Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Luzy lewarka


mati113
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jakiś czas temu pisałem na SB, że pokaże Wam te luzy, a więc tak to wygląda:

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZUEU_UP89g4

 

 

Byłem u mechanika ktory podniosl samochod cos tam poruszal i mowil ze prawodopobnie trzeba go wyczyscic i czyms nasmarowac. Trzeba pozdejmowac jakies czesci i tam to przeczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... ja Ci powiem tak - w mojej jak strzeliła sprężyna od lewarka , to tylko na luzie drążek latał "w cały świat"... trzeba było szukać biegu, aby dobrze wskoczył....ale już po wbiciu - nie kiwał się tak jak u Ciebie...."siedział" dobrze / prawidłowo.

Tu.... nie mam pojęcia :(

Miejmy nadzieję,że ktoś w kolegów fachowców  wypowie się w tej kwestii ....jakieś sugestie?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

wg mnie poszedł CI synchronizator lub wybierak. Bo luz może byc ale nie takie coś co Ty masz :)

Ostatni raz jechałem takim autem z takimi biegami w tartaku i był to tarpan :) Tam trzeba było szukać każdego :)

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie poszedł CI synchronizator lub wybierak. Bo luz może byc ale nie takie coś co Ty masz :)

 

Ostatni raz jechałem takim autem z takimi biegami w tartaku i był to tarpan :) Tam trzeba było szukać każdego :)

 

 

 

więc co zrobilibyście na moim miejscu? Bylem u jednego mechanika stwierdzil ze auto w idealnym stanie, bylem u drugiego stwierdzil, ze trzeba tylko wyczyscic od spodu, bylem u trzeciego mowil, ze tak te skrzynie chodza. Juz sam nie wiem co mam robić i mecze sie juz z ta skrzynia ponad rok. Czasem nawet do samochodu sie wsiadac nie chce jak sie o niej pomysli... 

Edytowane przez mati113
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy któryś z mędrców, wymontował cały mechanizm wybieraka i sprawdził z czym tak na prawdę jest problem?

Bo normalne to to nie jest i na pewno te skrzynie tak nie chodzą.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest on tam złożony ale pewnie podobnie jak tu:

 

227.png

 

 

Wyrobiona może byc część nr 7 :)

 

 

Wydrykuje i z waszymi radami raz jeszcze podejde do mechanika. A czesc nr 7 za co odpowiada? Co to za czesc? To jakas guma, sprezynka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tak wielkiego luzu nie wystarczy uszkodzona część numer 7.

Ja stawiam na usterkę 4 lub 2,3,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 pierwsza zdechnie. Masz rysunek- jedź niech CI powie co o tym myśli. Z tym że to nie jest dokładny rysunek techniczny Twojego układu.

 

 

A może ktoś z Was ma jakiegoś sprawdzonego mechanika z Górnego Śląska, bo wiem, że jeden z moderatorów o ile się nie mylę jest z Sosnowca. Może On będzie w stanie mi kogoś polecić? Dziś kolejna wizyta u mechanika i znów to samo. Mechanik kazał zostawić samochód (gdy powiedziałem, że może to wybierak, i najlepiej żeby tam konkretnie spojrzał i chciałem pokazać mu rysunek pomocniczy, stwierdził, że to On jest mechanikiem). No więc samochód zostawiony i po 8 godzinach odbiór. Z tego co się dowiedziałem to coś wyczyścił od spodu i biegi wchodzą minimalnie ciężej, natomiast nadal to wszystko tak samo lata i nadal czasem jest problem, żeby wbić 3 bieg (mechanik stwierdził, że tak to ma chodzić) Obawiam się, że jestem skazany na udrękę z tą skrzynią, bo już nie chce liczyć pieniędzy które poszły na "mechaników".

A może całą skrzynie warto wymienić? Bo znalazłem skrzynie za 400zł, czy lepiej oddać do regeneracji?

myslicie ze wymiana skrzyni cos da?

 

Szukałem też po filmikach, żeby zorientować się jak chodzi to u innych i np. na tym biegi chodzą idealnie i mógłbym pomarzyć o czymś takim

 

Edytowane przez mati113
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Z Sosnowca jest Expert- Jacek.
Ten mechanik to piekarz?? Jeszcze powiedz że mu zapłaciłeś za nie wykonanie roboty??

Tam trzeba cały mechanizm zdemontować i sprawdzić co się dzieje,skrzynia będzie ok-luzy lewarka nie mają nic wspólnego ze skrzynią. Nie wiem jak w mikrze ale np w cinquecento masz łącznik skrzyni biegów- tam one się wyrabiały po 40 tys i latały lewarki. :)
 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem wyjścia, potrzebowałem samochodu, więc musiałem zapłacić. Biegi chodzą ciężej, ale wciąż jest to samo. Czyli skrzyni nie ma co wymieniać, tak? Ktoś z forum ma taki short http://i5.photobucket.com/albums/y200/osa999/DSCF3607.jpgwięc wymienię i może coś da. A jeśli nie, to przynajmniej biegi będą ciężej chodzić, bo teraz to masakrycznie lata.

 

PS. Jak zmieniam z 2 na 3 i z 3 na 2 to tak jakby coś trzaskało (jakby jakaś sprężynka czy coś)


Z Sosnowca jest Expert- Jacek.
Ten mechanik to piekarz?? Jeszcze powiedz że mu zapłaciłeś za nie wykonanie roboty??

