekawości niż mam to w planie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje poprzednie auto , w które włożyłem sporo serca i trochę grosza , przy swapowaniu jednostki 2,0 turbo 230 KM z r26 poszło na śmietnik właśnie przez wiązkę - ja bym się bał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nic skomplikowanego, pod warunkiem, że wiesz co robisz, ale mozna isc na łatwiznę i wypiac wiazkę z polifta...

ale nadal sadze ze tak mocno różnić sie nie mogą 

trzeba było by porównać oba schematy elektryczne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem kiedys o swapie na HR'a ale po wyciagnieciu kalkulatora szybko zrezygnowalem z z tego pomyslu

 

 

Moje poprzednie auto , w które włożyłem sporo serca i trochę grosza , przy swapowaniu jednostki 2,0 turbo 230 KM z r26 poszło na śmietnik właśnie przez wiązkę - ja bym się bał

 

A co dokladnie sie dzialo? Ja kiedys w Mercedesie C124 320 przy wymianie wiazki tez nie moglem dojsc do ladu z falujacymi obrotami i skonczylo sie na tym ze kupilem drugi silnik z kompletna nierozpinana wiazka z silnika poniewaz to byl newralgiczny punkt tych silnikow bo sypala sie w nich izolzacja od temperatury a przewody do tego merca byly produkowane w latach 90 w polsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Chciałbym odświeżyć temat bo mnie to ciekawi. Ktoś już robił od tego czasu takiego swapa? Jak to wygląda kosztowo nie licząc zakupu silnika, czy skrzynia i inne graty podchodzą z DE np sprzęgło, dwumas (ja akurat mam jednomas) ? Może ktoś się wypowie bo rev up już coobcio zrobił. Ciekawi mnie to bo mam dyfer z 370z manual, gdyby z HR wycisnąć te 350hp to już spoko by się zbieralo jak na wolnossaka,poza tym więcej ciosu przyjmie na start w razie jakiegoś soft turbo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdążyłem się pochwalić ale udało mi się zrobić wreszcie HR z mocą 350KM z naszej hamowni czyli zapewne pod 380KM pokaże na innych hamowniach :)
A 2 września będzie premiera HR w którym to pojemności zwiększamy do 3,7L i celujemy w okolice 380KM u nas - będzie niezła konkurencja dla doładowańców :D
szymon-nurbrgring-sam.jpg

PS. Swap z DE/Revup na HR wiąrze się z przekłądką całej wiązki wewnatrz kabinowej + wiązka pod deską rozdzielczą z części potrzeba zegary, komplety silnik z całym osprzętem, skrzynia biegów czyli najlepiej mieć kompletne auto dawce w wersji europejskiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...