Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zbiornik paliwa - czy da się go naprawić?


klfsolec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

z gazem to musze do gazowników zajechać bo może się mapy rozjechały (padnięte aku na 2 dni) a z pompą to bym w życiu nie pomyślał fakt na jesień kleiłem zbiornik i poprostu zaczepy nie załapały moja wina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety bez skutecznie zaczyna się pocić

żywica i włókno nie daje rady a podobno rozklejanie się zbiornika na spawach to norma więc będę myslał nad wstawieniem jakiegoś mniejszego z włókna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiadam ... zbiornik z Frotki z tworzywa, musisz poszukać tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siostrzeńca w VW Polo zbiornik kleiłem takim czymś http://www.kwasek.pl/pl/p/Klej-do-zbiornikow-paliwa-i-chlodnic/1304  i powiem że trzymało z 2 lata *... może i dalej trzyma bo auto już na szrocie ;) 

 

 

*oczyszczenie i odtłuszczenie było bardzo solidne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lemmy69 czytałem temat zastanawiam sie nad czymś mniejszym

co do tego kleju to bym musiał chyba katron tego mieć jak rozszczelniony na całej szerokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, powiedzmy to sobie szczerze, klejenie zbiornika takiego jak w Terrano jest raczej z góry skazane na niepowodzenie

zbiornik jest tylko zgrzewany i sprasowany na łączeniach ... to kolejna głupota (po naklejce LSD na moście) popełniona przez żółtków

 

zbiornik potrafi się rozszczelnić w wyniku samego demontażu i ponownym przykręceniu do ramy ... otwory na śruby są zbyt blisko zgrzewów, do tego zgrzewy parę cm od brzegu i pozostają dwie warstwy blachy które aż proszą się by zagościła tam wilgoć, później rdza ... i wszystko się trzyma i nawet jest szczelne do momentu demontażu ... a później lament

 

przeniesiemy to do tematu o zbiorniku chyba  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Co do tematu to kiedyś w moim starym Fiacie uno zbiornik naprawiałem żywicą epoksydową z matą z włókna szklanego, dostępne w sklepach z lakierami jako Zestaw naprawczy.

Musiałem wyjąć zbiornik z auta, wyczyścić, dokładnie odtłuścić trochę przerysować czymś ostrym dla lepszej chropowatości. Następnie pociągnąć żywicą na to mata odpowiednio docięta żywica znowu mata i tak ze 3 razy.

Trzymało do końca życia Fiacika. Zależy gdzie zbiornik puścił i jak duża dziura.

  Sposób numer:2 to Lutowanie trochę więcej zabawy i trzeba do tego mieć porządną dużą lutownicę taką jak kiedyś lutowano rynny z blachy ocynkowanej.         Pozdrawiam Darek. :nissan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisze jeszcze trochę na temat zbiorników ,otóż zbiornik paliwa od diesla z zewnątrz jest taki sam jak od benzyny ale nie ma mocowania do pompy paliwa więc nie ma co zmieniać chyba że ktoś będzie robił przeróbkę .Rozmawiałem z bardzo dobrym znajomym odnośnie kupowania używek do benzyniaka i od razu mi odradza kupowanie bez obejżenia czyli portale (allegro i olx) lepiej jechać i samemu zobaczyć .Zbiorniki od benzyniaka maja ponoc to do siebie że właśnie rozszczelniają się na zgrzewach bo nie każdy jeździ na pełnym zbiorniku i od wilgoci pęcznieją i się rozszczelniają puchną.Co do klejenia to zbiornik wyczyściłem doszczętnie jak się dało odtłuszczony kilka razy ,położone kilka warstw włókna z żywicą i było wszystko ok do czasu zamontowania po dokręceniu śrub a są w takich miejscach gdzie trzeba było kleić niestety żywica zaczeła puszczać i zaczął się pocić. Klejenie dziur w nietypowych miejscach może zda rezultat ale na zgrzewach nie ma szans

Edytowane przez klfsolec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zbiornik puścił też na zgrzewie, i właśnie się zastanawiam co z nim zrobić.

jakieś pomysły ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie ... można ranty blach zespawać, zgrzewy są wcześniej (bliżej bańki)

blachy w otworach montażowych też niby można poheftać, a później jakieś silikonowe podkładki dać

skoro zbiornik już i tak na złom to może warto się go poświęcić ... dla nauki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli napełnisz go wodą to spaw nie złapie

trzeba najpierw wypłukać go wodą a później podczas spawania podobno skuteczne i bezpieczne jest wypełnienie go spalinami lub CO2

otwory montażowe możesz też "uszczelnić" spawarką ... do T2 będziesz musiał mocowania na ramie przespawać, bo wiercenie nowych otworów w zbiorniku odpada (popełniłem ten błąd już kiedyś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mialem dylemat co zrobić ze zbiornikiem i postanowilem wystrugac sobie nowy :-)

przy okazji wyleciała butla z gazem w miejsce oryginalnego baku .

post-83237-0-11839000-1423170566_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spawanie zbiornika z wodą w środku obpada moja rada jako strażaka potrafi wywalić w powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"... wyleciała butla z gazem ..."

brzmi co najmniej dwuznacznie :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"... wyleciała butla z gazem ..."

brzmi co najmniej dwuznacznie :) :)

Tzn. Z bagażnika żeby nie było niejasnosci i nie w powietrze , ani nie przez przerdzewiala podłogę :-) Edytowane przez JarekkkW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mój zbiornik puścił też na zgrzewie, i właśnie się zastanawiam co z nim zrobić.

jakieś pomysły ?? 

Zakula ma zbiornik z mavericka, nie podszedł by Ci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...