Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światło z lamp przednich


Romanha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i z prośbą. Kupiłem QQ z 2011roku, nie bity zmieniłem w nim żarówki. NIestety dla mnie światło jakie się wydobywa z lamp jest nie do przyjęcia. To nie tylko moje subiektywne wrażenie, ale innych znajomych którym się dałem nim wieczorem zwłaszcza w deszczu przejechać. Porównując QQ do Yariski żony to w yarisce sa "latarnie morskie". BYłem u faceta co sie zajmuje regeneracją odbłyśników to specjalnie nic nie powiedział jedynie by zmierzyć napięcie jakie dochodzi do żarówki. Na wyłączonym silniku mam 10,7V a akumulator jest nowy. Jak by ktoś mógł zmierzyć i na załaczonym i wyłączonym silniku było by dla mnie porównywalne. I jakie wy macie odczucie jakości waszych świateł.

Edytowane przez Romanha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napiecie 10,7 V mierzyłeś na akumulatorze? Jezeli tak to najpierw doładuj (dobrym prostownikiem) akumulator. Utrzymywanie takiego napiecia powoduje zasiarczenie akumulatora.

Ładowanie akumulatora w QQ podczas jazdy rzadzi się dość dziwnymi prawami (są momenty, że alternator nie ładuje) ustalonymi przez komputer pokładowy. Ja niestety od czasu do czasu doładowywuję akumulator z prostownika, gdyż ma za niskie (pomierzone) napiecie. Stwierdziłem, że najgorzej akumulator jest ładowany na trasie w dzień (swiatła do jazdy dziennej?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romanha,zrób taki pomiar:

Na wyłączonym silniku:Żarówka i później akumulator będziesz miał odpowiedź czy to regler steruje napięciem na postoju.

Na załączonym silniku żarówka i akumulator.

U mnie jest:na wyłączonym:Żarówka 12,4-12.0V

Akumulator to samo.

Na załączonym silniku Żarówka 12.5v 

akumulator 14,4-14.0V

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mierzyłem nie na akumulatorze tylko na zarówce po załączeniu świateł mijania

Zmierz jeszcze na aku, bo tam może być problem. To nic że nowy, 10,7 może świadczyć o zwarciu w celi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku jest dobre, więc coś w instalacji. Sprawdź bezpieczniki. Czasami cuda tam się dzieją. Gniazdo bezpiecznika przegrzane, zaśniedziałe, przez to zwiększony opór prądu. Zacznij szukać od najprostszych rzeczy. Po nitce do kłębka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie na żarówce przy załaczonym silniku 14,4V na akumulatorze takie same. a jak słabo ścieciły tak dalej słabo świecą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żarówki to jakieś markowe czy marketowe Made In China ? 

Różnica między Philips / Osram , a tymi z Chin jest KOLOSALNA . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień żarówki,chyba że masz już żółte odbłysniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/test-zarowek-h7-sprawdzilismy-ktore-zarowki-swieca-najlepiej/q54dd


Ooo Jacko mnie ubiegł , a chciałem dokleić artykuł , ale wpisz sobie "test żarówek" w google i wybierz odpowiednią dla Ciebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki nowe tansgrum nowo założone żółte odbłyśniki przy 4 letnim aucie? Taka niska trwałość nissana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto masz od nowości?Czy ktoś inny wcześniej je ujeżdżał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widać po odbłyśnikach że nie są jasne? Bo jak tak ,to ktoś mógł używać albo wyżyłowanych 100W albo Hidów a w tedy odbłyśniki cierpią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie sa ok nie mam specjalnie jak tego porównać. nie widać by były żółtawe


A tak przy okazji w naszych qq jest jakiś regulator napięcia gdzieś czy wszystko jest w alternatorze i alternator steruje ładowaniem akumulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj to alternator posiada regulator,ale czy komputer dodatkowo nie posiada takiej funkcji,trudno powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...