Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kupilem Qashqaia J10 Lift - kilka pytan


BarracuDa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec stalo sie kupilem oto takiego QQ Trkna 2.0i z LPG i przebiegiem 61.000km

 

Zauwazylem ,ze auto ma kilka niedorobek i moze wy znacie te menkamenty

 

a)Maska silnika jest jakby nie zamknieta tzn jak ja poruszam to tak chodzi na ok 3mm , wrazenie jakby zamek nie byl dobrze ustawiony. (zrobione-zamek byl o ok 3mm za wysoko ustawiony)

b)Przycisk od podgrzewania foteli na pozycji 1 nie swieci sie i jakby nie wciskal sie do konca,to chyba wina przycisku?

c)Coming Home dziala ale po wlaczeniu "dlugich" czy nie ma czegos takiego ,ze przy otwarciu/zamknieciu auta same sie wlaczaja na kilka sekund?

d)Auto jest wyposazone w fabryczny subwoofer Bose ale z racji ,ze jest zbiornik lpg to jest jakby to powiedziec "luzem" czy macie jakis pomysl na jego umocowanie/zabidowanie w boczna wneke?

e)Konsterwacja podwozia.W sumie nic nie widze aby auto rdzewialo o spodu (jest prawie 3 letnie) ale moze warto zabezpieczyc od spodu czyms u kogos? czy wystarczy fabryczna konserwacja? Pytanie czy Lifting rdzewieje?

f)Sprezyny.Kazdy chcialby obnizac a ja chcialbym podniesc auto :) Da sie?

 

Pozdro ;)

Edytowane przez BarracuDa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) Też tak u mnie było po zakupie. Maska latała i to bardzo. Musisz zdjąć plastikowy grill z logo :nissan: . On siedzi na takich języczkach, które trzeba delikatnie podważać. Jak Zdejmiesz atrapę, to masz cały zamek "jak na dłoni" Musisz popuścić śruby i do troszkę przestawić, aby był niżej. U mnie klapa znowu zaczyna mieć delikatny luz i chyba znowu będę musiał poprawić mocowanie zamka :)

 

c) Coming home działa tak jak piszesz. Dodam, że każde kolejne mignięcie długimi przedłuża czas o 30s, czyli możesz sobie je zaświecić na np. 2 minuty (30,60,90,120s). Gorzej z powrotem do samochodu, bo ta funkcja nie działa z pilota. Z tego co się orientuję to w QQ II już to poprawili i tam coming home działa po zmroku (jeżeli się mylę, to mnie poprawcie).

 

f) Tu Ci nie poradzę, bo wg. mnie QQ ma bardzo dobrze dobraną twardość zawieszenia, a nawet mógł by być ciut twardszy. Nie obawiasz się, że jak zrobisz bardziej miękkie zawieszenie, podniesiesz środek ciężkości, samochód będzie się gorzej prowadził?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o utwardzenie poprzez zahartowanie i podwyzszenie ;) Ale wraz z podniesieniem auta wzrasta srodek ciezkosci :/

 

Co do maski to zabiore sie w tym tyg za to (cenna rada ! )

 

 

 

Coming home mam kolege eletryka/elektronika ktory robi rozne moduly wiec pewnie to jakos ogarnie , poinformuje was bo pewnie sie to przyda. ;)

Edytowane przez BarracuDa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J10 spróbuj wyregulować maskę na gumach, masz luz 3mm to je troch wykręć powinno pomóc  :wave:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

J10 spróbuj wyregulować maskę na gumach, masz luz 3mm to je troch wykręć powinno pomóc  :wave:

Problem tkwil w zamku,ok 3mm opuscilem go na 3 srubach (13) i teraz pieknie jest zamknieta ;)

Ok kilka km za soba juz mam :)

 

B) Zauwazylem ,ze wszystko jest ok z przyciskiem , poprostu jak sie nagrzeje to slabsza opcja jest automatycznie wylaczna,niemniej slabo grzeje,ale po nacisnieciu 2 przyciskow troszke mocnej.

