Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błąd P0420


sajdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zapaliła mi się kontrolka silnika. Podłączyłem ELM-a wykryło mi błąd P0420. Skasowałem go, ale nie wiem czy sytuacja się nie powtórzy.

W opisie kodów błędów znalazłem: P0420 "System katalizatora (Bank 1) - wydajność poniżej progu "

Proszę o jakies sugestie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zapakowane? Czytałeś o tulejce?

Zagazowane? Qywa te telefony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zapakowane? Czytałeś o tulejce?

Zagazowane? Qywa te telefony

O tulejce nie czytałem,

Niezagazowane, choć planuję,

Zapakowane ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę sonda. Kupujesz tulejkę (tzw. emulator sondy) za 15 zł wkręcasz przed sondą i po problemie. Jak coś pomyliłem proszę mnie poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zapakowane ????

pisałem z telefonu :D i sie podebrało samo chodziło mi o gaz w aucie

 

jak eni ma gazu a masz ELM-a to podaj jakie sa korekty silnika, i jak pracuje I lambada 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziś popołudniu podepnę i sprawdzę. Spróbuję z tym emulatorem, chyba nie zaszkodzi ? Emulatory są uniwersalne  czy musi być do konkretnego modelu ? Powiedz mi jeszcze gdzie sonda jest umiejscowiona w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdź to co pisałem, może masz uwaloną I sondę i kat nie daje rady bo przelane auto, jak spalanie? 

I lambada jest w kolektorze wydechowym zauważysz, II lambada jest pod autem za katem, z góry nie widać :D 

TU masz opis tulejki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

ma już autko zagazowane i chcę załozyć emulator przy sondzie. u mmie za katalizatorem nie ma sondy, jest przed ........... tam mam wkręcic emulator ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem ten sam przypadek i się okazało że katalizator nr1 padł. Nie bawiłem się w żadne bajery tylko wymieniłem na nowy katalizator. Zamiennik jest dostępny w firmie która sprowadza katalizatory w rozsądnych cenach z śrubami sprężynkami itp. Super kontakt szybka wysyłka a katalizator pada z powodu, że Tino ma apetyt na olej a para wodna z oleju w trakcie spalania zapycha katalizator.

 

Wymiana nie straszna dałem radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...