Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Pierwszy przegląd i następne.


suszara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak też juz zacząłem działać w tę stronę.

teraz do rybca mam ekstra drogę pod sam salon. i sami powiedzieli że zastępcze dostanę.

tzn nie wiem jak ze swoimi częściami - czy też to działa.

W zabrzu mają koronę i nie dają aut na czas przeglądu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, jestem po piątym, ostatnim przeglądzie na wydłużonej gwarancji(kończy się pod koniec lutego 2021) przy przebiegu 81514, mój olej i filtry, płyn chłodniczy ASO MadMobil Gliwice, cena 526PLN. Przy przeglądzie stwierdzono do wymiany uszczelkę na kolektorze(chyba) dolotowym powietrza, jakieś uszczelniacze o ile dobrze pamiętam i rolkę łańcucha rozrządu. Wszystko ma być wymienione w przyszłym tygodniu na gwarancji w przeciągu dwóch dni a na czas naprawy mam dostać auto zastępcze.(Myślę,że część tego wątku powinna być przeniesiona do posta Pytanie do tych co mają już parę lat QQ ;) ) Poza tym Serwisant powiedział,że jeśli stwierdzą jakieś ślady tarcia na obudowie rozrządu albo jeśli łańcuch będzie wyciągnięty chociaż 1 mm to wszystko do wymiany na gwarancji. Zastanawia mnie tylko co z olejem i płynem chłodniczym dzisiaj wymienionymi?Spuszczą i wleją z powrotem czy wleją nowe? Wydaje mi się,że jeśli jest to naprawa gwarancyjna to płyny też powinny być nowe od gwaranta.? W każdym bądź razie polecam to ASO, bo przecież mogli poczekać aż coś tam mi walnie i skasować mnie po gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mieli czekać? Przecież byś do nich nie pojechał po gwarancji, a tak skasują niezłą sumkę od gwaranta za usługę.

Czy były jakieś objawy, że wyszły takie defekty, np. uszczelka kolektora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, aquariusmax napisał:

 

Czy były jakieś objawy, że wyszły takie defekty, np. uszczelka kolektora?

 Lekkie, mało widoczne ,, pocenie" na połączeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć!

 

stosował ktoś z Was olej MOTUL SPECIFIC 0720 5W30 RENAULT RN0720?

specyfikacja jest zgodna z wymaganiami producenta RN0720 ACEA C4, w karcie charakterystyki jest wspomniane, że zalecane do silników z DPF, ale mowa tylko o klasie EURO IV i EURO V, natomiast nic producent oleju na swojej stronie nie wspomina o normie EURO VI 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Potrzebuję numery katalogowe żeby zamówić rzeczy na drugi przegląd do Q11 1.5dci ale Z DPF i ADBLUE (2018) - więc inne niż bez adblue.  Jesli ktoś ma na fakturze itp - byłbym wdzięczny, bo wiem że są różne na allegro itp

Głównie chodzi mi o filtr oleju, paliwa, powietrza, kabinowy/klimy, i ile jakich płynów tam wchodzi (co by były zgodne ze specyfikacją/zaleceniami nissana) - pomożecie (jakims zdjeciem lub rozpiską)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Lucky napisał:

Potrzebuję numery katalogowe żeby zamówić rzeczy na drugi przegląd do Q11

Już w pierwszym poście znajdziesz odnośniki do właściwych stron. Domyślnie jest ustawiony Pulsar, ale jak wklepiesz swój pojazd, to znajdziesz wszystko czego Ci potrzeba
Numery katalogowe oryginalnych części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2020 o 14:59, Andrzej G napisał:

Już w pierwszym poście znajdziesz odnośniki do właściwych stron. Domyślnie jest ustawiony Pulsar, ale jak wklepiesz swój pojazd, to znajdziesz wszystko czego Ci potrzeba
Numery katalogowe oryginalnych części

Nie jestem pewien.... winu wogole nie znajduje, nissan Q max do 2018r, majac numer filtra oleju z poprzedniego przeglądu - ni eznajduje takiego numeru w katalogach.... może i jest to skuteczna strona ale nie dla 1.5dci z adblue....(?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, do 1,5 dci 115 KM są inne filtry (przynajmniej powietrza, inna pojemność oleju itd )niż do dci 110 KM  nr katalogowy  16546HV80A różni się od 165464BA1A. Pisałem post w temacie o częściach i numerach katalogowych. Silnik115 KM  ma oznaczenie K9K 872, poprzedni 110 KM K9K 636.

Podane w linku to filtry do K9K 636- nie pasują do 1,5 dci po 06/2018

Szukałem bardzo długo zamiennika i dopiero teraz ( od miesiąca ) dostępny jest Blue Print.

Edytowane przez krzycho59
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16546-4BA1B to jest filtr dla modeli po 06.2017 silnik dowolny i r9m po 06.2017 lub od 07.2013 na regiony turcja, izrael, palestyna "clrn-DRY" (cokolwiek to znaczy w Nissanie - na filtrach czy ich oznaczeniach kodowych się nie znam). 

16546-4BA1A to bez tego co wyżej, również dowolny silnik przed 06.2017 oraz r9m przed 06.2017

Wyjątek to 1,2 dig-t - oba typy fitra były również po 06.2017 do końca pakowania tych silników (EUC i EUE - pewnie jakieś oznaczenie normy, ale to sobie gdybam, bo nie mam pojęcia co to znaczy).

16546HV80A to jest filtr dla K9K Eur6 DTS (nie wiem co to znaczy) 6 biegowa i DCT (872, 873) po 06.2018 oraz R9N po 12. 2018 rok. 

