Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Pierwszy przegląd i następne.


suszara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, 2pac napisał:

buba1982 to teraz ciekawe ile ASO będzie życzyło sobie za robicizne. U mnie w rachunku było też ozonowanie klimatyzacji, ale to powiedzmy równoważny koszt mojego oleju.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

W czerwcu wymieniłem olej, tylko olej +filtr oleju, pomiędzy przeglądem, i na samej wymianie oleju, gdzie materiały miałem swojej wyszło o coś ponad 150zl taniej.

Mam tu na myśli swoje materiały +wymiana ASO vs całość ASO

16 minut temu, rafsty napisał:

Gdzie robisz przeglądy?

Tam gdzie kupiłem samochód, czyli Sosnowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zapytanie do DG oni mają przeglądy taniej niż S-c. Zdziwiłeś mnie z olejem że tak Cię skosili w S-cu, ja tam płaciłem 99 zeta za wymianę plus coś ok 40 zł za ich filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buba,zmień serwis.Tak jak radzi Rafsty.Dąbrowa Górnicza.Ja tam serwisuję cały czas, Sosnowiec omijam z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rafsty napisał:

Zrób zapytanie do DG oni mają przeglądy taniej niż S-c. Zdziwiłeś mnie z olejem że tak Cię skosili w S-cu, ja tam płaciłem 99 zeta za wymianę plus coś ok 40 zł za ich filtr.

Nie wiem czy się dobrze wyraziłem. Mając swój filtr oleju i olej, za wymianę oleju i magiczną uszczelke pod korek zapłaciłem 134zl.

Filtr i olej, kupiony we własnym zakresie, kosztowały mnie ok 180zl.

W ten sposób za olej i jego wymianę zapłaciłem 315zl.

ASO za wymianę oleju wraz ze swoimi materiałami zażyczyło siebie 460zl

W poniedziałek zapytam o cenę przeglądu z materiałami własnymi, jaki i wersję "all in ASO" w D. G.

Sosnowiec chce 1500zl, w tym ozonowanie, ale nie pamiętam czy uzupełnienie czynnika klimatyzaci również.

 

Edytowane przez buba1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, buba1982 napisał:

Nie wiem czy się dobrze wyraziłem. Mając swój filtr oleju i olej, za wymianę oleju i magiczną uszczelke pod korek zapłaciłem 134zl.

Filtr i olej, kupiony we własnym zakresie, kosztowały mnie ok 180zl.

Ja w s-cu zapłaciłem za wymianę oleju, filtr oleju i magiczna podkładka razem 136,49 zł (więc Ciebie mocno skosili :D )

Miałem tylko mój olej (cena po rabatach w IC ok 220 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rafsty napisał:

Ja w s-cu zapłaciłem za wymianę oleju, filtr oleju i magiczna podkładka razem 136,49 zł (więc Ciebie mocno skosili :D )

Miałem tylko mój olej (cena po rabatach w IC ok 220 zł).

35zl więcej od Ciebie

w sumie racja 30% więcej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@buba1982 tutaj nie chodzi czy to 30% czy 100% więcej, to tylko pokazuje że oni nie maja żadnych cenników i koszą ludzi jak popadnie. Może moja brązowa kaśka im się bardziej podobała i dlatego mam taniej :D  

Ale przegląd w S-c to w ogóle cenowy kosmos w porównaniu z DG, zaś wymiana oleju jest znacznie droższa w DG niż w S-c. Trzeba dzwonić i dopytywać bo to jest chore z tymi cenami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowy na forum :) Stałem się szczęśliwym posiadaczem Qashqai'a J11 z 2014 roku w dieslu, którego zakupiłem w maju tego roku. Auto jest już po przedłużonej gwarancji - ost przegląd gwarancyjny był pod koniec listopada 2018r. przy 124kkm. Mam kilka pytań:

1. Czy wiecie może co jest zmieniane na takim rocznym przeglądzie gwarancyjnym ?

2. W książce widzę, że przeglądy są robione o 30kkm lub co rok - czy to nie za długi dystans na zmiane oleju + filtra ? Czy nie powinienem tego zmieniać co 10-15kkm ?

3. Jaki olej i filtr stosować do dci ? Pani w serwisie mówiła coś o 5w30 dpf - shell helix ale podobno nie jest to regułą. 

4. Kolejny przegląd mam wpisany na 150kkm, obecnie mam przejechane 140kkm, czy powinienem już teraz jechać na przegląd czy może poczekać do 150kkm lub koniec listopada 2019 ? Co wtedy wymienić ? 

