Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

T30 2.5 Obroty na wciśniętym sprzęgle


romek33

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Od niedawna jestem posiadaczem X-Traila 2.5 i zauważyłem rzecz, której nie miałem w żadnym innym samochodzie z manualną skrzynią biegów. Mianowicie, wczoraj wracając do domu w korku wcisnąłem sprzęgło jadąc na 2 biegu, chwile dłużej je przytrzymałem wciśnięte bez zmiany biegu (czyli 2 była cały czas wrzucona) i zobaczyłem, że wskazówka obrotomierza najpierw spadła do 1000rpm a później obroty zaczęły rosnąć do 2300rpm. Pedał gazu nie był wciśnięty. Czy to normalne?

 

W poprzednich samochodach po wciśnięciu sprzęgła obroty zawsze spadały do poziomu biegu jałowego i tam zostawały.

 

Jak jest u Was?

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednich samochodach po wciśnięciu sprzęgła obroty zawsze spadały do poziomu biegu jałowego i tam zostawały.

 

Pewien jesteś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien. Ostatnie 3 lata jeździłem Volvo S40T5 i jak wciskałem sprzęgło będąc na jakimś biegu (nie wrzucając luzu/biegu jałowego) to obroty spadały do 800 i tak się utrzymywały aż do odpuszczenia sprzęgła. Wcześniej jeździłem Mitsubishi i też nie pamiętam, żeby obroty rosły przy jeździe z wciśniętym sprzęgłem. Dlatego tu sytuacja mnie trochę zaskoczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...