Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Automatycza szyba kierowcy


pio00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nissan - Piklington  mam na wszystkich .

Nord glass to zamienniki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Globalnie w produkcji szyb do aut na pierwszy montaż liczą się tylko 3 firmy: Saint-Gobain, Pilkington oraz Asahi. Jak się dobrze przyjrzycie, to zauważycie że jedna firma nie robi już kompletu szyb do danego modelu. Ja mam u siebie szyby od wszystkich 3 dostawców, kolega w nowej Octavii również.

 

Wysłano z Nokia Lumia 925

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak siedzisz w szybach to powiedz która najlepsza firma- jakość :)

Bo nord nord- glass to diamentowa tandeta .

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość jest podobna, różnica jest tylko w cenie i tym się kierują producenci samochodów. Wygrywa ten kto dostarczy produkt zgodnie z wymaganiami w jak najniższej cenie.

 

Wysłano z Nokia Lumia 925

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Ty jesteś w stanie filtry w szybie sprawdzić? Masz laboratorium pomiaru optyki w domu?

 

Wysłano z Nokia Lumia 925

Edytowane przez monkahead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edłardo zna się na wszystkim ,nie podlega dyskusji.Jak mówi najlepsze,to najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Ty jesteś w stanie filtry w szybie sprawdzić? Masz laboratorium pomiaru optyki w domu?

 

Wysłano z Nokia Lumia 925

Tak biorę takie szyby i trzymam nad kuchenka z zapalonym gazem :)

 

Tyle co ja jechałem na wymiany szyb przednich czołowych na - nord glass, saint i inne to Pilkington   jest dla mnie najlepszy w jakości!

Aktualne co mam wszystkie szyby Saint Gobain to kiepskie filtry .

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Pilkingtona u siebie w J10 i pierwszy raz w życiu porysowałem szybę plastikową skrobaczką, także mam mieszane uczucia co do tego producenta.

A jakie filtry masz dokładnie na myśli, że tak zapytam z ciekawości.

 

Wysłano z Nokia Lumia 925

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry UV są lepsze w Pilkingtonie jak mam teraz w SaintGobainie ,Nord Glass ma najmniejsze i wycieraczki dopiero co założone rysują te super szybę :)

Co do rysowania się szyb to nie skrobie szyb dzisiejszymi skrobaczkami !

Porównaj sobie jak masz, skrobaczki z lat 90 a dzisiejsze dlatego skrobaczki plastikowe rysują szyby!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez półtora roku przednia Pilkington porysowała się od wycieraczek !!! , a najlepsza skrobaczka to Nurska , ta z metalowym ostrzem :)


Chyba nie przekręciłem nazwy tej skrobaczki ???

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o Nord glasie że wycieraczki wycierają rysują tą szybę taka super szyba :)

Nord Glasa miałem założoną w N16 bo oryginał Pilkington pękł od rdzy na słupku :)

Nord glasy to samo w służbowych jakość mizerna!

Tego nigdy nie miałem w szybie czołowej Pilkington i Saint Gobain a wycieraczki miały po 2 lata 

Nie nie Nurska tylko Murska :) 

http://allegro.pl/skrobaczka-do-szyb-murska-575-finska-mosiezna-i4874287716.html

 

 

Przez półtora roku przednia Pilkington porysowała się od wycieraczek !!!

Fergul a może ty jak mój teść włącza wycieraczki i płynu nie daje z spryskiwacza bo mu szkoda  :devil:

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś teściem będę , ale jedno co mnie doprowadza do pasji jak jadę na przegląd to wsiada mongoł taki za kółko i wjeżdżając na halę testu sprawdza klakson i czy wycieraczki działają NA SUCHO !!!

Jak Boga kocham jaja bym drutował , nie dość że gumę na nietanich 30€ wycieraczkach niszczy to jeszcze szybę rysuje !!!

Wiedziałem że gdzieś w parafii dzwoni :) byłem blisko ,nie? 

Już od dekady skrobaczki nie używam to i z głowy wyleciało , Murska 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

U mnie po 'programowaniu' automatyczne podnoszenie szyby działa średnio 1 dzień, po czym pada ponownie. Zgłaszałem problem w serwisie przy każdym przeglądzie gwarancyjnym - za każdym razem ograniczali się do smarowania mechanizmu. Ostatnio zgłosiłem problem już na

gwarancji rozszerzonej' i, o dziwo, pojawiły się nowe wytyczne Nissana - wymienić przełącznik i problem zniknie. Poszło zgłoszenie, na odpowiedź Nissana trzeba było czekać prawie tydzień, a brzmiała ona - przełącznik szyb nie jest objęty rozszerzoną gwarancją. Po prostu brak słów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy akumulator nie jest za bardzo rozładowany - u mnie było dokładnie to samo - spróbuj naładować lub jeżeli masz już stary wymienić i problem zniknie - naładuj/zmień aku , zaprogramuj i sprawdź czy działa - u mnie pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Też tak miałem. Musisz go zaprogramować wg instrukcji obsługi. Jak szyba jest zamknięta otwierasz ją cały czas trzymając przełącznik naciśnięty do końca w dół i trzymać go jeszcze z 5 sekund po otwarciu, a potem tak samo zrobić z zamykaniem. U mnie pomaga, ale jak zadziała moduł domykania szyb przy zamykaniu auta, to się rozprogramuje i trzeba z powrotem programować.

jezeli mozesz pomoz kolego z programowaniem szyby - nie mam istrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem. Musisz go zaprogramować wg instrukcji obsługi. Jak szyba jest zamknięta otwierasz ją cały czas trzymając przełącznik naciśnięty do końca w dół i trzymać go jeszcze z 5 sekund po otwarciu, a potem tak samo zrobić z zamykaniem. U mnie pomaga, ale jak zadziała moduł domykania szyb przy zamykaniu auta, to się rozprogramuje i trzeba z powrotem programować.

Domykanie szyb? Właśnie mi tego brakuje, ale nie wiem, jak sprawdzić czy mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...