Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P12 1.8 czarne strzaly z tlumika


Gość nismo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich  .Mam problem z moim p12 tak jak w temacie jest huk przy dodawaniu gazu i czarne strzały z tłumika .Do tej chwili silnik chodził pięknie i cichutko jak w nowym aucie a teraz az zal słuchać... pomocy!

 


halo panowie jest tam ktoś kto zechce się wypowiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem kiedyś coś takiego ale w innym aucie. Silnik pracował bardzo nierówno, brakowało mu mocy i strzelał w tłumik przy dodawaniu gazu. Okazało się, że uszkodzony był przepływomierz powietrza. Jednak to nie był nissan. Myślę, że na sam początek warto by podpiąć auto pod komputer, no chyba że podejrzewasz usterkę mechaniczną.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem kiedyś coś takiego ale w innym aucie. Silnik pracował bardzo nierówno, brakowało mu mocy i strzelał w tłumik przy dodawaniu gazu. Okazało się, że uszkodzony był przepływomierz powietrza. Jednak to nie był nissan. Myślę, że na sam początek warto by podpiąć auto pod komputer, no chyba że podejrzewasz usterkę mechaniczną.... 

komputer podpięty -brak błędów sprężanie super ,spalanie fenomenalne pali na dotyk,  

w nissanie w gdańsku rozłożyli ręce

a najlepsze jest to że nie bierze ani kapki oleju -czym mnie straszono przed jego zakupem

i w sumie już zamierzałem się poddac i sprzedać ale w zadnym innym aucie typu audi vw  renault czy peugot 607 nie jezdziło mi się tak dobrze jak primerką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś wyżej, wynika jakby poważnie został zaburzony proces spalania. Skoro błędów brak i cała elektronika silnika pracuje jak należy, kompresja również ok, to może coś dzieje się z rozrządem... Który podobno w tych silnikach bywa dość kapryśny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomiary rozrządu wykazały brak rozciągnięcia łańcucha i napięcie lańcucha odpowiednie


auto ma 65 tys przebiegu .jestem 1 włascicielem który obchodził się z nim jaj z jajkiem


może zabrudzony zbiornik paliwa i syf dostał sie do przewodow -teoria głupia ale tonący brzytwy się chwyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomiary rozrządu wykazały brak rozciągnięcia łańcucha i napięcie lańcucha odpowiednie

auto ma 65 tys przebiegu .jestem 1 włascicielem który obchodził się z nim jaj z jajkiem

może zabrudzony zbiornik paliwa i syf dostał sie do przewodow -teoria głupia ale tonący brzytwy się chwyta

 

Układ rozrządu był prawidłowo ustawiony ?

tak prawidłowo i mechanik z nissana powiedział że czasami odczyty zużycia łańcucha są przekłamane i wtym wypadku spalanie to podstawowe kryterium  stanu rozrządu  a u mie kształtuje sie ono na poziomie 6,1 na trasie a 6,7 w mieście więc takie jak w nowym aucie

tak prawidłowo i mechanik z nissana powiedział że czasami odczyty zużycia łańcucha są przekłamane i wtym wypadku spalanie to podstawowe kryterium  stanu rozrządu  a u mie kształtuje sie ono na poziomie 6,1 na trasie a 6,7 w mieście więc takie jak w nowym aucie

panowie doradzcie jakiegoś dobrego mechaniora. 

nie mam już pomysłów a i kasa wydana .potrzebuję cudu albo dobrego mechanika albo jednego i drugiego'

aten huk to juz wogle niezrozumiały.auto przeswietlone całe i nic.

czy ktos pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ wydechowy jest szczelny ? 

 

Swoją drogą, aż mi się nie chce wierzyć, że elektronika silnika działa poprawnie, przy takich problemach z jego pracą. Skoro mechanicznie niby wszystko jest w porządku, to musi gdzieś być ukryte rozwiązanie tego problemu. Myślę, że warto by podłączyć się do komputera i dokładnie prześledzić sobie jak pracuje np. czujnik tlenu, czujnik położenia wałka korbowego, przepływomierz itp. A może usterka kryje się w układzie zapłonowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A strzela już nawet na zimnym silniku czy na ciepłym.Bo może któryś czujnik ,lub cewka zapłonowa zaczyna szwankować po nagrzaniu i mechanikom trudno to zdiagnozować.Ja sam pokombinowałbym przy cewkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strzela przy schodzeniu z wysokich na niskie obroty i niema znaczenia czy silnik jest zimny czy nie


Piorun idąc za Twoją radą pojadę jutro na komp ale i tka 4 raz wykaże brak błędów.


Nissanie cewki zostały wykluczone odrazu bo mam nowe oryginały wymienione.


Panowie dajcie namiar na super mechanika .pojade nawet 300 km a co mi tam i tak juz wydałem kupe kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnij się kompem uruchom LD i wtedy zobacz co się dzieje z korektami itd coś tu dziwnego jest strzela przy dodawaniu gazu i hamowaniu silnikiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie chodzi o to, aby po raz czwarty szczytać kody usterek. Chodzi o to, aby podczas pracy silnika zobaczyć przykładowo jaki sygnał generuje czujnik tlenu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny nawiedzony :D 

podłącz scaner tak jak pisałem wyżej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i nawiedzony ale za kilka lat jak zrobią odpowiednie badania zuzycia silnika na gazie i to nawet tym montowanym fabrycznie to niektórzy mocno się zdziwią.Nie staram się przekonać do swojej teorii ale własciwości stali z której wykonane sa tłoki cylindry i elementy silnika pracujace w bezposrednim sasiedztwie spalania gazu nie mają szans dojeżdzic sędziwego wieku .

Edytowane przez nismo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to życze powodzenia inni w tym czasie zarobią na zmianę auta  :D i jeszcze zostanie albo nawet na remont silnika i zostanie jeszcze więcej :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguje gazu w aucie. Nie krytykuje .Nie uważasz jednak że na benzynce dobrej silnik chodzi szlachetnie?


chodzi mi o to że np w 10 letnim  suzuki silnik benzynowy chodzi tak jakby wcale nie chodził. Na gazie jest już inaczej.Jeżeli się mylę to popraw mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie uważam że na benzynie chodzi szlachetniej.Obecne instalacje gazowe są tak dopracowane że nawet nie odczuwasz momentu przejścia z benzyny na gaz.Ja jestem zwolennikiem gazu.Kiedyś myslałem podobnie ale szybko dokonałem słusznego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja własnie nie zmienię nigdy swojego p12 .A jak wyprodukują następcę(mam nadzieję że japończyka) to natychmiast kupię.


Lider na rynku -toyota nie produkuje aut w gazie .Jak myślisz dlaczego -dlatego że wiedzą o obcązeniach jakim silnik jest poddawany spalając gaz.Coś w tym chyba jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...