Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Poduszka kierowcy


Ookami
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zapaliła mi się kilka dni temu kontrolka poduszek. Myślałem, że przy przesuwaniu foteli jakieś kable się poluzowały, ale nic nie widać. No to wybrałem się do serwisu na podłaczenie do komputera.

 

Wyszło jak na zdjęciu.

 

Pan oczywiście wstępnie wycenił na 3-4 godziny diagnostyki i na 90% wymiana wiązki od 1000 zł w górę :(

 

Może ktoś przerabiał podobny temat??

 

JEljVH.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znalazłem w googlu :)

 

Bardziej mi chodzi o radę, czy jest szansa, że może obejrzeć to jakiś ogarnięty mechanik/elektryk czy lepiej nie kombinowac i zdać się na serwis ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to trzeba czasu. Najpierw należałoby przemierzyć wiązki. Wątpię aby padły wszystkie 3 na raz, być może coś nie tak ze sterownikiem. ASO zje ci portfel, z mechanikami tez jest różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasował ci bląd? Współczuję ci, walczę z podobnym problemem pół roku, z tym że u mnie występuje błąd nieokreślony (daje się skasować ale powraca raz po pięciu minutach raz po pięciu godzinach). Serwis proponuje wymianę kolejnych elementów instalacji co przy pechu może się zamknąć kwotą ok 25 000 zł, sam sterownik to 1000 $.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znalazłem w googlu :)

 

Bardziej mi chodzi o radę, czy jest szansa, że może obejrzeć to jakiś ogarnięty mechanik/elektryk czy lepiej nie kombinowac i zdać się na serwis ?

Poszukaj kumatego elektryka/elektronika i omijaj z daleka ASO.Tam pracuja same barany a sposob jak robia naprawy to kazdy z nas co ma sprawne obie rece -tez tak by potrafił.

Co to za sztuka wymieniać po kolei wszystko az trafi sie na to co nie dziala?

Kiedys  aucie(nie Nissan) zapalila mi sie kontrolka abs.pojechałem  do ASo na komputer aby zobaczyli co jest grane."Spec"z ASo stwierdzil ze uszkodzona jest centralka ABS.Wymianę wraz z robocizna  ocenil na 3tys.zl.Było to w 1998 roku.To była wtedy na prawde spora suma .Dalem sobie spokoj i jeździłem dalej z palacym sie i nie dzialalajcym abs.

Kiedy na wiosne zmienialem kola zobaczyłem ,ze przy kole z przodu urwany  kabel od czujnika abs.Polaczyłem go i abs zaczal dzialac i zgasla lampka..tacy sa fachowcy w ASo!!

Tu tez obstawiam ,ze przyczyna jest jakas pierdoła..Tylko aby ja zlokalizowac to trzeba znaleśc fachowca co ma checi i troche umiejetności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, z tym nie określonym błędem poduszki. Miałem to samo. Sam resetowałem błąd, ale pojawiał się coraz częściej. Zaobserwowanej pewną prawidłowość, po resecie gdy tylko ruszyłem samochodem zapalała się poduszka. Postanowiłem to sprawdzić. Po resecie, na postoju nawet do 30 min. z włączonym silnikiem poducha się nie zapalała. Gdy tylko skręciłem kierownicą natychmiast wywalało błąd. Na kompie nic nie było widać. Zaryzykowałem i postanowiłem wymienić taśmę w kierownicy i pomogło. Od roku nie mam już problemu z poduszką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się skłaniam ku wymianie taśmy ponieważ wszystkie pozostałe komponenty poza wiązkami mam sprawdzone, została taśma i sterownik, na sterownik nowy 1000$ nie mam kasy a używki są niepewne.

U mnie potrafię przejechać 500 km i nic a np. stoję na światłach i się kontrolka zapala, kompletnie żadnej prawidłowości, mogę kręcić kierownicą pół godziny i nic a ruszę przejadę kilometr i już się f...ca zapala.

Innych objawów nie miałeś np wyłączanie tempomatu czy innych komponentów sterowanych z kierownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to trzeba wziąć miernik elektroniczny i przemierzyć ścieżki na taśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Przypominało mi się jeszcze, że na wyprostowanych kołach nie działały przełączniki z lewej strony na kierownicy. Wystarczyło delikatnie ruszyć kierownicą aby wszystko zaczęło działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a u mnie wszystko idealnie działa.

 

to trzeba wziąć miernik elektroniczny i przemierzyć ścieżki na taśmie.

A co to da jak by była przerwa to kontrolka by się zapalała przy pierwszym ruchu kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i wszystko jasne, niestety zwijak do wymiany. Może ktoś ma? :) albo poradźcie plz gdzie można pewnie kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś używkę za 350zł,więc 470 zł za nową to chyba dobra cena.Trzeba doliczyć za wymianę i kalibrację ESP w ASO(ok.250- 300zł)

 

http://allegro.pl/nissan-x-trail-t31-07-zwijak-tasma-pod-kierownice-i5223010439.html

http://allegro.pl/nissan-x-trail-t31-07-tasma-zwijak-pod-kierownice-i5246906436.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten zwijak obsługuje również przyciski na kierownicy? Nie działa mi lewa strona przycisków, kiedy kierownica jest na wprost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Erdol,Z tego co się orientuję to tak,ale zadzwoń do serwisu,żeby się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj kumatego elektryka/elektronika i omijaj z daleka ASO.Tam pracuja same barany a sposob jak robia naprawy to kazdy z nas co ma sprawne obie rece -tez tak by potrafił.

Co to za sztuka wymieniać po kolei wszystko az trafi sie na to co nie dziala?

Kiedys  aucie(nie Nissan) zapalila mi sie kontrolka abs.pojechałem  do ASo na komputer aby zobaczyli co jest grane."Spec"z ASo stwierdzil ze uszkodzona jest centralka ABS.Wymianę wraz z robocizna  ocenil na 3tys.zl.Było to w 1998 roku.To była wtedy na prawde spora suma .Dalem sobie spokoj i jeździłem dalej z palacym sie i nie dzialalajcym abs.

Kiedy na wiosne zmienialem kola zobaczyłem ,ze przy kole z przodu urwany  kabel od czujnika abs.Polaczyłem go i abs zaczal dzialac i zgasla lampka..tacy sa fachowcy w ASo!!

Tu tez obstawiam ,ze przyczyna jest jakas pierdoła..Tylko aby ja zlokalizowac to trzeba znaleśc fachowca co ma checi i troche umiejetności.

Piotrek nie musiałeś logować czujnika ABS? A ok to jakieś stare autko. Nie było pytania

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Temat mrugającej kontrolki załatwiony, jednak winnym był zwijak, cena 500 z Allegro, wymiana i skasowanie błędu pół godziny, fotek nie ma bo w garażu mam -5 stopni bardzo się spieszyłem. po rozebraniu starego widać że taśma jest złamana dokładnie na ścieżkach od airbagu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...