Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Sprzęgło


mati113
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum :)

 

Problem w moim samochodziku jest następujący. Przy podnoszeniu sprzęgła (samego sprzęgła bez gazu) samochód nawet minimalnie nie jedzie. Co więcej lekko zaczyna nim trząść. Ten sam problem jest gdy zwalniam i prędkość spada, automatycznie samochodem też zaczyna delikatnie trząść. Do tego wszystkiego ostatnio biegi chodzą dość dziwnie. Jednynka wchodzi czasem dość ciężko, dwójka jakby za luźno i trójka też jakby za luźno. Z czwórką jest okej, za to piątka przy jej wrzuceniu przez chwile szarpie. Na początku myślałem, że jest coś ze skrzynią, ale niepokoi mnie fakt tego sprzęgła. Czy ktoś miał podobne sytuacje i czy z opisu wynika, że sprzęgło jest prawdopodobnie do wymiany?


Dodam jeszcze, że gdy samochód stoi na światłach obojętnie, czy na 1, czy na luzie lewarek dość wyraźnie się trzęsie. Nie wiem, czy ma to jakiś związek, ale zauważyłem taką sytuacje, więc warto napisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy do końca zrozumiałem Twój przekaz, ale:

 

 

 Przy podnoszeniu sprzęgła (samego sprzęgła bez gazu) samochód nawet minimalnie nie jedzie. Co więcej lekko zaczyna nim trząść.

 

Czy masz na myśli to, że jak stoisz na - dajmy na to skrzyżowaniu - wciśniesz sprzęgło, wbijasz pierwszy bieg i zaczynasz puszczać sprzęgło (czy też jak piszesz, podnosić), samochód nie ciągnie do przodu? Jeśli tak, to masz sprzęgło do wymiany.

 

 

 

Z kolei trzęsący się lewarek, może wskazywać na zerwaną poduszkę pod skrzynią lub silnikiem. Tylko że poduszka zerwana nie sprawiłaby że samochód nie chce jechać. Jechałby ochoczo jak zawsze, tyle że mogłyby faktycznie biegi ciężko wchodzić, albo telepałoby całym autem.

 

Sprecyzuj proszę, co i jak ma miejsce.


Na koniec mała sugestia - ropędź się do około 20-30 km/h, wrzuć piąty bieg i depnij gaz w podłogę - jeśli obroty słyszalnie wzrosną - sprzęgło się ślizga.

Edytowane przez PawelSalata
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei trzęsący się lewarek, może wskazywać na zerwaną poduszkę pod skrzynią lub silnikiem. Tylko że poduszka zerwana nie sprawiłaby że samochód nie chce jechać. Jechałby ochoczo jak zawsze, tyle że mogłyby faktycznie biegi ciężko wchodzić, albo telepałoby całym autem.

 

 

O, dokładnie dzieje się to co opisałeś w punkcie drugim. Występują drgania i na lewarku i na kierownicy i to dość znaczne. Biegi ciężej wchodzą i często muszę użyć dużo siły, by je wrzucić. Powiedz mi, gdyby były to poduszki, to wymieniać wszystkie 3, czy tylko tą zepsutą? Bo gdzieś wyczytałem, że wymiana się hurtowo. Wiesz może jakie będą to koszty? Czy są to kwoty rzędu 400zł, 800, czy więcej? Mam nadzieje, że nie trzeba będzie rozbierać skrzyni.

Edytowane przez mati113
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati...czy przed wymianą oleju w skrzyni miałeś te problemy / objawy?

Czy jeszcze nie wymieniałeś?

 

Miałem, miałem. Myślałem, że po wymienię oleju coś się poprawi, ale nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro doszło do tego że masz problemy z wbijaniem biegów, zastanowiłbym się nad kompletem. Jedna zerwana poduszka nadwyręża pozostałe. Wymienisz jedną, za pół roku padnie kolejna i znów będzie nadwyrężać tą zakładaną ostatnio.

 

Oczywiście wszystko zależy od ceny, zasobności portfela itp. Wymiana tylko jednej też pomoże, ale jest ryzyko że za chwilę sypnie się kolejna.

 

W tej chwili najważniejsze to zlokalizować usterkę, jeśli to faktycznie poduszka... to która?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro doszło do tego że masz problemy z wbijaniem biegów, zastanowiłbym się nad kompletem. Jedna zerwana poduszka nadwyręża pozostałe. Wymienisz jedną, za pół roku padnie kolejna i znów będzie nadwyrężać tą zakładaną ostatnio.