5. Co ile kkm/lat zmieniać filtr paliwa, powietrza, płyn chłodzący (jaki i ile go lać ?) oraz plyn hamulcowy (jaki i ile go lać ?) ? 

Pozdrawiam i z góry bardzo dziękuję

Edytowane przez schwarz84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w gronie :)

1. w książce serwisowej jest to wypisane na drugiej stronie - zdjęcia poniżej (musisz obliczyć, który to przegląd z kolei - według moich obliczeń będziesz miał teraz przegląd pośredni):
image.thumb.png.744446dc9030aba1f186c5b7c25afcd0.png

image.thumb.png.ef102c11982e0365e39a877f5b5d2c94.png

2. 30k km zaleca producent. Ja zmieniam co 10-15k km :)

3. ASO leje Shell Helix AR-L - generalnie chodzi o to żeby olej spełniał normę ACEA C4. Ja do swojego leje właśnie tego Shella. Odnośnie filtra to kilka stron wstecz w tym wątku pisałem jaki kupiłem do 1,6dci (podejrzewam, że do 1,5dci będzie to samo).
Ewentualnie zawsze możesz na np. https://motostacja.com/ wpisać swój VIN i Ci wszystko znajdzie.

4. Poczekaj aż do momentu tego co nastąpi pierwsze. To co do wymiany jest opisane w "przegląd pośredni" w książce (o ile dobrze liczę :) )

5.  Ja zmieniam zgodnie z zaleceniami producenta - tak jak w książce przy czym jeżeli chodzi o filtr paliwa to tankuje tylko Ultimate lub MilesPlus

Życzę bezawaryjnej jazdy :)


 

 

Edytowane przez Jacoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja  jestem po 2 przeglądzie. Całośc na materiałach ASO - 920 zł.

Co do uwag zgłoszonych i omawianych przez nas - nie wykryto usterek.

Uderzenie, podczas wrzucania biegów - uznano jako norma - przy akurat 3 samochodach na serwisie. Czyli tak ma być.

Drżenia, przesuwanie lewarka  - j.w

Strzelanie fotela na zakrętach - nie zaobserwowano

Nie swicąca lampka sufitowa do wymiany -

Wymiana karty nawigacji - o dziwo - starą oddali. - ciekawe czy podejdzie do aparatu. A może ktoś potrzebuje? heheh

 

Teraz musze cię Jacku poprosić które to poduszki trza polepszyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja  jestem po 2 przeglądzie. Całośc na materiałach ASO - 920 zł.

Co do uwag zgłoszonych i omawianych przez nas - nie wykryto usterek.

Uderzenie, podczas wrzucania biegów - uznano jako norma - przy akurat 3 samochodach na serwisie. Czyli tak ma być.

Drżenia, przesuwanie lewarka  - j.w

Strzelanie fotela na zakrętach - nie zaobserwowano

Nie swicąca lampka sufitowa do wymiany -

Wymiana karty nawigacji - o dziwo - starą oddali. - ciekawe czy podejdzie do aparatu. A może ktoś potrzebuje? heheh

 

Teraz musze cię Jacku poprosić które to poduszki trza polepszyć

Gdzie takie promocyjne ceny?

Z tym fotelem to jakieś jaja są. Ja też zgłosiłem to mi przesmarowali prowadnice i coś z boczkiem drzwi robili, bo podobno im skrzypiał ( ja nie zauważyłem). A fotel zaraz za bramą znowu zaczął pukać. Eeeehh

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, 2pac napisał:

Gdzie takie promocyjne ceny?

Rozumiem - pytanie ironiczne :P

Odpowiadam - Zabrze

 

U mnie testował mechanik ze 120 kg żywej wagi - dlatego pewnie nic nie Trzeszcało. Ja to waga ....mniejsza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzyku,otwórz maskę i popatrz w lewo.Górna poduszka silnika.Pomiędzy kły gumy poduszki mam wsuniętą 2mm gumę(w sumie 4mm) Stukanie zniknęło.

Żebym miał taką poduchę starą-używaną,to oddałbym do DEUTER firmy co robi poliuretany....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Brzyk napisał:

Co do uwag zgłoszonych i omawianych przez nas - nie wykryto usterek.

Uderzenie, podczas wrzucania biegów - uznano jako norma - przy akurat 3 samochodach na serwisie. Czyli tak ma być.

