Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 DIG-T opinie, serwis, uwagi


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też coś mi się tak wydaje... że sonda....jak będzie sonda....to użyję dalekiego kolegi i podjadę na skasowanie tej sondy,bo to chyba druga pada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze na gwarancji o niech ASO wymienia. Jak padnie już po gwarancji to wtedy skasowanie (jeśli to ta druga) sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Check zgasł po 4h postoju i na razie się nie pojawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... A zamówiłeś OBD2? Ciekawi mnie, czy to ustrojstwo potrafi pokazać błędy, jakie były wcześniej w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,zamówiłem,przyjdzie w poniedziałek...ale też i w poniedziałek mam zamówioną wizytę w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o OBD2, bo się właśnie zastanawiam nad zakupem. Co prawda nic się u mnie w aucie nie dzieje, ale nie jest to jakiś majątek, a w razie czego można się dowiedzieć co w trawie piszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem...mam jeszcze micre córy w której czasami coś mruga :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, JACKO29 napisał:

Też coś mi się tak wydaje... że sonda....jak będzie sonda....to użyję dalekiego kolegi i podjadę na skasowanie tej sondy,bo to chyba druga pada?

Z tymi sondami lambda w 1.6 DiG-T bywały jazdy i akcje serwisowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzony błąd przez serwis....Błąd od akumulatora :blink: Akumulator sprawny .Błąd nieistotny .Innych błędów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ponad 90% Aku mam naładowany na maksa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak,proszę obserwować,a dzisiaj obserwacja wskazała sonda lambda2 ...jutro wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te sondy w 1.6 to powinny być wymieniane przy przeglądzie rocznym w standardzie - jak olej i filtry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze gwarancję El...

 

edit....dzisiaj rano kontrolka zgasła...ciuciubabka...

 

edit...sonda zakwalifikowana do wymiany :D

 

edit...sonda wymieniona wraz z nowym programem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po wymianie sondy mały szok!

Wyjeździłem jeden zbiornik i byłem niepewny tego co widziałem...opróżniam drugi i jestem w delikatnym szoku! Otóż: Zawsze po tankowaniu do pełna licznik pokazywał mi potencjalny przebieg 680-700 km.Teraz...780! Tankuję cały czas na jednej stacji ,jeżdżę tą samą trasą,w takim samym stylu. W chwili obecnej zliczone kilometry do przejechania i przejechane dają 795km! Silnik chodzi cichutko,o wiele ciszej niż przed wymianą,żeby nie było to uwaga mojej żony!(ale tak jest) Obroty jałowe 650,bez podskoków i falowania.Nic tylko się cieszyć ,oby jak najdłuzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mibtak pokazał tylko jak jechałem nad morze bocznymi drogami
Zobaczymy po 5 tankowaniu jak się sonda dotrze hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dam znać.Dlatego napisałem,że trzeba się cieszyć i oby jak najdłużej :D

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Spalanie dalej na tym samym poziomie...

Ale małe info...popytałem dzisiaj o serwis klimy z tym naszym syfem 1234YF liczą sobie 250 serwis(nie w ASO) i80 zł za 100g czynnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można coś ugrać konkretnie w ASO ??

Skrzynia / mechanizm różnicowy WYJE podczas jazdy przy niskich obrotach ,przy wyższych prędkościach nie słychać, można coś ugrać w Aso ? gwarancja JEST. Pytam bo za każdym razem jak jadę do ASO to PIER....lą to samo czyli jeździć ...obserwować ... "ja tu nic nie słyszę"   i to jest KUR....gwarancja... MADE IN POLAND...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczoznawca i pisać do centrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, arturdj napisał:

Czy mogę prosić o info jaki olej w ASO leją do 1.6DIG-T?

Trochę naiwne pytanie.
Leją teoretycznie według specyfikacji dla danego silnika, ale nie jest to pewne, bo rozmawiałem z pracownikami i widziałem, co robią.

Każdy pojedynczy serwis leje to co ma na stanie i "pasuje" do silnika, nie przejmują się za bardzo, czy to olej do benzyny, czy diesel'a.
Nie ma narzuconego producenta, a jeśli chcieliby lać to co jest na pierwszym miejscu w instrukcji każdego samochodu, musieliby być rozbudowanym sklepem z olejami.

Mają 2-3 oleje na stanie z beczki, ale czasem są to oleje niedostępne w detalu (inne oznaczenia i możliwe, że inne składy).
Mogą one być bardziej uniwersalne, ale też mogą być lepsze niż Elf kupowany na allegro.

Jeśli chcesz mieć pewność co Ci wleją, to przywieź "Swój" olej, albo przed przeglądem ustal z ASO, że ma to być konkretny olej z butelek z logo Nissana (uwaga, może być stary).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...