Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lina kinetyczna


SieneK_68
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem nie znam się, 

ale ja chce takiego kinetyka jakiego ma Clinik :) 

 

kapitalna lina, naprawdę warto było by się takim czymś zainteresować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram enza jest rewelacyjny a na wielu kinetykach już wyciągałem i byłem wyciągany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki Panowie za słowa uznania. W sumie to bardziej dla żony, bo ten kinetyk to prezent od niej :-).

A do samej liny to polska produkcja firmy lin-sznur

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=6480576&id=3

Wersja 22t.

Hugh pamiętaj że wtedy na Słowacji przedłużaliśmy ją jeszcze stalówką... może dlatego masz złe wspomnienia :-)

 

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hugh pamiętaj że wtedy na Słowacji przedłużaliśmy ją jeszcze stalówką... może dlatego masz złe wspomnienia :-)

 

 

podstawy fizyki mi mówią że to nie ma związku

a jakie szekle wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma różnicy?

przy szarpnięciu stalówka zapewne była nie naciągnięta i pierwsze co poczułeś strzał naciągającej się stalówki :P

zapewniam cie Hubert, że przy wyciąganiu samym syntetykiem nie czuć żadnego strzału :)

 

co do szekli nie mam zdania

ale chyba powinny być bardzo wytrzymałe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo chodzi o to byś nie rozciągną tej liny na maxa , teoretycznie taką na 4,5 tony jak szarpniesz to się naciągnie i będzie działać jak sztywna lina , 22t nie rozciągniesz więc zawsze będzie elastyczna a o to chodzi . Więc te 22t to wytrzymałość maksymalna  nie osiągniesz jej nigdy przy szarpaniu auta .Linę dobierasz do wagi i ogumienia auta , jak masz opony at to liny  22t w błocie nie rościągniesz i będzie działać jak sztywna . 

Edytowane przez dziarus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie studiowałem fizyki tylko fizjoterapię, linę kupiłem ma czuja, wszyscy którzy byli na jej końcu są bardzo zadowoleni. Nie jest za sztywna, nie jest za miękka. Mogę śmiało polecić do auta typu T1.

 

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32mm, 22t, linsznur made in Poland.

 

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

A ja zrobiłem sam takiego kinetyka:

Mając linę asekuracyjną alpinistyczną (z dawnych lat) ok. 40m związałem ją w pętlę płaskim węzłem.

Zaczepiłem w stałym punkcie z podziałem na 3 części i w 3 osoby (żona, córka i ja) zapletliśmy ją w równy warkocz długi ok. 10 m.

Oba końce zabezpieczyłem taśmami gumowymi samowulkanizującymi - dokładnie to taśmy izolacyjne wn. i śn. oraz rurą termokurczliwą ostrożnie ją obkurczając tworząc duże ucha.

Bilans jest taki, że wytrzymałość jest 6x, gdzie x oznacza odpadniętego od ściany człowieka i nie zabija go wstrząs napinającej się liny.

Wyciągałem tym z rowu busa na przełęczy Jakuszyckiej w głębokim śniegu zakopanego za jego firmowy zaczep do holowania. Także Patrola i inne...

Działa bardzo łagodnie - długo się wyciąga i to co jest podczepione bez szarpnięć wyjeżdża za 1 razem.

Samoróbka ! ale miła w użyciu. Polecam fizykom doświadczalnym ! Zdj. na życzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...