Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy mój Qashqai to samochód tylko na lato?


wojtek_kca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam bezwypadkowego, krajowego Qashqaia 360 benzyna 2.0  4WD z 2013roku,przebieg 27 tys.km i mam wrażenie,że jest to samochód na lato.Dlaczego?-otóż w niskich temperaturach na dworze ,gdy jeszcze nie jest nagrzany, wydziela dźwięki,które doprowadzają mnie do szewskiej pasji.Pierwszy z nich to- przy ruszaniu odgłos głośnego walenia gdzieś z tyłu samochodu ,do złudzenia naśladujący uderznie rury wydechowej w spód samochodu,są to około 3 odgłosy i spokój,poźniej powtarza się to gdy nacisnę hamulec i zablokują się koła/na śliskim/,gdy hamulec zwalniam-to występuje to pukanie,kilka razy zauważyłem ten objaw też przy jeździe pod górę a samochód straci przczepność,znowu stuki.Gdy samochód nagrzeje się w zasadzie te dźwięki ustępują/znacznie zmniejszają się.Podczas jazdy na trasie czasami zdaje mi się,że słyszę delikatne stuki,ale to już może być spowodowane moim wyczuleniem i przewrażliwieniem związane z tymi niedomaganiami.Zaznaczam,że opisywane na początku dźwięki są głośne i potwierdzone przez inne osoby/w tym mechanika/ Pojechałem z tym do ASO/100 km ode mnie/, tam oczywiście nic nie było słychać bo samochód po trasie był nagrzany jak również nie można było zahamować z blokadą kół bo tam nie było śniegu.Podniesiono go obrócono koła ,poruszono wałem napędowym /wszystko to trwało  ok. 5 minut/ i nic nie stwierdzono,poza tym,że wyjaśniono mi,że ten wał ma luz/co jest normą/ i to może być przyczyną moich kłopotów. Trochę mnnie to wyjaśnienie zdziwiło ,bo nie kupuje sie samochodu za prawie 100 tys zł,żeby słyszeć niekomfortowe ,głośne  i denerwujące dźwięki  wprawdzie tylko w w niskiej temp.otoczenia i na początku jazdy ale dlaczego tak ma być.

Druga sprawa to również w niskiej temp.otoczenia przy przyśpieszaniu,szczególnie pod obciążeniem lub pod górę powyżej gdzieś ok.2500-3000/obr/min słychac  wyraźne jakieś terkotanie,cykanie dobiegające z okolic tablicy rozdzielczej,po rozgrzaniu silnika znacznie zmniejsza się ale nie całkiem.Nie jestem osobą szukającą dziury w całym,miałem już sporo samochodów,uważam,że pojazd jest do jazdy nie do wsłuchiwania się ale to jest naprawdę wku......ce.Poza tym samochodzik jest super.Oczywiście jest na gwarancji,no ale co z tego jak serwis nie za bardzo wierzy mi/tak mi się wydaje/.Bardzo proszę o jakieś rady,sugestie,ogólnie mówiąc o pomoc.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie w Astrze 4 , okazało sie ze winą byl luz na zaciskach hamulcowych. Słychać właśnie wtedy gdy jest zimno , metal ma mniejszą objętość , po kilkukrotnym hamowaniu dostaje ciepła , rozszerza się i dźwięk praktycznie był nie do usłyszenia. Zaciąg lekko ręczny ,tak aby tylko zlikwidować luz i spróbuj jazdy , jeśli będzie ciszej to będzie TO . Dotyczy pierwszego punktu :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub zostaw auto w serwisie,by mogli go "zaatakować "z rana na zimno. Ja miałem problem z odpalaniem ,zaraz po zakupie,ale tylko na zimnym.Więc nie szlo tego zaprezentować.Sami zasugerowali bym zostawił na noc,a rano sprawdzą o 9 rano zadzwonili że problem rozwiązany.coś tam było wypięte.


no ,ale ja mam serwis pod nosem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety znam Twój ból. Sam mam to samo z dźwiękami dochodzącymi z okolicy tablicy rozdzielczej od nowości

Do ASO mam 40 km i zawsze zanim dojadę to ustępuje. Byłem juz tam z 10 razy tylko z ta usterka i rozkładają ręce. Niestety sie z tym pogodziłem i mimo ze autko jest bardzo fajne ta jedna wada psuje cały jego obraz i denerwuje mnie za każdym razem jak wsiadam. Jak tylko skończy sie gwarancja bede musiał sie z moim qq rozstać bo aż tak mnie to denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakich dźwiękach piszecie bo u mnie takowe nie występują. Pamiętam z poprzedniego auta/forum ze chłopaki czasem narzekali na jakieś dźwięki dochodzące z okolic deski i rozwiązanie było jakieś banalne. W okolice podszybia między deskę a szybę trzeba było "zamontować specjalne urzadzenie" jakim o ile dobrze pamiętam było kawałek styropianu czy gumki. Dokładną odpowiedź gdzie,co i jak znajdziecie na forum Laguny (chodzi o III generację bo tam czasem problem występował).

 

Poszukałem za was ;)

Poniżej Tutorial jak to zrobić. Oczywiście w samochodzie Laguna III, musicie to przerobić pod siebie.

Wszelkie podziękowania za tutka należą się koledze PatriotPL z Renaultlaguna.pl

Drgania w desce rozdzielczej.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w serwisie mówili mi że zdarzało się, że drgała jakaś linka w zegarach. Wymiana zegarów pomagała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o deskę rozdzielczą to zgodzę  się z njackiem . Mam to u siebie w zakresie 1000- 1500 obrotów. Jak na początku było to dla mnie 'niepokojące" tak teraz nie zwracam na to uwagi  a radio w zakresie 9-10głośności skutecznie to "tłumi" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem dziś stare forum i jeszcze takie coś odnośnie tematu mi wpadło

Uwaga

Poziom Master

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajus nie moge otworzy tego linku pierwszego ale to chyba przez ten internet w pracy ale jak wroce do domu to otworze i jak bedzie u mnie ten sam patent to uratowałeś mojego qq przed sprzedażą bo oprócz tej dolegliwości nie mam mu nic do zarzucenia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...