Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

(p12) Lampka kontrolna ładowania akumulatora


wysamaster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam,

 

Czy jesteście w stanie pomoc mi w takiej kwestii. Otóż kolega w czasie jazdy chciał podładować laptopa, posiadał swoja przełączką i za pomocą wpięcia w gniazdko zapalniczki ładował laptopa. Po upływie ok pół godziny zapaliła się  Lampka kontrolna ładowania akumulatora, od razu odłączyliśmy przełączkę i laptop nie był już ładowany. następnie lampka raz świeciła raz gasła. ostatecznie po dłuższym paleniu się lampki następnie podczas jazdy wyłączyło się radio, dmuchawa, zgasły nawet światła, nic nie świeciło w aucie. Po dojechaniu do warsztatu sprawdzono ze pasek klinowy nie jest zerwany, majster poruszył akumulatorem i wszystko wróciło do normy.

jednakże dziś wracając z pracy ponownie zapaliła sie ta lampka.

Co może dziać się z autem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotknał klamy i wszystko wróciło do normy, ale to chyba był zbieg okoliczności - dziwne to. Odłączyłem na pół h + w aku, ale po podłączeniu aku, dalej kontrolka świeci:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczyść i dokręć klemy. Jakie napięcie ma akumulator w stanie spoczynku?

Edytowane przez Fazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie ma napięcie. To na aku sprawdza się? Jutro odkrece klemy wyczyszcze je i zobaczymy. obawiam sie, że to nie pomoże i nie wiem co dalej. Nie mam żadnego dobrego mechanika we Wrocławiu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W P12 klemy potrafią pokrywać się takim charakterystycznym, białym nagarem. Zdejmij je, oczyść, posmaruj smarem miedziowym. Słupki w akmulatorze tak samo. Smar kupisz w każdym moto-sklepie za 5 PLN.

Odpal auto i sprawdź ile jest volt na mierniku na wolnych obrotach. I napisz nam tutaj.

Edytowane przez PawelSalata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszły diody w alternatorze. Ewentualnie sam regulator napięcia nie wydolił.

Obstawiam bardzo słabą jakoś przetwornicy do laptopa. Uszkodziła elektrykę w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że nawet jeśli jest zwarcie między celami, samochód działa normalnie i nie świeci się kontrolka ładowania. Niejeden akumulator umarł mi w ten sposób i jedyna przykrość jaką mi wówczas sprawiał, to że jak rano nie odpaliłem auta za pierwszym razem, to za drugim nie miałem po co próbować. Niemniej, odpalone na kable auto działało poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...