Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Jaki akumulator do 1.5


mati113
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Niestety mój akumulator zakończył swoją żywotność i jestem zmuszony kupić nowy. Zależy mi na dobrym akumulatorze, bo zdarza się tak, że samochód stoi kilka dni pod chmurką. Możecie polecić mi coś co sprawdzi się w moim wypadku? Czy akumulator Bosch S5 będzie odpowiedni?

 

Pozdrawiam,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie każdego szanującego się producenta akumulatorów znajdziesz wyszukiwarkę akumulatora, która dopasuje odpowiedni do Twojego auta

 

http://www.varta-automotive.pl/pl-pl/search-batteries?ids=5614000603162,5604090543132,5534010503122&application=pc&year=2001&manufacturerNo=80&modellineNo=1208&modeltype=9539

 

ja polecałbym Vartę Silver która charakteryzuje się wysokim prądem rozruchowym

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak właśnie zrobiłem, tyle, że na stronie Bosha, dlatego w propozycjach pojawił się akumulator S5. Czyli ta varta będzie zdecydowanie lepsza od Bosha S5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obydwa akumulatory są porównywalne i ciężko powiedzieć, który będzie lepszy - lepszy będzie chyba ten, który dłużej Ci będzie dłużej służył, osobiście jeżdżę na Varcie Silver

Edytowane przez Fazzi
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak właśnie zrobiłem, tyle, że na stronie Bosha, dlatego w propozycjach pojawił się akumulator S5. Czyli ta varta będzie zdecydowanie lepsza od Bosha S5?

 

Każdy chwali swoje.

Ja od wielu lat i w trzech samochodach używam Centry.

Tutaj masz parametry do wyboru i do zapotrzebowań, co do Twojego samochodu http://www.akumulator.pl/dobierz-akumulator?brand=17628&model=17700&fuel=13404&type=14719&date=1998-02%3B2003-02

Później sam możesz decydować co do marki i ceny. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Z pewnością zdecyduje się na któryś z powyższych, bo akumulator muszę kupić już jutro, bo inaczej nie dojadę do pracy. Powiedzcie mi tylko, czy jakikolwiek akumulator wejdzie mi do obudowy, czy muszę zwrócić jakąś uwagę na ich rozmiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy chwali swoje.

Ja od wielu lat i w trzech samochodach używam Centry.

Tutaj masz parametry do wyboru i do zapotrzebowań, co do Twojego samochodu http://www.akumulator.pl/dobierz-akumulator?brand=17628&model=17700&fuel=13404&type=14719&date=1998-02%3B2003-02

Później sam możesz decydować co do marki i ceny. 

 

Ja swojego nie chwalę lecz piszę jakiego używam a to chyba różnica

Dzięki. Z pewnością zdecyduje się na któryś z powyższych, bo akumulator muszę kupić już jutro, bo inaczej nie dojadę do pracy. Powiedzcie mi tylko, czy jakikolwiek akumulator wejdzie mi do obudowy, czy muszę zwrócić jakąś uwagę na ich rozmiar?

 

oczywiście, że musisz zwrócić uwagę na rozmiar aby nie okazał się za duży, ważna jest również czy to prawy+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Z pewnością zdecyduje się na któryś z powyższych, bo akumulator muszę kupić już jutro, bo inaczej nie dojadę do pracy. Powiedzcie mi tylko, czy jakikolwiek akumulator wejdzie mi do obudowy, czy muszę zwrócić jakąś uwagę na ich rozmiar?

 

Kolego mati113, jak myślisz po co dałem Ci ten link http://www.akumulator.pl/dobierz-akumulator?brand=17628&model=17700&fuel=13404&type=14719&date=1998-02%3B2003-02

Gdybyś kliknął sobie przy danym akumulatorze okienko -->więcej informacji<-- , to byś sobie więcej poczytał.

Jest np. jeszcze coś takiego o co pytasz.

 

PARAMETRY TECHNICZNE Napięcie [V] 12

Pojemność [Ah] 60

Prąd rozruchowy [A]  540

Mocowanie B13

Polaryzacja 0

Koncówki bieg 1

Długość [mm] 242

Szerokość [mm] 175

Wysokość [mm] 175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja parę lat temu, po nagłym padnięciu "markowego", kupiłem z braku kasy jenoxa i też ładnie kręci już którąś zimę. Co do Twojego aku, dobry byłby Gold 56 Ah, 580 A. Do Diesla zawsze większy prąd rozruchowy się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem akumulator z Tesco (TOP DRIVE) do Hondy Accord 2.2 i jeździ już prawie 5 lat. Auto stoi pod chmurką i sporo jeździ po mieście. Według mnie, szkoda przepłacać za Bosche. Dobierz parametry i śmigaj do Tesco :)

 

Acha... producentem TOP DRIVE jest Varta.