16546-4EA0C 1.3 dig-t

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, krzycho59 napisał:

Witam,

Filtr powietrza 16546HV80A, zamiennik blueprint ADN12295 (jedyny)
Filtr kabinowy 272774BU0A, 
Filtr olejowy 1520900Q0J,

Dzięki za podanie :) dziękuję również reszcie kolegów za pomoc i chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, krzycho59 napisał:

Filtr paliwa 16400-HV80A. Pozdrawiam 

Wkleiłem numer w allegro i google - wszędzie wyskakuję cała obudowa filtra paliwa (nawet wraz z kablami), zastanawiam sie czy to to...? Masz może dostęp do samego filtra (i jest w/w numer) czy właśnie tam wymienią sie aż całą puszkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako część nissanowska jest to całość, nie ma "podczęści" składowych z osobnymi numerami OE.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lucky napisał:

Wkleiłem numer w allegro i google - wszędzie wyskakuję cała obudowa filtra paliwa (nawet wraz z kablami), zastanawiam sie czy to to...? Masz może dostęp do samego filtra (i jest w/w numer) czy właśnie tam wymienią sie aż całą puszkę?

Tak jak pisał Tomek filtr jest w całości , niestety najtańszy zamiennik UFI 55.517.00  -216zł  na autodoc+ przesyłka....

Edytowane przez krzycho59
uzupełnienie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I byłem na 3 przeglądzie w Rybniku.

Przywiozłem swoje materiały..

Spoko. Dostałem auto zastępcze.

Jednak zdziwko.

Na 5 l oleju przywiezionego oddano mi cały oryginalny 1 l. ( 4+1).

 

Przegląd miesiąc temu.

Do wymiany 1 podkładka pod sprężynę tył.

Do dnia dzisiejszego nie dzwoniili że podkładka przyszła i czeka na wymianę.

Ciekawostka dla mnie.

Przegląd ma zakres ok 2 tyg i,/lub 500 km wg informacji ASO.

Byłem na przeglądzie 1 dzień po dacie zakupu samochodu

( dzień i miesiąc). I już gwarancja na podkładkę nie działa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2020 o 22:42, tz1609 napisał:

Panowie, jestem po piątym, ostatnim przeglądzie na wydłużonej gwarancji(kończy się pod koniec lutego 2021) przy przebiegu 81514, mój olej i filtry, płyn chłodniczy ASO MadMobil Gliwice, cena 526PLN. Przy przeglądzie stwierdzono do wymiany uszczelkę na kolektorze(chyba) dolotowym powietrza, jakieś uszczelniacze o ile dobrze pamiętam i rolkę łańcucha rozrządu. Wszystko ma być wymienione w przyszłym tygodniu na gwarancji w przeciągu dwóch dni a na czas naprawy mam dostać auto zastępcze.(Myślę,że część tego wątku powinna być przeniesiona do posta Pytanie do tych co mają już parę lat QQ ;) ) Poza tym Serwisant powiedział,że jeśli stwierdzą jakieś ślady tarcia na obudowie rozrządu albo jeśli łańcuch będzie wyciągnięty chociaż 1 mm to wszystko do wymiany na gwarancji. Zastanawia mnie tylko co z olejem i płynem chłodniczym dzisiaj wymienionymi?Spuszczą i wleją z powrotem czy wleją nowe? Wydaje mi się,że jeśli jest to naprawa gwarancyjna to płyny też powinny być nowe od gwaranta.? W każdym bądź razie polecam to ASO, bo przecież mogli poczekać aż coś tam mi walnie i skasować mnie po gwarancji.

Dzisiaj odstawiłem auto na naprawę gwarancyjną j.w. w temacie. Dostałem zastępcze QQ oczywiście 2020, przebieg około 5 tys. silnik 1.3 140 KM, nie będę pisał o wyposażeniu(też super, pakiet zimowy dzisiaj się przydał ;) ), ale autko dla mnie bajka! Super przyspieszenie , dobre wyciszenie, lepsze niż w J 11, ale wracając do tematu powyżej i rozrzeszonej gwarancji, widziałem fakturę dla gościa po gwarancji, wymiana rolki napinacza, uszczelki kolektora dolotowego plus wszystkie koszta... coś około 25000, tak, słownie dwadzieścia pięć tysięcy złotych!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej to wyjdzie sprzedać auto wraz z końcem gwarancji. Czego zacząłem się trzymać od czasów sprzedaży QQ. Te nowoczesne zabawki są często nieopłacalne w naprawie więc jeśli kiedyś będę chciał jeszcze kupić samochód, który postanowię zatrzymać dla siebie dłużej niż okres gwarancji, to będzie to jakiś prosty i tani w naprawie wehikuł. Tym samym zalecam wszystkim kupującym nowe samochody, wykupowanie dodatkowej gwarancji. Ale o tym zapewne sami doskonale wiecie więc nie trzeba przypominać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzły Colinsie,polecam Malucha albo tzw Zitę...Syrenkę,można było toto na drodze drutem naprawić i jechać dalej Nawet kondensator z aparatu zapłonowego można było kartoflem albo...żabą zastąpić :D i się jechało,tyle że ten drugi wariant gorszy bo się frania drze pod maską:D :D Tyle w temacie taniego samochodu,a co do gwarancji dodatkowej,przydaje się,oj przydaje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką właśnie prostą motoryzacją tęsknię niezmiernie. Co ciekawe nigdy mi tak nie stanął...żebym dalej nie pojechał. Oczywiście mam na myśli zeszłowieczną motoryzację, żebyście nie mieli przypadkiem czego innego na myśli zboczuchy nissanowe. :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...