Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Głośna klapa bagażnika Qashqai 2008


RychuKielce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie: na nierównościach klapa bagażnika skrzypi/puka/stuka.. nie fajne to jest bardzo, bo mam wrażenie jakbym jechał dostawczym samochodem:/ Myślałem, że to problem w zawieszeniu, ale po testach (jazda z otwarta klapa) wiem, że problem leży po stronie plastiku przy klapie. Czy u Was też jest taki problem ?? Może macie jakieś rozwiązanie tego kłopotu??

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak w temacie: na nierównościach klapa bagażnika skrzypi/puka/stuka.. nie fajne to jest bardzo bo mam wrażenie jak bym jechał dostawczym samochodem:/ myślałem że to problem w zawieszeniu ale po testach (jazda z otwarta klapa) wiem że problem leży po stronie plastiku przy klapie. Czy u Was też jest taki problem ?? Może macie jakieś rozwiązanie tego kłopotu??

 

Pozdrawiam!

Sprawdź czy półka nie wyskoczyła z zawiasu. Czasem jak za dużo napcham do bagażnika to tył sie unosi i wyskakuje z plastijowego zawiasu....

Efekty jakby zawieszenie do remontu ;-)

Tak to wygląda.

post-82856-0-55578300-1425652613_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy półka nie wyskoczyła z zawiasu. Czasem jak za dużo napcham do bagażnika to tył sie unosi i wyskakuje z plastijowego zawiasu....

Efekty jakby zawieszenie do remontu ;-)

Tak to wygląda.

 

Zakupiłem auto z uszkodzoną półką :) z obu stron mam połamane te zaczepy (ktoś nie umiejętnie z tego korzystał) ale to nie wina półki bo po zdjęciu półki efekt ten sam nadal coś stuka puka w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapas, lewarek, klucze, pas, luźny plastik klapy bagażnika....

Może amortyzator? Jak masz otwartą klape to dźwięk inaczej się rozchodzi. Podjedz stacji kontroli pojazdów i za parę złotych sprawdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli uwazasz ze to plastik na tyylnej klapie stuka puka , to podnies klape do gory i gdy plastik bedzie swobodnie zwisac obstukaj do okola czy faktycznie jest luzny ?

Jesli tak to zanim odepniesz go od klapy zaopatrz sie u dilera w zapinki do tapicerki , powinno ich byc 13 ? 

Moze kttos zdejmowal wczesniej ta plastikowa oslone i pourywal czesc zapinek i obija sie to w srodku , przy okazji skontrolujesz okablowanie w klapie i ewentualnie wygluszysz /

c60553_spinka_tapicerki_drzwi_toyota_ave jesli jestes pewien ze to ten czarny plastik na tylnej klapie !?


Przy odpinaniu na bank czesc zapinek sie pourywa .

 

pps powod dla ktorego mogl byc plastik zdejmowany to urwana tylna klamka na klapie ? 

to tak tylko w formie podpowiedzi niczego nie bierz za pewnik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Zrób próbę ,posmaruj rygiel zamka smarem np ŁT43 taki zwykły smar do łożysk i na próbę, jak będzie cicho to co jakiś czas trzeba będzie zabieg powtórzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna stosowany sposób , nawet przez aso ,to ominięcie rygieka taśmą lub nałożenie cienkiego przeciętego wężyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna stosowany sposób , nawet przez aso ,to ominięcie rygieka taśmą lub nałożenie cienkiego przeciętego wężyka :)

 

W niedziele podjechałem ze znajomym do jego wujka pracującego w kieleckim aso i zastosował taśmę na rygiel :) tak więc problem załatwiony :) dziękuję wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...