Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Pierwszy przegląd i następne.


suszara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko o filtr paliwa, zakupiłem zamiennik UFI (Kod produktu: 24.095.01) i po wymianie  wywala co chwile błąd na komputer. W serwisie gdzie to zmieniałem (nie ASO) powiedziano mi, że 98% zamienników wywala takie błędy i że tylko oryginalny jest ok. Ktoś może to potwierdzić ? Ori z ASO to niestety 280zł. 

Edytowane przez schwarz84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, schwarz84 napisał:

Mam pytanko o filtr paliwa, zakupiłem zamiennik UFI (Kod produktu: 24.095.01) i po wymianie  wywala co chwile błąd na komputer. W serwisie gdzie to zmieniałem (nie ASO) powiedziano mi, że 98% zamienników wywala takie błędy i że tylko oryginalny jest ok. Ktoś może to potwierdzić ? Ori z ASO to niestety 280zł. 

Chyba nie do końca tak jest.

Ja kupiłem filtr paliwa firmy Mann i nie ma żadnego błędu. Cena 158 zł z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, buba1982 said:

Chyba nie do końca tak jest.

Ja kupiłem filtr paliwa firmy Mann i nie ma żadnego błędu. Cena 158 zł z tego co pamiętam.

Jacku mógłbyś proszę podesłać więcej szczegółów odnośnie tego filtr ? Numer katalogowy albo linka gdzie to kupowałeś ? Nie chciałbym co rok czy dwa lata wywalać 300zl w filtr :|

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, schwarz84 napisał:

Jacku mógłbyś proszę podesłać więcej szczegółów odnośnie tego filtr ? Numer katalogowy albo linka gdzie to kupowałeś ? Nie chciałbym co rok czy dwa lata wywalać 300zl w filtr :|

Cofnij się jedną stronę do tyłu, tam jest post, w którym zamieściłem fV z zakupu wszystkich materiałów, jakie były wykorzystane podczas 2go przeglądu w moim kaszlaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę się pochwalić. Jestem po 4 przeglądzie w serwisie Białystok i muszę powiedzieć , że jestem naprawdę zadowolony ponieważ , serwis pomimo wymiany przewidzianych płynów itp. wykrył pocenie się silnika przy rozrządzie !!!  Z racji tego, że posiadam rozszerzoną gwarancję zaproponowali wymianę uszczelki. Powiem tak- sam bym tego nie zauważył widać dopiero po zdjęciu prawego koła, ale wielki plus dla serwisu za to.Auto ma 34 tys. km!!!! Jedynie czego nie uwzględnili to niedziałającą jedną  ścieżkę podgrzewania tylnej szyby, gdzie w rozszerzonej gwarancji jest napisane , że szyby nie podlegają. Koszt wymiany szyby ok 2200 zł!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kamrat8` napisał:

...serwis pomimo wymiany przewidzianych płynów itp. wykrył pocenie się silnika przy rozrządzie !!!  ... , ale wielki plus dla serwisu za to.

To nie jest jakieś wielkie osiągnięcie, bo większość 1.2 t-dig (i pewnie 1.6) ma takie pocenie i serwisy wiedzą gdzie patrzeć.

U mnie tę uszczelkę (i inną trefną przy okazji) wymienili w praktycznie nowym aucie, bo przy wymianie oleju po dotarciu.

Edytowane przez aquariusmax
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dot. czwartego przeglądu 4 lata/80kkm. Z tego co widzę w instrukcji obejmuje wymianę paska i rolek. Chciałbym zakupić materiały we własnym zakresie ale widzę dwie opcje jeżeli chodzi o zestaw paska:

https://www.iparts.pl/czesc/zestaw-paska-klinowego-wielorowkowego-ina-529018710,0-204-529018710-1718947.html#100432

https://www.iparts.pl/czesc/zestaw-paska-klinowego-wielorowkowego-ina-529019410,0-204-529019410-1718921.html#100432

Ten drugi zawiera dodatkową rolkę prowadzącą oraz pasek o innym symbolu (lekko dłuższy). 

No i jestem w kropce - który powinienem kupić do silnika 1.2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zeke napisał:

Pytanie dot. czwartego przeglądu 4 lata/80kkm. Z tego co widzę w instrukcji obejmuje wymianę paska i rolek. Chciałbym zakupić materiały we własnym zakresie ale widzę dwie opcje jeżeli chodzi o zestaw paska:

https://www.iparts.pl/czesc/zestaw-paska-klinowego-wielorowkowego-ina-529018710,0-204-529018710-1718947.html#100432

https://www.iparts.pl/czesc/zestaw-paska-klinowego-wielorowkowego-ina-529019410,0-204-529019410-1718921.html#100432

Ten drugi zawiera dodatkową rolkę prowadzącą oraz pasek o innym symbolu (lekko dłuższy). 

No i jestem w kropce - który powinienem kupić do silnika 1.2 ?

