Skocz do zawartości
W dniu 15.05.24 od godz. 22:00 z powodu prac serwisowych po stronie hostingu forum będzie niedostępne kilka godz. Przepraszamy za utrudnienia. ×
Części Nissana - iParts.pl

Tylna klapa bagażnika - nie zamyka się :(


katrmich
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oj,być może że to zbieg okoliczności ,a być może trafna sugestia o zwarciu w wyłączniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już na początku dałemodpowiedź co boli te zamki i to z praktyki, a nie teorii.Oczywiście jest możliwe że to mechaniczny defekt, ale to bardzo łatwo ustalić.Ja stawiam na zwarcie w mikro przełączniku(switch)lub złamany przewód w przelotce. Aby wykluczyć mechanikę przesuń ten dzyndzel ;) przy zamku i zablokuj klapę.Otwarcie będzie .ożliwe tylko pr zez bagażnik.Jeśli to działa , to przyczyna jak pisałem,elektryka.To była prawdziwa zmorą w micrach,a zamki podobne.W k12 same się potrafiły otworzyć podczas jazdy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcji takowej nie mam,ale podpowiem.Odpinasz najpierw klemę minusową kluczykiem 10,a później +.

Następnie odpinasz obejmę,bo chyba masz takową na akumulatorze?

Jeżeli nie masz obejmy,to u podstawy akumulatora są łapki ,które musisz zdemontować,bo inaczej nie podniesiesz go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Będę kombinować popołudniu z aku.

 

Manix, mógłbyś proszę sprecyzować?

Jak już dostanę się do środka to jak mam zablokować klapę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz śrubkę (kucz10) najpierw od od ujemnej.Musisz też odkręcić mocowanie akumatora,albo na torx lub klamra też na 10tkę.Wyjąć i doładować prostownikiem

Jej nie bardzo wiesz o co chodzi to nie polecam samodzielnej zabawy .Poproś kogoś.

Zdejmij półkę tylną i złóż siedzenia tylne.Jeślizamek ma tendzyndzel od środka ,to możliwe będzie odblokowanie przez bagażnik.

Sprawdź czy u Ciebie jest możliwość ręcznego zablokowania i odblokowania (wypustki z zamka, bo jeśli nie to mamy problem. U mnie i w k12 i tiidzie mam te "dzyndzle" ale w note nie wiem czy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manix,próbowałam ale od środka nie da się zamknąć bagażnika chyba ze zostawię między mechanizmem a ryglrem palec.

 

Na chwilę obecną mechanik stwierdził,że trzeba wymienić mechanizm, a bagażnik jest bardziej 'domknięty' trzymając się na dwóch ekspanderach.

 

Wygląda na to,iż żarówka w bagażniku, która pali się gdy ten jest otwarty spowodowała rozładowanie akumulatora.

Możliwe to?

Ceny nowego zamka:

a.serwis nissana w Gdańsku 639zł

B.serwis nissana w Niemczech ok. 550zł

 

Używany z internetowego serwisu aukcyjnego:100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jack029,dziękuję!

Cześć!

Dziękuję ślicznie za porady.

Zamek wymieniony,okazało się,ze do środka zamka dostała się woda i bezpiecznik (czy to znajduje się na końcu kabla, który wchodzi do zamka- wybaczcie,ale 'jeszcze' się nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak staraliśmy się pomóc w rozwiązaniu problemu zamka, a teraz zero komentarzy.

Widzę, ze skorzystałaś z linku na allegro i kupiłaś zamek. Teraz wiem skąd tak długa przerwa w pisaniu postów. Czekałaś na zamek i naprawę. Najważniejsze, że udało się i klapa na nowo sprawna.  :thumbsup:  :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozszyfrowałem z tego tyle , że  zepsuł się chyba  microstyk ("na końcu kabla" ) Tak jak pisałem ,mogło pomóc doraźnie wd40 ("woda się dostała") która powodowala zwarcie i zamek cały czastwaerty.wymiana była wszak nie unikniona , choć ludzie to też naprawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarze i podpowiedzi okazały się bardzo pomocne. Inną kwestia, że trochę się to rozciagnelo w czasie. Najważniejsze, że działa.

Zagadką pozostanie czy usterka była spowodowana wodą, czy pojawiła się wskutek zaistniałej usterki.

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Miłego wieczoru panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...