c) Daruje sobe ten bajer.

d)Narazie jest jak bylo

e)Ogarne temat jak bede w Pl

f)Nie bede nic dlubac w sprezynach,hartowanie itp moga tylko pogorszyc jakosc materialu ale moge podniesc auto za pomoca podkladek gumowych lub takich jak w linku http://poliuretany.olkusz.pl/pl/nissan-patrol-y60-y61-podkladki-sprezyn-przod-tyl-50-mm-4szt.html

Pytanie czy sa takie do QQ i czy macie jakies z tym doswiadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.aliexpress.com/item/FREE-SHIPPING-car-Spring-Buffer-Rubber-Car-Urethane-Absorbers-Rubber-C-Type-for-NISSAN-Teana-Tiida/1700455914.html

 

Nie mam z tym doświadczenia , ale chyba skraca to skok sprężyny przez co auto staje się sztywniejsze , ale czy wyższe..... ???

W dole strony masz innych producentów , a raczej sprzedawców tego samego ,poszukaj najtańszej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się z moim pytaniem pod ten temat. Zakupiłem QQ +2 J10 po lifcie 2011 benzyna 140km. Czy można sprawdzić gdzieś w internecie np. po VIN (w sensie że bez zaglądania pod maskę) czy dany model posiada np. pasek rozrządu czy łańcuszek ? Albo czy dany silnik jest na wtrysku pośrednim czy bezpośrednim ?

 

Pozdry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że najdokładniejsze informacje na ten temat uzyskasz w ASO. Jeżeli w 2.0 benzynowym był np. montowany różny rodzaj rozrządu to w internecie mogą być sprzeczne informacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fergul11 ja mam ten motor który zaznaczyłeś ale w manualu, ale rozumiem że te dane będą nadal aktualne ?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz już symbol silnika do poszukiwania wiadomości w necie , lub skontaktuj się z KajusDE  , zorientowany człowiek i ma ten sam silnik i na pewno udzieli Ci wyczerpujących info .

PS masz instrukcję do auta , tego scren'a wkleiłem z instrukcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  2.0i to silnik  na lancuchu i ma wtrysk wielopunktowy MPI.

Edytowane przez BarracuDa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja mam inne pytanie czy w tych silnikach trzeba co jakis czas ustawiac luz zaworowy? lub czy przy lpg trzeba to jakos inaczej ustawic? Jezeli tak to co w przypadku kiedy auto chodzi na PB ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz źle wyregulowaną instalacje to może sie tak zdarzyć ze będzie wymagana regulacja luzów zaworowych. Operacja nie prosta bo rozrzad na łańcuchu. O ile sie nie mylę to ktos tu niedawno opisywał ze to robił a koszt był powyzej tysiąca (nie jestem pewien na 100%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz źle wyregulowaną instalacje to może sie tak zdarzyć ze będzie wymagana regulacja luzów zaworowych. Operacja nie prosta bo rozrzad na łańcuchu. O ile sie nie mylę to ktos tu niedawno opisywał ze to robił a koszt był powyzej tysiąca (nie jestem pewien na 100%).

A co ma łańcuch do regulacji luzów zaworowych? taka sama regulacja jak na pasku.... wymiana na odpowiedniej grubości płytki lub szklanki w zależności od konstrukcji i tyle nie ma różnicy. Faktem jest że koszt takiej regulacji w serwisie to wydatek grubo ponad tysiąc, ale u normalnego mechanika znacznie taniej. Przerabiałem to na przykładzie poprzedniego auta - Zafira B i kosztowało mnie to dwieście parę złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink: a po kiego ty chcesz "wyrywać" łańcuch do regulacji zaworów? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej nie jestem pewien ale ktos to tu opisywał jak to wyglada i ile kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest objaw zle wyegulowanych zaworow? Bo ogolnie jak odpale to czasami ze 4 sek jest takie lekkie stukanie ale za chwile nie slychac nic... :|

Co do ustawiania zaworow,to nie wiem jak jest z rozrzadem na lancuchu ale usawialem zawory z rozrzadem na pasku i w sumie to ni jest trudna sprawa i nic za wyjatkiem pokrywy zaworow nie sciagalem a zawory pieknie ustawilem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy , to że silnik troszkę słabnie i trochę robi się głośniejszy .

