Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Skrzynia czy sprzęgło BŁAGAM o pomoc!


Gość Norbery

Rekomendowane odpowiedzi

mam micre 96r przebieg 120 tyś mam problem z wejściem 5 biegu a kiedy zaczyna wchodzic normalnie to poźniej przestaje wchodzic wsteczny i tak wkółko.Olej w skrzyni został wymieniony i nic nie pomogło.Jako klubowicze może macie jakoś rade dla mnie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie chodzi Ci o to, że nie da się przełączyć bezpośrednio z piątki na wsteczny i odwrotnie? Bo akurat to jest normalne (zabezpieczenie przed wrzuceniem wstecznego przy jeździe na piątce). Oczywiście możliwe jest przejście lewarka z 5 na R i odwrotnie, ale tylko przez pozycję neutralną (luz).

Może opisz dokładniej, o co Ci chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczeło sie dokładnie od tego że w czasie jazdy nie mogłem lub z wielkim trudem wrzucałem 5 póżniej kiedy chciałem wyjechać problem się pojawił z R wswzytko w jednym dniu.Postanowiłem wymienić olej w skrzyni. Teraz podczas jazdy jak pierwszy raz włączam 5 to pożniej 5 chodzi normalnie ale pod warunkiem że później wsteczny z trudem wchodzi za pierwszym razem ale jak nie uźyje 5 to chodzi normalnie ten ostatnio używany bieg z ostatniego przedziału R/5.Do tego w jednym dniu problemów kiedy cofam jak puszczam gaz to stuka (dosyć mocno) coś w prawej stornie pod maską.pytam was dlatego bo moj kolega robi tylko deawoo i wole zapytac was speców o rade na co ma zwrócic uwage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:? o wstecznym to niewiem ale problemy z 5 biegiem to ma problemy spora czesc nissnaków :wink: mysle ze i tak bedzie trzeba skrzynie wyjąć i rozebrac wiec sie dowiemy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:? o wstecznym to niewiem ale problemy z 5 biegiem to ma problemy spora czesc nissnaków :wink: mysle ze i tak bedzie trzeba skrzynie wyjąć i rozebrac wiec sie dowiemy 8)

 

No bo tak pomyslalem ze jak nie ma i jest to wina biegow Ri 5 to moze to cosik z tym mechanizmem co zapobiega wrzuceniu wstecznego z 5.... Ale to tylko gdybanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...