Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana swiec w 2.0i


BarracuDa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie kupilem swiece zabieram sie do wyjecia starych ...Szukam szukam no i albo zle widze albo trzeba sciagnac kolektor ssacy i inne podzespoly :| Podpowiedzcie mi czy dobrze kombinuje i co dokladniej mam zdjac :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, trzeba zwalić kolektor :D aa i sprawdź czy aby masz taki klucz do wymiany, inne pytanie, ile i jakie świece kupiłeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, trzeba zwalić kolektor :D aa i sprawdź czy aby masz taki klucz do wymiany, inne pytanie, ile i jakie świece kupiłeś??

Mowisz o kluczu do wymiany swiec ? ma byc dlugi to masz na mysli?

Swiece kupilem NGK ILZKAR7A10 z przerwa 0,9.

Czyli co sruby od kolektora na dole a na gorze sa jakies czy wystarcza te na dole?

Przepustnica itp chyba tez?

Edytowane przez BarracuDa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długi to jedno ale nie wiem, czy czasem nei jest podobnie jak w Tidzie gdzie zwykły klucz do świec niestety ale się nie zmieścił :D

uważaj na NGK bo lubią się gwinty urywać a koszt??

na górze też jest przykręcony, ale nie ma dramatu, moment i zejdzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka kluczy, tam jest chyba 16" wiec spox a co do dokrecania to może posłuże sie kluczem dynometrycznym ;) cena jeśli dobrze pamietam 65€ z wysyłka , na swieczkach jest made in Japan.

A czy przy tej operacji nie trzeba wymienić uszczelki kolektora?

Ile jest tych śrubek na dole do odkręcenie i ile na gorze, może posłużyły sie jakim zdjęciem ?

Edytowane przez BarracuDa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka kluczy, tam jest chyba 16" wiec spox 

a nie 12??? czy 14???

 

 

 cena jeśli dobrze pamietam 65€ z wysyłka , 

za 4/?

 

 

, na swieczkach jest made in Japan.

to te sa OK, gorzej z France :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz ze dokładnie nie patrzyłem ale przymierzalem nowe świece do klucza którego mam.

Tak za 4 szt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupilem swiece zabieram sie do wyjecia starych ...Szukam szukam no i albo zle widze albo trzeba sciagnac kolektor ssacy i inne podzespoly :| Podpowiedzcie mi czy dobrze kombinuje i co dokladniej mam zdjac :unsure:

 

Kolego nie wiem czy już jesteś po wymianie ale ostrzegam że przepustnicę trzeba rozpiąć ( moj mechanik tak zrobił - chyba że cymbał :dribble: ) a po złożeniu czeka Cie adaptacja co w moim przypadku skończyło się wizytą w serwisie i ponad stówka została u tych nierobów, ponieważ żaden mechanik nie miał oprogramowania do QQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpięcie przepustnicy nie powoduje potrzeby adaptacji, a przynajmniej nei spotkałem się z czymś takim :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpięcie przepustnicy nie powoduje potrzeby adaptacji, a przynajmniej nei spotkałem się z czymś takim :D

ok pewnie wiesz lepiej w końcu mnie to spotkało a Ciebie nie i to świadczy o tym że masz racje :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok pewnie wiesz lepiej w końcu mnie to spotkało a Ciebie nie i to świadczy o tym że masz racje :whistle:

może Ciebie to spotkało z innego powodu a nie wymiany świec :D moze taki mechanik :D na zasadzie TVN Turbo "Będzie Pan Zadowolony" :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...