Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Zamkniecie micry przy rozladowanym akimulatorze


Thorgal8

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie za 100 punktów. Jak zamknąć to auto jak już jest calkowicie otwarte i zabraknie prądu? Drzwi kierowcy luz. Jest zamek pod zaślepką. Ale co z drzwiami pasażera kiedy miszczowie z Nissana nie zrobili klasycznych rygielków które możnaby fizycznie wcisnąć...

Oczywiście nie chodzi mi o porady typu zamontować na chwilę sprawny akumulator tudzież auto na kable na krótko podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzysz drzwi, w okolicach zamka masz takie małe pokrętełko z nacięciami w środku. Przekręcasz w lewo lub prawo, nie pamiętam i zatrzaskujesz drzwi.

 

Później drzwi kierowcy otwierasz kluczykiem, a pozostałe drzwi klamką od środka (jeśli nadal nie masz akumulatora, to miałem na myśli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego czy Ty przypadkiem nie masz na myśli blokady drzwi przed otworzeniem z wewnątrz którą używa się najczęściej żeby dzieciaki same ich nie otworzyły w czasie jazdy?

Taki system jest tylko w drzwiach tylnych. Nie ma czegoś takiego w drzwiach przednich. Zresztą to zapobiega otwarciu drzwi od wewnątrz a nie z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie. Blokada rodzicielska to jedno. To o co pytasz tłumaczę Ci właśnie jak powinno być (jest tak u mnie w P12). Po otwarciu drzwi, widać obok zamka dzwigienki blokady rodzicielskiej, ale jest też małe pokrętło, które można kluczykiem obrócić i po zatrzaśnięciu drzwi pozostają one zamknięte / zaryglowane. Piszą o tym też w instrukcji obsługi od P12.

 

W drzwiach przednich pasażera jest tak samo, ale brak blokady rodzicielskiej oczywiście.

W drzwiach kierowcy chyba tego nie ma, bo przecież zamyka się drzwi z kluczyka.

 

Przypuszczam że u Ciebie będzie tak samo.

Zrobię Ci dziś fotkę to zobaczysz co mam na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam dostępu do autka do wieczora i teraz tego nie sprawdzę, ale jak tylko będzie to możliwe przyjrzę się dokładnie sprawie:)

Co prawda szukałem już tego typu ustrojstwa na gorąco jak byłem w potrzebie, ale nie znalazłem. Nic o tym nie piszą też w instrukcji, ale kto wie. W każdym razie dzięki za pomoc. Myślę że temat będzie pomocny też dla innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zielonym kółku blokada rodzicielska, w czerwonym kółku zamykacz.

 

20150202-134925.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Wreszcie znalazłem chwilę i zaglądnąłem do auta. I tu zaskoczenie! Dzięki informacjom od Pawel Salata jeszcze raz oglądnąłem rzeczone drzwi (pierwszy raz za widnego) i okazało się, że głębiej - w mechaniźmie zamka na bocznej stronie drzwi, faktycznie znajduje się taki przełącznik, który można za pomocą na przykład kluczyka o jakieś 30 stopni obrócić. Potem już tylko wystarczy trzasnąć drzwiami i już z zewnątrz się ich nie otworzy :)  Widać ten mechanizm na dołączonym przeze mnie zdjęciu. 

 

Jest to dokładnie rozwiązanie jakiego szukałem i myślę, że nie ja ostatni. Cofam więc gorzkie słowa skierowane do konstruktorów micry i cieszę się, że udało mi się znaleźć pomoc na tym forum.

 

Raz jeszcze dziękuję Ci Pawel Salata.

 

Temat do zamknięcia

 

post-86349-0-32405600-1423675803_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...