Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wskaznik zuzycia paliwa


BarracuDa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie jak ma sie wskazanie sredniego spalania na wyswietlaczu ?

Posiadam 2.0i i wedlug tego jak jezdze a jest to w 80% autosrada wyswietlacz podaje mi srednia 7,2L/100km :|jadac na Pb

Na LPG wychodzi ok 9,8l/100km

 

Czy mozna wierzyc temu spalaniu czy to raczej sciema?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie jak ma sie wskazanie sredniego spalania na wyswietlaczu ?

Posiadam 2.0i i wedlug tego jak jezdze a jest to w 80% autosrada wyswietlacz podaje mi srednia 7,2L/100km :|jadac na Pb

Na LPG wychodzi ok 9,8l/100km

 

Czy mozna wierzyc temu spalaniu czy to raczej sciema?

LPG bym nie wierzył wcale,bo silnik nie wie ile paliwa jest podawane(albo inaczej - jest to o wiele trudniej dokładnie policzyć, bo gaz ma zupełnie inną gęstość niż benzyna, a komputer liczy dalej myśląc że wstrzykuje benzynę). Ale benzyna będzie się zgadzała dobrze,przynajmniej z tego co ja sprawdzałem tankując do pełna i licząc ilość przejechanych kilometrów/ilość zatankowanych litrów zgadza się praktycznie idealnie. Oczywiście jeżeli resetujesz przy każdym tankowaniu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o zbiornik gazu? Przecierz każdy może miec inny.

Co do spalania średniego to liczniki w autach oszukują zawsze, jedne mniej inne wiecej ale zawsze. Co dziwne zawsze zaniżają :P

Druga sprawa jak ty jeździsz po tej autostradzie że spalanie wychodzi ci 10l, takie wyniki uzyskuje moja żona :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o zbiornik Pb ;)

 

Jak ja jezdze? W HB jest ograniczenie 120km/h wiec jade na tempomacie ok 120-130 i wedlug tej predkosci komp pokazuje mi spalanie w granicach 6,5l ( na Pb)

Dzisiaj zrobie ten sam test na Lpg i nawet to uwiecznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz ten sam silnik i skrzynie to ile robisz na baku ?

Nie mam, sorry :P 

Ale na dieslu spalanie wychodzi tak jak komputer podaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w dieslu jest idealnie to samo, warunek ,tankowanie do pełna,(kasowanie licznika) i jazda do rezerwy . na krótkich odcinkach przekłamuje o 0.2-05l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawsze jest ~2l mniej niż faktyczne spalanie.

U mnie w dieselu (1,5) też zawsze było bardzo dokładnie +/- 0,1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam QQ J10, 1,5 w dieslu i również spalanie wychodzi mocno zbliżone do tego co pokazuje komputer, niestety pomiar paliwa w baku nie jest już tak dokładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Spojrz na wykres a nie na cyfre spalania 7,5)

               post-89320-0-82239200-1422809708_thumb.jpg

Edytowane przez BarracuDa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne cuda na tym wykresie. Wystarczy że auto dostało lekkigo obciążenia (jakieś wzniesienie) i chwilowe zużycie paliwa wzrasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Spojrz na wykres a nie na cyfre spalania 7,5)

               attachicon.gifspa.JPG

Tak jak pisałem wyżej - gaz ma zupełnie inną gęstość niż benzyna,więc uwierz mi na słowo,że czujnik przepływowy w silniku naprawdę nie wie ile go leci w litrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar robilem na plaskiej autostradzie bez wzniesien itp, no ale dobra nie zawracam gitary,gazu musi palic wiecej 10-30% od Pb wiec srednie zuzycie lpg 10l wydaje sie normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej - gaz ma zupełnie inną gęstość niż benzyna,więc uwierz mi na słowo,że czujnik przepływowy w silniku naprawdę nie wie ile go leci w litrach.

 

Przecież to nie "mierzy" faktycznego zużycia tylko "wylicza" je na podstawie danych o obciążeniu, prędkości obrotowej itp. Nie ma żadnego znaczenia czy jedziemy na gazie, czy na benzynie - wynik jest identyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie , skąd komputer bierze impuls?.

Mnie się wydaje że zlicza  czas otwarcia wtrysków ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie "mierzy" faktycznego zużycia tylko "wylicza" je na podstawie danych o obciążeniu, prędkości obrotowej itp. Nie ma żadnego znaczenia czy jedziemy na gazie, czy na benzynie - wynik jest identyczny.

No a oblicza je na podstawie jakich danych.....na podstawie właściwości benzyny. Wie,że jak pompa podaje benzynę z jakąś prędkością,to jak otworzy zawór na 0.01s to do środka dostanie się X mililitrów benzyny. Ale gaz tak nie płynie - więc wynik jest po prostu błędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilku mechaników oraz gazowników mówiło mi to samo - nie ma znaczenia na czym pojedziesz bo to nie mierzy fizycznie żadnej ilości. A wracając do meritum to przekłamania u mnie były przed zgazowaniem i po i obojętnie na czym jeżdżę, więc ja im wierzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia na czym pojedziesz bo to nie mierzy fizycznie żadnej ilośc

Czyli patrząc okiem inżyniera na to - jeżeli faktycznie nie mierzy żadnej ilości używając czujników,tylko zakłąda,że przy obciążeniu silnika X spalane jest Y litrów, to tym bardziej wynik na gazie nie ma prawa być prawidłowy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście - pełna zgoda :) Cały czas ja mówię o rozbieżnościach u siebie na benzynie, nie na gazie.

Edytowane przez Vosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...