Tydzień temu robiłem czwarty przegląd przy przebiegu 72 kkm i w moim aucie nie wymieniono paska i rolek ponieważ mechanik stwierdził,że są w dobrym stanie i nie wymagają wymiany. Nawet w książeczce gwarancyjnej jest wpis,że przy tym przebiegu (80kkm) kontrola i ewentualna wymiana. Niektóre serwisy chcą zarobić i wymieniają na siłę.Przy umawianiu wizyty telefonicznie zostałem przez serwisanta poinformowany,że może być taka wymiana jeśli będzie konieczna,na szczęście nie była ;)

Koszt przeglądu z moim olejem i filtrami 430 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiłem - przegląd i dodatkowo świece oraz mycie silnika i preparat na kuny (były ślady) - z rabatem nissana 1399 zł (brutto). Spoko obsługa, Japan Motors Poznań. 4 przegląd 75 tyś nakulane. 

Edytowane przez kajakiujscie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich,

Jestem nowy na forum i nie wiem czy we właściwym miejscu się wpisuję, jeśli nie proszę o trochę tolerancji :-)

Posiadam  Qashqaia J11 rok prod. 2018 od sierpnia 2019 r. i potrzebuję zrobić przegląd na 30 000 km przebiegu.

Czy ktoś może polecić jakieś ASO w Warszawie lub okolicach. Wszystkie opinie mile widziane.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeci przegląd zaliczony. Moje materiały, robocizna 405 zł. Bardzo miła obsługa ( Frey Rzgów ) i profesjonalne podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanie mam do Was do tych co mają 1.5dci co ile km robicie przeglądy co 30 000 jak w książce czy częściej?

Dolewał ktoś z was olej do silnika między przeglądami?

Bo mam jeszcze 8 000 do przeglądu - robię co 20 000 i już chce ode mnie dolewkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Konrad30DG napisał:

Pytanie mam do Was do tych co mają 1.5dci co ile km robicie przeglądy co 30 000 jak w książce czy częściej?

Dolewał ktoś z was olej do silnika między przeglądami?

Bo mam jeszcze 8 000 do przeglądu - robię co 20 000 i już chce ode mnie dolewkę.

przegląd raz w roku, a olej - niezależnie od tego - co 12-13 tys km

robię ok 25tys km / rok

wiem, jestem zboczony...

Edytowane przez buba1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja robię 35 tys km na rok 20 tys wypada tak po 8 miesiącach jazdy w zależności czy gdzieś są dalsze wyjazdy.. w poprzednim QQ bez adblue nie dolewałem między przeglądami (ale zdążyłem zrobić tylko 2).

A masz z adblue czy bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Konrad30DG napisał:

No to ja robię 35 tys km na rok 20 tys wypada tak po 8 miesiącach jazdy w zależności czy gdzieś są dalsze wyjazdy.. w poprzednim QQ bez adblue nie dolewałem między przeglądami (ale zdążyłem zrobić tylko 2).

A masz z adblue czy bez?

nie mam adblue

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2020 o 14:02, Konrad30DG napisał:

Pytanie mam do Was do tych co mają 1.5dci co ile km robicie przeglądy co 30 000 jak w książce czy częściej?

Dolewał ktoś z was olej do silnika między przeglądami?

Bo mam jeszcze 8 000 do przeglądu - robię co 20 000 i już chce ode mnie dolewkę.

Ok 27 tysięcy pierwszy przegląd robiłem, drugi przegląd teraz będzie robiony przy ok 57 tysiącach (rocznie robię między 25-35 tysięcy).

Co do dolewek to nie mam pojęcia gdyż nigdy nie zaglądam pod maskę chyba że dolać płyn do spryskiwaczy. Ale olej wymieniam co 10 tysięcy więc pewnie nic nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jestem po pierwszym przeglądzie 1,3 160KM. Części moje, robocizna serwisu 439,73zł. Trochę to trwał bo przeprowadzono akcję serwisową p9327 - zmiana oprogramowania IEB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego dotyczyła ta zmiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intelligent braking system - podobnoż zmiana czułości systemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa! To mnie to nie dotyczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Czech napisał:

Jestem po pierwszym przeglądzie 1,3 160KM. Części moje, robocizna serwisu 439,73zł. Trochę to trwał bo przeprowadzono akcję serwisową p9327 - zmiana oprogramowania IEB.

A nie wiesz przypadkiem których modeli ta akcja dotyczy, albo gdzie coś można o tym znaleźć  ?  Wczoraj byłem  na przeglądzie 1,3 140 KM, ale nikt nie wspominał o żadnej akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką  masz wersję  wyposażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, ra345 napisał:

A nie wiesz przypadkiem których modeli ta akcja dotyczy, albo gdzie coś można o tym znaleźć  ?  Wczoraj byłem  na przeglądzie 1,3 140 KM, ale nikt nie wspominał o żadnej akcji.

Musisz zapytać w serwisie.Są serwisy które wręcz lubią nie wiedzieć co się wokoło dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...