Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak zasilania radia NC


clower

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie, zdarzyło się dzisiaj, radio nie wstało, a w zwiazku z tym nie działa nawigacja  ani kamera - ekran czarny. Poza tym wszystko działa. Sprawdziłem bezpieczniki w kabinie OK w  komorze silnika też.  Co jeszcze sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dochodzi zasilanie do radia,ale to po zdemontowaniu dopiero.Jeśli nie to przyczyna w urządzeniu .Na forum znajdziesz jak zdemontować plastiki.Oczywiście brak opisu pod Twoim awatarem jaki model i qq1 czy 2 , bardzo "ułatwia" pomoc.

np:


http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/60801-akcesoria-do-i-w-waszych-qashqaiach/page-47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ I 2009 r. 4x4

No to czeka mnie mała demolka.

 

... Jeśli nie to przyczyna w urządzeniu...

 

​Rozumiem że jeśli dochodzi zasilanie to przyczyna w urządzeniu.

Pozdrawiam.

 


Powitać,

 

Aby nie zaczynać zdania od "no więc", no więc tak: zasilanie jest w porządku, przyczyna tkwi w płycie głównej radyjka, a dokładnie w lutach procesora. Na chwilę obecną luty zostały podgrzane i radio i kamerka działa ale z chwilą dłuższej pracy i obciążenia (nawigacja)  wyłącza się. Najprawdopodobniej potrzeba będzie zrobić tzw reballing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znikła Ci cyna z płyty głównej , czy zimne luty są ? 

Dobrze jest mieć taką lutownicę na mini-palnik i chwilkę podgrzać lub opalarką ,

Standardowa usterka lutowania na wannie przez automat na taśmie .

Swego czasu seria znanych kart graficznych wymagała "wygrzania" w piecyku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zimne luty. Zrobione było tak jak napisałeś - delikatnie podgrzane ale pomogło tylko doraźnie. Po dłuższej pracy samego radia też wszystko się wyłącza. Tak jak pisałem wcześniej trzeba będzie jednak na nowo przelutować procka.
 

Macie wiedzę czy w Łodzi lub okolicach robi ktoś takie rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...