Drżenia, przesuwanie lewarka  - j.w

 

Brzyku ale masz to na piśmie czy tylko Cię zbyli słownie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - czyli 2mm gumy - to zwykła dętka rowerowa wystarczy ?   hehehe

 

Rafsty - wiesz co - pójdę wieczorkiem do samochodu - ale z tego co pamiętam - powinno byc napisane - że usterki nie stwierdzono. ( lub podobnie ).

dam ci foto

Wpisane w zlecenie było/

 

Edytowane przez Brzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i wystarczy,ja miałem stary dywanik gumowy i obciąłem brzeg i założyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja dziś po przeglądzie po 20 tys w DG 1.5dci AdBlue 115KM. Wymiana oleju, filtr powietrza, filtr nawiewu (kabinowy), olej z ASO 5,7L tyle wchodzi do silnika 1200 poszło.

Jest też akcja serwisowa dotycząca P9327 Intelligent Emergency Braking  - wgranie nowego oprogramowania.

Podkładka pod korek spustowy 13,59.

W poprzednim QQ z 15dci z 2016 za 1 przegląd po 20 tys też w DG płaciłem 740 więc teraz troszkę sporo wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Konrad30DG napisał:

Witam

Ja dziś po przeglądzie po 20 tys w DG 1.5dci AdBlue 115KM. Wymiana oleju, filtr powietrza, filtr nawiewu (kabinowy), olej z ASO 5,7L tyle wchodzi do silnika 1200 poszło.

Jest też akcja serwisowa dotycząca P9327 Intelligent Emergency Braking  - wgranie nowego oprogramowania.

Podkładka pod korek spustowy 13,59.

W poprzednim QQ z 15dci z 2016 za 1 przegląd po 20 tys też w DG płaciłem 740 więc teraz troszkę sporo wyszło.

To w nowych 1,5 przegląd jest przy 20 tysiącach czy rok Cie złapał? Ale że oleju  półtora litra więcej wchodzi to dla mnie szok.

@Brzyk daj mi info na PW żeby tutaj nie zaśmiecać tematu. Ja wiem że oni wpisują na zleceniu ale nie dają informacji pisemnej tylko ustnie zbywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, rafsty napisał:

To w nowych 1,5 przegląd jest przy 20 tysiącach czy rok Cie złapał? Ale że oleju  półtora litra więcej wchodzi to dla mnie szok.

@Brzyk daj mi info na PW żeby tutaj nie zaśmiecać tematu. Ja wiem że oni wpisują na zleceniu ale nie dają informacji pisemnej tylko ustnie zbywają.

Niby po 30 tys lub rok ale że w 8 miesięcy zrobiłem 22 tys to pojechałem wcześniej (ale z komputera miałem info low oil wiec ciut dolałem aby nie pyskował). No i aktualizacja map

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Konrad30DG napisał:

Witam

Ja dziś po przeglądzie po 20 tys w DG 1.5dci AdBlue 115KM. Wymiana oleju, filtr powietrza, filtr nawiewu (kabinowy), olej z ASO 5,7L tyle wchodzi do silnika 1200 poszło.

Jest też akcja serwisowa dotycząca P9327 Intelligent Emergency Braking  - wgranie nowego oprogramowania.

Podkładka pod korek spustowy 13,59.

W poprzednim QQ z 15dci z 2016 za 1 przegląd po 20 tys też w DG płaciłem 740 więc teraz troszkę sporo wyszło.

Bulisz im za marżę.Narzut mają spory.Lepiej jechać z własnymi materiałami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2019 o 09:17, JACKO29 napisał:

Buba,zmień serwis.Tak jak radzi Rafsty.Dąbrowa Górnicza.Ja tam serwisuję cały czas, Sosnowiec omijam z daleka.

D.G wyceniała mi dziś telefonicznie 2gi przegląd na kwotę 1400zł (usługa + materiały)

Czekam jeszcze na ofertę na @, bo tak sobie zażyczyłem. Podobno ma sie odezwać jakiś "konsultant", bo i o rabat się upomniałem...

@Brzyk
dzwonie do Zabrza, 500zł różnicy w cenie to jakiś dramat

@rafsty, 
póki co cena przeglądu w DG lepsza od Sosnowca o 100zł :-D 
walczymy dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe
To tobie dali od razu cenę z rabatem? Czy się upomniałeś?

Bo 920 to ja miałem jak się upomniałem.

Pewnie w nissanie inflacja skoczyła :-)

Trza było kupić Skodę z pakietem na 4 lata :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Brzyk napisał:

Hehe
To tobie dali od razu cenę z rabatem? Czy się upomniałeś?

Bo 920 to ja miałem jak się upomniałem.

Pewnie w nissanie inflacja skoczyła :-)

Trza było kupić Skodę z pakietem na 4 lata :-P

Cena bez rabatu, z rabatem ma napisać @ jakiś doradca ;-)

ażebyś wiedział, w cenie kaszkaja byłby superb z 4letnim pakietem :P (tylko jakaś bidna wersja :-( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...