Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problem ze skrzynia/sprzeglem ? [poszukiwana pomoc ;)]


Lawina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem... ostatnio zauwazylem, ze np. stojac w miejscu gdy mam wrzucony luz to slychac taki szum... wciskam sprzeglo i cisza jest... odpuszczam i szum... gadalem z kimstam i powiedzial zebym to obsral, bo narazie nie jest zle... ale ostatnio cos sie pogorszylo...

gdy hamujemu silnikiem to slyszymy zwykle dzwiek przypominajac polaczenie "szzzzzzz" z "źźźźź" cichnacy w miare jak samochod zostaje wychamowany... normalka... ALE ostatnio do tego mi doszedl dzwiek "tututututututut" takie stukanie... co to jest???? czy skrzynia mi sie sypie? czy sprzeglo do wymiany? jelsi sprzeglo... to jak oceniacie Valeo? bo kompletne kosztuje do mnie ~250zl... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem... ostatnio zauwazylem, ze np. stojac w miejscu gdy mam wrzucony luz to slychac taki szum... wciskam sprzeglo i cisza jest... odpuszczam i szum... gadalem z kimstam i powiedzial zebym to obsral, bo narazie nie jest zle... ale ostatnio cos sie pogorszylo...

gdy hamujemu silnikiem to slyszymy zwykle dzwiek przypominajac polaczenie "szzzzzzz" z "źźźźź" cichnacy w miare jak samochod zostaje wychamowany... normalka... ALE ostatnio do tego mi doszedl dzwiek "tututututututut" takie stukanie... co to jest???? czy skrzynia mi sie sypie? czy sprzeglo do wymiany? jelsi sprzeglo... to jak oceniacie Valeo? bo kompletne kosztuje do mnie ~250zl... ?

 

lozysko oporowe sprzegal mowi paaaaaaaaaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem w Pruszkowie w polecanym na forum zakladzie... i gosc powiedzial ze to lozyska w skrzyni... 700zl naprawa ;( nie wiem co mam robic...

moze nowa (w sensie inna ;) ) skrzynie lepiej kupic... na allegro mozna juz za 200zl kupic z micr z rozbiorki... NIE WIEM co mam robic... naprawde... cienko u mnie ostatnio z chajsem i musze opracowac jakies najbardziej optymalne wyjscie z tej sytuacji ;( ... doradzcie co z tym fantem zrobic... bo czuje sie naprawde bezradny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to to ja wiem... nic nowego :)

ALE... mechanik mi krzyknal 700zl za wymiane lozysk... no i w tym lozyska i olej... a co jak jeszce sie okaze ze trzeba cos zrobic... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawy skrzyn biegoow nie naleza do prostych i tanich bez wzgledu na to czy jest to wymiana lozyska czy synchronizatoroow. poza tym zlozenie skrzyni zeby bylo wszystko ok nie jest takie proste. mechanik naprawiajac ci jedna rzecz moze spier$%#$% inna - zwlaszcza jesli chodzi o skrzynie. na pewno za uzywana mniej zaplacisz ale nie wiadomo co w niej jest tak naprawde - loteria :/ a z drugiej strony zaplacic za naprawe drozej i nie miec spodziewanego efektu, to tez by mi sie nie usmiechalo :( osobiscie bym kupil chyba uzywke. za pieniadze jak moowisz mozesz kupic 4 uzywane ;) zawsze to na iles starczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem ze skrzynią (http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=8108). Sprawdź poziom oleju. Napisz, czy słyszysz dziwne dźwięki podczas przyspieszania na niższych biegach i czy szum skrzyni na luzie jest mocno słyszalny np. czy słychać go w kabinie przy zamkniętych drzwiach, może tylko przy otwartej pokrywie silnika. Jeśli wiesz, to napisz jaki masz olej w skrzyni i kiedy ostatnio go wymieniałeś. Jaki masz przebieg samochodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak... olej byl zmieniany ~15tys temu na shella 80W90 sprawdzalem poziom pare dni temu i bylo ok... przebieg 190tys...

szum jest taki ze wlasnie najbardzije go slychac przy zamnietych drzwiach/oknach jak sie siedzi w srodku... przy otwartej masce gorzej bo zaglusza go troche slinik...

