Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qr20 nierówna praca na niskich obrotach , gaśnie


marcin478
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie auto czasem nie utrzymuje niskich obrótów tzn na postoju na  biegu jałowym  oboty spadają w dół w zasadzie  do punktu w którym juz prawie przygasa choć nigdy nie zgasł na postoju

natomiast podczas jazdy po zdjęciu nogi z gazu  oborty  tez schodzą nisko a czasem nawet zgaśnie

proble jest zarówno na benzynie jak i gazie , na kompie brak błedów

problem jest na tyle upierdliwy że pojawia sie bardzo sporadycznie tzn raz zgaśnie przy światłach a później chodzi ok  a za kilka dni znów falują obroty albo zgasnie

 

czy ktoś może wie co to może byc od czego zacząć poszukiwania ???

narazi wymieniłem cewki ale nic to nie zmieniło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powód jest w zasadzie jeden = gaz. Czyli głowica może już być do regeneracji.

Zobacz jeszcze czujnik położenia wału. Komp może nie wykryć tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przepływomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

główica niedawno po regeneracji

jak sprawdzić przepływke i przepustnice i czujnik wału ?? bład jest sporadyczny

czy luzy zaworowe mogą być tego przyczyną chociaż przy remoncie silnika  silnika były ustawiane  ? czy da sie je samemu sprawdzić  jesli tak to jak ?

Edytowane przez marcin478
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a może świece zapłonowe ?, albo zabity filtr powietrza.Lub powtórzę czyjąś podpowiedz przepływomierz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierz przepływkę, głowa po robocie to i luzy ustawione, rozmumiem, ze niektórym żal, ze ktoś jedzie za 1.90zł/L ale takie pieprzenie głupot o tym, ze to wina gazu to już przesada, co najwyżej regulacji i gazownika a nie gazu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile przejechales od regeneracji głowicy? U mnie po ok 15k musiałem luzy dać do zrobienia. Mi wychodziły różne tematy z falujacymi obrotami i przygasaniem i zawsze się to kończyło robotą okołogłowicową że się tak wyrażę. przepustnicy i przepływomierz zawsze były czyszczone przed zbieraniem się za głowicę i nic to nie dawało. Czujnik wału korbowego miałem też wymieniany ale po jego zepsucia pojawił się błąd czujnika i brak kontroli trakcji. Poszukaj mojego starego tematu w wyszukiwarce forum "t30 gaśnie przy hamowaniu" może to co tam opisałem i objawy będą jakoś skorelowane z twoimi.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

temat rozwiązany przeustnica była zabrudzona ( albo uszkodzona ) wymieniłem na inną bo akurat mialem i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie gaz, dobrze, że masz takie rzeczy w garażu bo inaczej klops

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...