Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gość Ddeante

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, Cześć i Czołem po raz pierwszy :)

 

Jestem tu nowy choć treści forum czytam już po paru miesięcy.

 

Do rzeczy: od paru miesięcy jestem właścicielem podstarzałej Primerki P10 z silnikiem GA16 1.6 ( bez gazowni ) rocznik 1996. Parę dni temu sprawiła mi przykrą niespodziankę, nie zapaliła rano po nocce na mrozie. Na desce zaczęła migać kontrolka "check engine". Silnik jakby chciał zapalić jednak po paru sekundach odeszła mu ochota. Po zgłębieniu tematu zrobiłem diagnostykę "na spinacz" i wyskoczyły błędy 141 i 142 (tak przypuszczam bo miga 14 razy długich i 1 krótki oraz 14 długich i dwa krótkie).

 

Po kilku dniach szukania odpowiedzi w sieci (głównie tu na forum i na elektrodzie), większość tematów związanych z błędami 141 i 142 kierowała na problem z immobiliserem. Dziś jednak zakasałem rękawy i sprawdziłem podstawy czyli czy dochodzi paliwo do wtrysków - odłączyłem przewód za filtrem paliwa i włączyłem zapłon - paliwo dochodzi pod ciśnieniem więc ok, następnie wykręciłem jedną ze świec i po przyłożeniu do masy silnika zakręciłem - iskra jest. Na mój gust - skoro dochodzi paliwo i jest iskra na świecy - to nie może być problem z immo ponieważ immo raczej odcina prąd albo dopływ paliwa.

 

Inne odpowiedzi sugerują problem z sondą ale nawet gdy sonda pada to nie przeszkadza to w uruchomieniu silnika.

 

Więc teraz mam zagadkę i proszę o pomoc, może ktoś mnie naprowadzi na właściwy trop?

 

P.S. Do tej pory nie było problemów z odpalaniem nawet na mrozie, jedynie chyba problem z przepustnicą (krokowcem) ponieważ po wrzuceniu na luz chwilowo obroty mocno spadają aż światła przygasają ( 400-500 obr.) po czym po 1-2 sek. wracają do normy.

 

Bardzo proszę o pomoc i rzeczowe rady, z góry dzięki!

Daniel

 

Hmmmm forum użytkowników Nissana, człowiek prosi o pomoc i żadnej odpowiedzi? Skoro to tak wygląda to niestety nyska musi odbyć swoją ostatnią drogę ... na złom :(

 

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...