Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Olej w skrzyni - wymieniać?


mati113
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam pytanko, czy w swoim Nissanie Micra K11 1.5D 2001r. powinienem wymienić olej w skrzyni biegów? Ma już swoje lata i tak się zastanawiam, czy powinienem to zrobić? Pytałem na sb, ale moje pytanie uciekło gdzieś daleko i nie zdążyłem już dziś doczytać odpowiedzi, a więc musze zapytać na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisówka podaje że co kilkadziesiąt kkm należy, dokładnej liczby nie pamiętam, musiałbyś zerknąć sam. Nie wierz w legendy ze ten płyn jest wieczny bo to nieprawda. Mała wskazówka jak przy większym mrozie lewarek biegów chodzi dość ciężko na zimnym to oznacza że warto pomyśleć nad wymianą. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisówka podaje że co kilkadziesiąt kkm należy, dokładnej liczby nie pamiętam, musiałbyś zerknąć sam. Nie wierz w legendy ze ten płyn jest wieczny bo to nieprawda. Mała wskazówka jak przy większym mrozie lewarek biegów chodzi dość ciężko na zimnym to oznacza że warto pomyśleć nad wymianą. 

 

Lewarek właśnie chodzi dziwnie i ciężko, stąd pomyślałem o oleju. A jest ktoś z w stanie podać mi olej, który lależy wlać do mojej Micry? Ze średniej pułki, czyli nie za tani i nie za drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jaki ma być olej? Bo przyznam szczerze, że niezbyt znam się na takich wymianach, a nie chciałbym wlać złego. Mógłby ktoś podrzucić zdjęcie tego oleju, ewentualnie jakiś link, żebym sam czegoś nie pomieszał, a miał jakieś odniesienie?

 

To nie lenistwo, a po prostu nie bardzo wiem jak i gdzie tego szukać. Będę wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez mati113
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, super, dzięki bardzo :) Czyli wymienić i nie bać się, tego co piszą, że po wymienię skrzynia zaczyna się sypać, tak?

 

I czy przy takiej wymianie powinienem wymienić jakieś uszczelki, czy cokolwiek, czy sam olej wystarczy?

Edytowane przez mati113
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati....jak już sam zauważyłeś - są dwie "szkoły" - w jednej uczą wymieniać, w drugiej ostrzegają przed wymianą oleju w "starej" skrzyni...

Twoja decyzja , do której rady się przychylisz :)

Nikt, nie weźmie przecież winy na siebie, jeśli coś ewentualnie pójdzie nie tak...

lub Ty kiedyś będziesz żałował, że nie wymieniłeś tego oleju...

Niestety - nasze życie, nasze auto, nasze decyzje ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, ale gdybym zdecydował się wymienić, to wymianam sam olej, tak? Bez uszczelek, czy tego typu rzeczy, bo naczytałem się o tym i nie mam co do tego odniesienia. Jednak olej będę wymieniał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wymieniony. Dziękuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam :)

 

Tak z czystej ,kobiecej   ;) ciekawości zapytam - sam wymieniałeś?

I jaki przebieg ma ta Twoja Micra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z czystej ,kobiecej   ;) ciekawości zapytam - sam wymieniałeś?

I jaki przebieg ma ta Twoja Micra?

 

Szczerze, to bardzo się tym interesuje, ale nie mam odwagi, by sam cokolwiek wymienić oprócz podstaw. Micra dochodzi do 130.000 już prawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...