Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zimowe kapcie


Gość yarko73
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

i to nie chodzi o ścieralność nawet...

jak źle dobrali twardość to pewnego razu jak będziesz sobie jechał ponad 100

i odklei Ci się nalewka to się dopiero zdziwisz...

nie ujmując nic wschodniej "technologii" :lol:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezgadzam się z przedmówcami, technologia wykonywania takich opon zupełnie się zmieniła, ja w ubiegłym sezonie zakupiłem takiew oppny po 100zł/szt, i jestem z nich zadowolony, bardzo dobra przyczepność prawie w każdych warunkach a do tego gwarancja , na uzywane nikta wam nie udzilei gwarncji, ja polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem primere z nalewkami o czym sie dowiedzialem od wulkanizatora jak je wywalalem - wybrzuszyly sie ( a ja myslalem ze mamy takie nierowne drogi ;))))) teraz z braku kaski kupilem na allegro w skoczowie prawie nowki Micheliny Wintercontakty 770 z 6mm bieznikiem za jedyne 145zl (2 szt.) - nie kupilbym nalewek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nigdy w zyciu nie zaloze nalewek. Przy moim stylu jazdy jakby sie ktoras odkleila, to nie chcialbym zeby przez to znalezc sie na barierkach, albo na chodniku. Poza tym na kazdej dziurze jest prawdopodobienstwo, ze moze sie nalewka rozkleic.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z używkami jest fajnie pięknie ale pamiętajcie że zimówka po 2-3latach traci swoje właściwości - twardnieje. I wtedy "ładny" bieżnik nic nie pomorze... chyba że na piach do offroadu :wink:

A ja nie zgodze sie z tym. Mam zimowki 5 letnie i po sniegu ida jak burza i ani razu sie nie zakopalem choc wjezdzalem w bardzo wysoki snieg.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił nowe np Dębicę. poszukałbym, jest dużo promocji. Kiedys bawiłem się w kupno używek, ale pop pierwsze trzeba było wymienioać co sezon, a po drugie nie wiadomo czy nie są z wypadku, w środku może być opona uszkodzona i pęknąć podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił nowe np Dębicę. poszukałbym, jest dużo promocji. Kiedys bawiłem się w kupno używek, ale pop pierwsze trzeba było wymienioać co sezon, a po drugie nie wiadomo czy nie są z wypadku, w środku może być opona uszkodzona i pęknąć podczas jazdy.

gość o którego kupowałem nalewki CONTACT SNOW-ICE (wzorowana na GOODYEAR UG-6)powiedział , że są lepsze od nowej zimowej debicy, bieżnik wzorowany na goodyearach http://www.targum.com.pl/bieznikowanestart.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA MIAŁEM NALEWKI I MI JEDNA WYSTRZELIŁA W CZASIE JAZDY I DLATEGO MAM TERAZ PRIMERKE :) PRZESIADŁEM SIĘ Z VECTRY B I WCALE NIE ŻAŁUJE. JA BYM CI ODRADZAŁ KUP SOBIE UŻYWKI ALBO JAKĄŚ POLSKĄ TANIOTE BO NA NALEWKACH NIE ZAOSZCZĘDZISZ DOŚWIADCZYŁEM TEGO NA SOBIE POZDRO 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używek bym nie brał. Tym bardziej, że dwa sezony ciachane. Dołożysz 100 i masz porządne 2 nowe sztuki. Lepsze niż 4 używki. Tym bardziej że zostało tylko 6mm. A guma z czasem parcieje i traci swoje właściwości. Jeśli te oponki były katowane na polskich drogach tym bardziej (dziury, dziury, i jeszcze raz dziury).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym kupić nowe, ale fundusze mam ograniczone. Wolę mieć 4 zimówki niż 2 zimowe i 2 letnie.

 

Te oponki są od prawie znajomego. Jeździł po polskich drogach ale nie za dużo. Zostało jeszcze 75% bieżnika to też nie mało jeszcze ze 2 sezony na tym chyba pojeżdżę.

 

Tylko czy cena odpowiednia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do kupienia Dunlopy 195/60/15 W3 za 550 pln (cena z przełożeniem na moje felgi i wyważeniem). Gumy po dwóch sezonach. Zostało jeszcze ok. 6 mm bieżnika.

 

Uważacie, że warto brać w takiej cenie?

 

Ja bym poszukal tanszych. Mozna kupic dobre gumy po 70 za sztuke i przelozenie gratis.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszukal tanszych. Mozna kupic dobre gumy po 70 za sztuke i przelozenie gratis.

 

Wiem, że można. Nawet takie oglądałem. Ciężko jest kupić 4 jednakowe i były starsze od tych :(

 

Kupię ten komplet - ze 2 sezony na nich jeszcze polatam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na nowych zimówkach Gislaved (bardzo dobra ale mało znana opona) przez 5 sezonów, ale ostatnie 2 były już słabe. Później jjak kupiłem Primerę jeździłem na używanych zimówkach Semperit (zakupione z około 5mm bieżnikiem) i okazały się wielkim nieporozumieniem, dlatego zjeździłem je przez lato i wyrzuciłem. Teraz zakładam dwie regenerowane na tył http://www.oponybieznikowane.com/index.php...amp;prod_id=103 (dałem po 90zł z wymianą), bo zawsze to wyższy bieżnik i lepsze hamowanie od większości 4 i 5 mm używek. W dodatku kilku znajomych przejeździło poprzednieą zimę na regenerowanych i wsio OK. Na przód będe zakładał nowe Firestony, Pirelli albo jeszcze co innego, ale na przód na pewno nowe miękkie markowe gumy. Oczywiście zależy to jak ktoś jeździ (zimę trzeba przeżyć bez szwanku, a nie szaleć). Do ostrej jazdy to 195/60 15 z alu na lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...