Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rezonans szyby


Mazi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szyba wpada w rezonans podczas jazdy zdarza się to na 5 i 6 biegu i tylko przy 2000 obrotów . Kiedy minę 2000 obrotów lub jadę wolniej np. 100km/h tj około 1900 obrotów szyba nie drga. Sprawdzałem zbieżność i stan opon wszystko jest jak powinno. Czy ma ktoś tutaj podobny problem? Z góry dziękuję za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem może być luz na poduszce zespołu napędowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki silnik ma kolega,ale dają o sobie zmienne fazy w Note też buczało.Winowajcami mogą być zużyte poduszki silnika,tak jak pisal Manix.Wydaje się to jedyna rozsądna myśl.

Kolego wprowadź silnik w obroty na postoju i zobacz czy też drży szyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to nie szyba tylko plastikowe podszybie?

Przerabiałem w J10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik to 2.0 dci 2007rok. Spróbuję na postoju wprowadzić go na 2000 i zobaczę . Dziwna sprawa z ta poduszką bo tydzień temu byłem na przeglądzie w serwisie i nic nie znaleźli. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mróz a może tak sprawdzali. Na postoju dodawaj gazu i szybko odpuszczaj,jeśli stuka to poduszka ma luz.Na lewarku też można wyczuć nadmierny ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na luzie i szyba nie drga. Jak jadę i drga po przyłożenu dłoni z nie wielką siłą szyba uciecha i zastanawiam się czy nie docisnac jej czymś w górnej uszczelce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...