 

Oczywiście wszystko zależy od ceny, zasobności portfela itp. Wymiana tylko jednej też pomoże, ale jest ryzyko że za chwilę sypnie się kolejna.

 

W tej chwili najważniejsze to zlokalizować usterkę, jeśli to faktycznie poduszka... to która?

 

Tak też myślałem. Jeśli chodzi o fundusze, to w sumie mam wolne tylko 500zł i nie mam pojęcia, czy wystarczy to na wymiane wszystkich poduszek wraz z robocizną... Ale fakt faktem wolałbym wymienić od razu komplet. Ile tych poduszek w sumie jest 3, tak? I jak sie dokladnie nazywaja, bo podzwonilbym jutro i popytal, bo z tego co czytam to ciezko je dostac.

Edytowane przez mati113
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byćciężko w przypadku tego silnika. Chyba że sąto elementy zamienne z benzyniakiem, w co trochę wątpię.


Popytam tu u mnie - może coś znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byćciężko w przypadku tego silnika. Chyba że sąto elementy zamienne z benzyniakiem, w co trochę wątpię.

Popytam tu u mnie - może coś znajdę.

 

 

A o co dokładnie pytać? Jak to fachowo się nazywa, bo nie mam zielonego pojęcia i ile tego jest?  :P

Edytowane przez mati113
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki silnika i skrzyni biegów.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki silnika i skrzyni biegów.

 

I w sumie są tego 3 sztuki, tak? Poduszka silnika, poduszka prawa skrzyni i poduszka lewa skrzyni? Bo z tego co widzę są jakieś poduszki tylne silnika, tylne skrzyni i tak dalej i trochę się już pogubiłem. Gdybym chciał wymienić cały zestaw tego, żeby nic nie obciążało tak jak pisałeś wyżej to ile i jakie poduszki musiałbym wymienić?

Sorki, ze tak marudze, ale chcialbym pozamawiac czesci, a nie wiem co i jakie.

 

 

Z tego co wiem, to jedna poduszka z tyłu kosztuje jakieś 20zł i są to podobno gumy (tak mi powiedzieli), druga kosztuje ok. 300zł, a trzeciej nie było w hurtowni.

Edytowane przez mati113
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli główne poduszki i tak, są trzy sztuki.

Jedna trzyma silnik przy prawym nadkolu, dwie pozostałe są u dołu, przy belce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli główne poduszki i tak, są trzy sztuki.

Jedna trzyma silnik przy prawym nadkolu, dwie pozostałe są u dołu, przy belce.

 

Ale tak, czy siak są to 3 poduszki skrzyni biegów i tak o to pytać tak? Bo jeszcze pytają mnie, czy są to poduszki związane z silnikiem, no więc zawsze odpowiadam, że są to 3 poduszki skrzyni biegów.

 

Teraz właśnie rozmawiałem z hurtownią i z tego co mi mówił, to te 2 poduszki co są przy belce to koszt (1szt 12zł) tylko mówił o jakiś gumowych sprawach, wiec nie mam pojęcia, czy to te poduszki, bo chyba byłoby za tanio jak na nowe poduszki, a poduszka z tyłu silnika (podobno metalowa) to koszt ponad 300zł (tylko jest nigdzie niedostępna). Czyli najlepiej jest wymienić wszystkie 3, tak? Bo nie chce wymieniać tych za 12, skoro za chwile i tak będę musiał wymienić pozostałą i nie wiem jak to ugryźć

Edytowane przez mati113
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie są przy skrzyni, jedna jest przy rozrządzie, przy silniku.


Jedź gdzieś, gdzie rzucą na to okiem i będzie wiadomo któe na pewno trzeba wymienić.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie są przy skrzyni, jedna jest przy rozrządzie, przy silniku.

Jedź gdzieś, gdzie rzucą na to okiem i będzie wiadomo któe na pewno trzeba wymienić.

 

Tak zrobię. Jutro jestem umówiony i zobaczymy co powiedzą. Wolałbym wymienić całość od razu, ale jak będzie problem z dostępnością, to wymienię te, które będą. Jednak zastanawia mnie cena. Czy te poduszki mogą kosztować tylko 12zł za sztukę? Mówię o tych przy skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, co pod pojęciem PODUSZKA się kryje. Powinien to być cały element, wraz z blachą. Nie wiem. Skoro tyle kosztuje, to pewnie może.

Ta od silnika jest w aluminiowej obudowie, może dlatego droższa. Pod skrzynią masz tylko zwykłą blachę z zatopioną gumą.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...