Edytowane przez PawelSalata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem akumulator z Tesco (TOP DRIVE) do Hondy Accord 2.2 i jeździ już prawie 5 lat. Auto stoi pod chmurką i sporo jeździ po mieście. Według mnie, szkoda przepłacać za Bosche. Dobierz parametry i śmigaj do Tesco :)

 

Acha... producentem TOP DRIVE jest Varta.

 

Dyskusja nt. wyższości jednego akumulatora nad drugim nie ma raczej sensu i zawsze prowadzi do tego samego

 

Ps. Akumulatora z hipermarketu osobiście bym nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuszu / mati113 - czy kupiłeś już ten akumulator?

Jeśli tak - to proszę napisz tutaj :) 

aby zakończyć dyskusję ;)

Dziękuję....

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam ZAP/Sznajder silver. 50 ah spokojnie wystarczy. Do tego nie ma tak dużego prządu rozruchowego przez co jest mnej delikatny od wyzej polecanych Boschów i Vart( mniej płytek) a także jest wykonany w technologii srebrowo- wapniowej. Właśnie taki śmigał u mnie w sunnym przez 2 lata a teraz już półtora roku startuje primerkę bez zająknięcia :) . A o tym że kupujesz polski produkt a nie z aryjskim rodowodem to już nie wspomnę :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie mam nic do Twojej wypowiedzi, ale jeśli już zabierasz głos, to podpowiedz koledze np. link do stronki a konkretnie gabaryty i wymiary aku.

Nie zawsze dana firma robi akumulatory takie aby weszły na półkę pod aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie mam nic do Twojej wypowiedzi, ale jeśli już zabierasz głos, to podpowiedz koledze np. link do stronki a konkretnie gabaryty i wymiary aku.

Nie zawsze dana firma robi akumulatory takie aby weszły na półkę pod aku.

 

Prawda, prawda... do K11 musiałem pozmieniać nieco podstawkę pod aku, bo bardzo wąski miał być akumulatorek, ale były one droższe, więc kupiłem standardowych rozmiarów akumulator i zeszlifowałem kawałek rantu na "tacce".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem S50 Boscha. Dziękuje wszystkim za pomoc :)

 

No i piękny - duża pojemność a jeszcze większa moc rozruchowa 61Ah, 600A. Nie będziesz miał problemów zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ostatnio w moim samochodzie dzieją się rzeczy magiczne. Zaczęło się od tego, że w grudniu po nocy sylwestrowej nie mogłem odpalić samochodu. Mówię no cóż, może rozładował się z mrozu. Naładowałem, podpiąłem - wszystko okej. Kilka tygodni później zatrzymała mnie policja do rutynowej kontroli. Gasze silnik, odpalam awaryjne i po 20 min policja mnie puszcza, a ja nie mogę odpalić samochodu. Myślę sobie znowu się rozładował. Podjechał znajomy i odpalił mnie na kablach. Kolejna sytuacja wieczorem gdzie padł akumulator po nocy. Od tego momentu zacząłem braćakumulator na noc do domu, i było okej. Rano wkładałem odpalał normalnie. Teraz czasem dzieje się tak, że samochód ledwo odpali, ale odpali, a za dwie minuty gdy próbuje odpalić to już nie chce. Wina akumulatora, czy jest gdzieś jakieś zwarcie?


 


 


Jeśli mowa o akumulatorze, to trochę czytałem i szukałem - przede wszystkim tu na forum i widzę, że są polecane akumulatory TOP DRIVE te TESCOWE. Jaki musiałbym mieć akumulator do Micry K11 1.5D? Kompletnie się na tym nie znam, więc chciałbym prosić Was o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o akumulatorze, to trochę czytałem i szukałem - przede wszystkim tu na forum i widzę, że są polecane akumulatory TOP DRIVE te TESCOWE. Jaki musiałbym mieć akumulator do Micry K11 1.5D? Kompletnie się na tym nie znam, więc chciałbym prosić Was o pomoc

Nie wiem po co napisałeś-zadałeś to pytanie? Przeczytaj wszystko od początku, bo Ty założyłeś ten temat rok temu! Inni już odpowiadali i podali Ci nawet linki "masz wszystko na talerzu" i podane pod .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...