Brzemienne  są skutki źle wyregulowanych zaworów , to po czasie wypalenie gniazd co jest bardzo drogą usterką w naprawie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle wyregulowany zawor bedzie schychac caly czas , jesli w Twoim aucie słychać tylko przez pare sekund to wszysko ok. Smarowanie i pelne ciśnienie uzyskuje silnik wlasnie po tych paru sekundach , pozniej powinno byc cicho :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok :)

Wlasnie tak jest,na poczatku mialem wrazenie ,ze silnik zgasl...Jest bardzo cichy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze Fergul auto słabnie. Sprawdz kompresje. Sprawdz w końcu te instalacje. Niemcy to dziady w instalkach. W poniedziałek byłem oglądać dla kolegi Mustanga z 2011 z 3 miesięczną instalacją, szkoda ze zdjeć nie zrobiłem. Dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ..Napisalem do centrali glownej BRC w De i w pt jade do goscia ktory "podobno zna sie"  i tego sie obawiam bo to prawdziwy rodowity Niemiec jest...Chociaz kiedys poznalem Polaka ktory probowal wcisnac jakies kosmiczne opowiesci..

Ale musze sprawdzic instalacje dla swietego spokoju bo nie wiem kiedy czeka mnie wyjazd do naszego kraju.


Zajebisci sa ci  mechanicy "spece od gazu" po jezdzie probnej pan powiedzial

 

Spec:Nie widze nic szczegolnego ale musialbym to wszystko rozebrac i wtedy moze bym cos wiedzial

 

Ja:A moze podlaczenie komputera cos nam powie?

 

Spec:Zanim go podlacze wole rozebrac i przejrzec ta instalacje , niech Pan wymieni swiece moze to cos da.

 

No coz , to chcialem zeby mi wymienil ale mowi ,ze nie ma czasu dzisiaj...

Podjechalem do innego warsztatu czy wymienia mi swiece,

 

Mechanik:tak wymienimy ale nie dzisiaj bo swiece musimy zamowic

 

Ja: Swiece mam,da Pan rade bo tutaj troche jest zabawy

 

Mechanik:Co za glupie pytanie jestem mechanikiem nie ma rzeczy nie do zrobienia...otwiera maske ooooo LPG nic  pan nie mwowil...

 

Ja:No wlasnie chcialem sie Pana zapytac czy da Pan rade bo tu jest LPG ale nie pozwolil mi Pan skonczyc...

 

Mechanik patrzy i szuka gdzie one sa,... Po chwili przychodzi drugi mechanik i patrza jak to zrobic... i nagle drugi mechanik chyba majster i potwierdza : Tak to jest auto na gaz :D

 

Ja:Tak to prawda

 

Mechanik: Tu jest sporo zabawy ...

 

Spojrzal na majstra ..Po chwili odeszli sprawdzic w kompie gdzie sa swiece..

 

Przychodzi majster z mechanikiem i jakas kobieta,chyba szefowa..

 

Szefowa:Prosze Pana tu jest LPG tak?

 

Ja: TAK!

 

Szefowa:roboty jest na 3 godziny i trzeba samochod zostawic na caly dzien i to bedzie 120€

 

Wsiadlem do QQ i pojechalem do domu...Cena zmotywowala mnie do wymiany samemu swiec... Ale po zapoznaniu sie z tematem nagle okazuje sie ,ze nie mam 14 klucza do swiec :)

 

Jednym slowem tutaj nie ma normalnych ludzi ktorzy najpierw podpinaja kompa aby zaznajomic sie z bledami...Oni chca rozmierac...

 

Lipiec niedaleko wiec wtedy w PL znajde kogos kto mi to ogarnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...