Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Belka bagażnika, pierwszy bieg


jak74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na początku chciałbym się przywitać :-)

Zakupiłem T30 rocznik 2004 w wersji Sport+ 2,0 benzyna jako auto dla żony. Szukaliśmy zupełnie czegoś innego (kompaktu, hehe) ale po zetknięciu z X'em była chemia i miłość od pierwszego wejrzenia oraz decyzja o zakupie. Dzieciaki i żona są zachwyceni. Nawet ja - zagorzały przeciwnik SUV'ów - mam do auta słabość. Acha... w jednych rękach z polskiego salonu, przebieg 205 tys. km.

Ale do rzeczy:

1. Poprzedni właściciel jeździł z założonymi poprzeczkami między relingami (wersja ze światłami). Wyczytałem na forum, że są one (te poprzeczki) często powodem świstów i hałasu. Potrzebuję krótkie info jak zabrać się do ich demontażu - tak, aby ne połamać plastikowych maskownic/pokrywek (mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi). Póki co, od ok. 80-90 km/h świst jest denerwujący...

2. Dosyć często pierwszy bieg trudno wchodzi, nawet po ponownym wysprzęgleniu. Pozostałe 2 do 5 wchodzą gładziutko. Co może byc przyczyną takiej sytuacji?

 

Będzie mi miło usłyszeć konkretne wskazówki.

Pozdrawiam wszystkich :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu. Masz dział dedykowany do t30 tam może będzie większa szansa na odpowiedź.

Odnośnie domontażu belek- nie powiem co i jak ale po ich usunięciu pozostaną Ci dziuru więc albo wykombinujesz jakieś zaślepki albo przyzwyczaj się do szumów. Jest jeszcze jedno rozwiązanie które powinno ograniczyć szumy - montaż owiewki. Jak wpiszesz thule fairing w google to ci się pokaże o co mi chodzi. Widziałem w wakacje xtraila na parkingu w chorwacji z takim cudem i nawet zagadałem i Pan twierdził że szum ustał i spalanie mu spadło a w dodatku może w końcu z otwartym szyberdachem jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Dziękuję za podpowiedź.

Thule wyglada na dedykowany do ich belek, ale przede wszystkim odstrasza mnie wyglad tej "płetwy":-)

Spróbuję jednak jakoś delikatnie podważyć zaslepki i zdemontować belki...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...