 

co do dziwnych dzwiekow... to tak jak napisalem jest slyszalne stukanie... i jest to ewidetnie ze skrzyni lub sprzegla... bo kiedy jest wcisniete i przygazuje to nic nie slychac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak ci pisalem- lozyska w skrzyni :wink: ale nie boj sie jej naprawiac. skrzynie niech ci rozbierze i powyciąga lozyskajakis mechanik, potem z tymi lozyskami do hurtowni lozysk i kupisz je wwzystkie za kilkadziesiąt zloty + olej jakies 60zl. poskladac skrzynie i wiesz na czym jezdzisz. robilem to 2 lata temu i koszt wymiany 3 lozysk(SKF) z robocizna nie przekroczyl mi 200zl :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci LeXan, ze ja lubie takie zeczy generalnie robic... uwielbiam wyzwania 8)

lubie kiedy mam podjac sie czegos o czym na poczatku mysle, ze jest dla mnie awykonalne, a w miare jak cos rozkrecam itd wszytko okazuje sie banalne... ale no nie wiem... :/

dorwalem skrzynie za 200zl... podobno w bardzo dobrym stanie... bede mial na nia miesiac "rozruchowej" gwarancji... wiec zobaczymy... chyba to bedzie najlepsze wyjscie... sadze ze jestem w stanie samemu wymienic skrzynie 8)

 

co do tego co napisales...

po 1. komplet dobrych lozysk kosztuje podobno ~120zl...

po 2. nie mam zaufanego mechanika, ktoremu moglbym z czystym sumieniem powierzyc rozkrecenie skrzyni biegow, a ktory by wzial nieduzo za taka robocizne... wiec musle ze wyszlaby mnie taka naprawa wiecej niz ta nowa skrzynia...

 

i poraz kolejny moge ze smutkiem w glosie powiedziec...

"Gdybym to ja mial garaz...." 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bylo podobnie Lawina....

 

... zbagatelizowalem sprawe i teraz za to zaplace....i to slono :cry:

 

EFEKT: wylecialy blaszki ze sprzegla i bezkarnie lataly po skrzyni....

luzy na trybach w skrzyni i pourywane zeby na choince :cry: :cry: :cry:

 

nowe sprzeglo "EXEDY" 265zl

nowa skrzynia (uzywana regenerowana) 1000zl

robocizna 300zl

 

Lepiej odstaw micre na kanal i niech rozbiora skrzynie i sprzeglo i sprawdza co sie dzieje...

 

P.S. moja po rozebraniu okazala sie juz wczesniej remontowana (slady silikonu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zicoo ma racje. Najpierw rozbierz, potem ewentualnie decyduj się na kupno. Okaże się że tylko trzeba wymienić łożysko i masz pewną skrzynie, a nie to co używka. To tak jakby uprawiać sex w używanej gumie (pęknie lub nie :):):) ). Pojeździj, poszukaj innego mechaniora. 700 trochę dużo jak na mój gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest to łożysko w skrzyni, to zdecyduj się na jej naprawę, a nie na szukanie innnej, na szrocie. Oczywiście naprawa skrzyni to najtrudniejsza rzecz w samochodzie. Ale jednak jeżeli co to zrobią porządnie, skrzynia będzie jak nowa. Jeżeli już masz wyjętą skrzynię, to wymień od razu kompletne sprzęgło. Bo wyjęcie skrzyni kosztuje więcej niż sprzęgło, a ono też się sypnie w końcu.

Kupowanie używanej skrzyni na szrocie ma jedną podstawową wadę. Nie wiesz co kupujesz. A tak jak ci wyremontują i zrobią to dobrze, to wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok... bede bral ta skrzynie nowa... tylko musze wiedziec szybko czy nie bylo kilka rodzaji tych skrzyn... czy wystarczy tylko ze bedzie od dopowiedzniej wersji silnikowej... dzieki wielkie za jak najszybsza odpowiedz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra... jutro, albo pojutrze bede mial juz nowa skrzynie... czyt jest moze w Wawie jakis klubowicz, ktory moze chcialby mi pomoc w wymianie? :twisted: :twisted: :twisted: moze ktos juz robil takie rzeczy, bo ja to szczerze nie mam pojecia jak to wszystko wyglada i jak to wyjac/wsadzic/wyregulowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...