Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dodatkowe oświetlenie (halogeny dalekosiężne) Nissan Terrano 2


Janusz87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak podłączyć halogeny, robił to już ktoś? Jeśli tak to proszę o podzielenie się swoimi uwagami i doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podłączone dwa dodatkowe halogeny przez przekaźnik do "długich".

Czy o taką informację Ci chodziło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca bo coś słyszałem że do długich to nie bardzo bo przepisy i na stacji przeglądu by pewnie nie podbił. Chyba że do były by jakoś osobno włanczane jakimś włącznikiem a nie tym co długie się włącza..

Oki poszukaj dzięki :-)

Oki super poszukaj.. Mi chodzi żeby podłączyć najprościej jak się da i żeby osobno dało się ich włączać..

Edytowane przez Janusz87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego kiedyś wymyśliłem, po drodze trzeba jeszcze bezpieczniki pozakładać. 4 halogeny na 2 włączniki. Ja mam u siebie tez pod drogowe, ale wszystko na tifie niemieckim, wiec nie mam problemu na przegladzie. Mogę Ci to później bardziej czytelnie narysowac, bo to tak na szybko bylo tylko.

post-77556-0-62344900-1423158860_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz do długich i właśnie ze względu bezpieczeństwa , jedziesz na długich jak jest pusto na drodze tak samo z halogenami jak coś ci nagle wyskoczy z za zakrętu to jak wyłączysz halogeny ,będziesz szukał przycisku ?

Ja miałem podłączone do długich oczywiście z osobnym przekaźnikiem prócz tego w kabinie był wyłącznik halogenów  , na diagnostyce nic nie mówili a i policja się nie czepiała 

Edytowane przez dziarus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówił mi diagnosta na przeglądzie to :

 

" ...krawędź górna dodatkowego oświetlenia nie może być wyżej krawędzi górnej podstawowego oświetlenia ...".

 

Mam założone od kilku lat i ani policmajstry ani na przeglądach nie było powiedziane nic złego.

Przekaźnik, bezpiecznik i szlus. Żadnych wł w kabinie.

Jak będę robił LB to wtedy dodatkowe włączniki w kabinie, ale to odległa przyszłość.

Wstępnie z wł. w kabinie będzie na wiosnę dodatkowe oświetlenie wsteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w poprzednim samochodzie miałem halogeny podpięte tak, że mogłem je włączyć oddzielnym przyciskiem, ale dopiero po włączeniu długich świateł. Po wyłączeniu długich, halogeny automatycznie też gasły (podobno tak mówią przepisy, ale nie sprawdzałem tego)

Edytowane przez damiang33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.. Wszyscy dobrze mówicie... Ja tylko cos tam słyszałem ale jak to na prawie jest tego nie wiem tak na 100%.. Co do halogenów jakbym zakładał to tak jak mi pasuje :D a normalnie do jazdy to zwykłe i długie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na osobnym wlaczniku w tunelu to przeciwglowe mam, ostatnio wlacznik troche szwankowal i trzba bylo go stuknac, zeby zalaczyl, no i teraz musze tunelu nowego szukac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no trzeba, trzeba, a ze nigdy nie bylo czasu tego poprawic, bo przeciez dziala jak sie stuknie to teraz mam :P. Co prawda tunel juz wcześniej z jakiegos powodu byl klejony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja mam włączniki przy podłokietniku tam gdzie siedzą w bogatszych wersjach o ile mi wiadomo przełączniki do szyb

P1020991.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Hej Panowie witam bo dłuższej nieobecności.. Mam takie pytanie odnośnie tych halogenow: to jaki przekaźnik zastosować jaką nazwa czy coś.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik NO normalnie otwarty U=12V DC Zasilany napięciem stałym 12 Volt.

Powinien być dobry. Są niektóre takie co od razu bezpiecznik w nich się montuje, to nie trzeba bedzie osobnego gniazda na bezpiecznik montować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha.. A ten przekażnik ma jakiś symbol żebym wiedział jaki kupic jak to powiedzieć... Wiesz.. Czy poprostu U=12V DC

Tu znalazłem taki przekażnik http://allegro.pl/przekaznik-samochodowy-4120-12v-40a-i5442614972.html

post-89868-0-24568300-1445704887_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten będzie dobry, tylko jest przełączny, trzeba dobrze podłączyć, żeby styki się zwierały po zasileniu cewki.

Jak w sklepie chcesz kupić to powiedz, że potrzebujesz: Przekaźnik normalnie otwarty na napięcie stałe 12 volt. I że do samochodu, do tego jeszcze gniazda weź, to w razie jakichś problemów łatwiej się wymienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki dzieki wielkie.. Postanowiłem ze chyba jednak zamówie na tomas-tuning halogeny i okablowanie tj.: przekażnik kable przełącznik i bezpiecznik cgyba to pospinane w kupe i instrukcja co do czego przykręcić podpiąć.. fajne na tej stronce są rzeczy i w przestępczej cenie z homologacją lub bez te są tańsze.. :) polecam luknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...