Tam trzeba cały mechanizm zdemontować i sprawdzić co się dzieje,skrzynia będzie ok-luzy lewarka nie mają nic wspólnego ze skrzynią. Nie wiem jak w mikrze ale np w cinquecento masz łącznik skrzyni biegów- tam one się wyrabiały po 40 tys i latały lewarki. :)
 

Nie miałem wyjścia, potrzebowałem samochodu, więc musiałem zapłacić. Biegi chodzą ciężej, ale wciąż jest to samo. Czyli skrzyni nie ma co wymieniać, tak? Ktoś z forum ma taki short http://i5.photobucket.com/albums/y200/osa999/DSCF3607.jpgwięc wymienię i może coś da. A jeśli nie, to przynajmniej biegi będą ciężej chodzić, bo teraz to masakrycznie lata.

 

PS. Jak zmieniam z 2 na 3 i z 3 na 2 to tak jakby coś trzaskało (jakby jakaś sprężynka czy coś) wiec moze faktycznie do wymiany sprezyny?


Może najpierw wymienię sobie drążek zmiany biegów na short shiflera, a jeśli proble z luźna skrzynia nadal będzie, to dalej będę myślał. Co o tym myślicie? Może sama wymiana coś da.

Edytowane przez mati113
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja CI już napisałem. Wymina na krótki nic nie da. Masz awarie mechaniczną i ją trzeba usunąć.

 

 

Czyli raz jeszcze podjechać do mechanika i powiedzieć, żeby zajrzał do mechanizmu wybieraka? Może to być ta sprężyna, skoro teraz przy zmianie biegów czasem słychać jakby sprężyna się odbijała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, podajcie mu namiary na jakiegoś uczciwego mechanika, bo przecież Kolega ma uszkodzenie polegające na totalnej pierdółce, a jeździ po debilach, co go kasują za nic nie robienie, a na koniec mówią że tak ma być.

 

Przecież tak nie można do jasnego pierona...


Ja Cię mogę podesłać, ale tutaj u mnie, mam kilku, sprawdzonych.

W tamtych okolicach nie pomogę... :(

Edytowane przez PawelSalata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Czyli raz jeszcze podjechać do mechanika i powiedzieć, żeby zajrzał do mechanizmu wybieraka? Może to być ta sprężyna, skoro teraz przy zmianie biegów czasem słychać jakby sprężyna się odbijała?

AD auto Arnold Jałowy Strzelce opolskie- masz kawał drogi z tego co widzę ale ja u niego serwisuje wszystkie auta od 25 lat i nigdy nie było problemów. A robiłem wiele rzeczy włącznie z wymiana silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli raz jeszcze podjechać do mechanika i powiedzieć, żeby zajrzał do mechanizmu wybieraka? Może to być ta sprężyna, skoro teraz przy zmianie biegów czasem słychać jakby sprężyna się odbijała?

 

Masz tutaj jeszcze raz rysunek i opis po PL. Zobacz ile jest tam elementów ciernych.

 

01765326969403492858.jpg

 

Kiedyś, swego czasu w 125p lub Polonezie, zakładało się w jednym miejscu kawałek węża gumowego, bo nie można było kupić tulejek plastikowych.

Chociaż Micrę rozbierałem, to nie mam takich fotek cięgien i łączników jak robiłem to w Tino. Jednak fotki zawsze się przydadzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że Tinkę masz na linkach.

Kolega ma sztywne cięgła jak w skrzyni 5b. w Primerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A  gdzie na schemacie oznaczony jest wybierak, wodzik i tuleje wybieraka? To pełny schemat od mojej K11-tki?


Dziś oddałem do warsztatu gdzie regenerują części i mają tokarza, by zrobili tulejkę na wzór. Jeśli jutr oddadzą mi samochód, to umówię się na zmianę tej sprężyny powrotnej, bo kupiłem z 126p taką sprężynę i zmienię drążek na shot shiftera, bo już kupiłem. Mam nadzieje, że w końcu skończy się mój dramat biegów. Dam znać jak poszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mati 113 wyguglałem coś dla Ciebie;

 

 

 Ruszajac drazek w kierunku fotela kierowcy, drazek po puszczeniu nie powraca w pierwotne polozenie. Przyczyna takiego zachowania drazka moga byc 2 przyczyny. 

Pierwsza z nich to zniszczona sprezynka ktora jest odpowiedzialna za ten ruch drazka. 
Mozemy to sprawdzic zdejmujac oslone nad katalizatorem

 



 
Zdiac ja mozemy przez odkrecenie 5 srub, po odkreceniu nalezy przesunac oslone w strone tlumika koncowego

 


 
Po tej czynosci ukaze nam sie taki mechanizm, na zdieciu juz zmontowany w calosc, ale moze brakowac np. sprezynki albo moze byc uszkodzona tak jak to bylo w moim samochodziku 

 

Jesli sprezynka jest uszkodzona mozna ja w prosty sposob nareperowac, rozwijajac ja i ukrztaltowaniu chaczyka. W podobny sposob jak na 2 poniszych zdieciach 

 

post-36338-0-43613500-1424429265_thumb.jpg          post-36338-0-49412900-1424429282_thumb.jpg

 

 Drugi z nich moze wiazac sie z przegobem krzyzakowym, ktory moze nie pracowac poprawnie

 

post-36338-0-66776000-1424429344_thumb.jpg

 

Znajduje sie on przy czpieniu od skrzyni biegow, prosta konstrukcia wiec niema co sie psuc. 

Nalezy rozebrac i przeczyscic 

 

post-36338-0-93843200-1424429519_thumb.jpg

 Aby roazebrac nalezy rozkrecic 2 srubki. Przeczyscic dokladnie wszedzie. Pamietac nalezy przy skrecaniu, zeby przesmarowac, dwa nie zakrecac na tak zwanego hama   , to ma pracowac   do tego sluzy taki przegob   

Może Ci się to przyda - pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...