Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wał napędowy /tylny most/


wojtek_kca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W lutym przedstawiłem  kolegom w temacie "Czy mój Qashaj jest samochodem na lato" problem stuków w tylnej części samochodu i głośnego terkotania przy dodawaniu gazu ,gdzieś w okolicu tablicy rozdzielczej.Okazało się po "prywatnej" diagnostyce zawieszenia nie w ASO i wszystkiego co znajduje się w tamtej okolicy,że te stuki dochodzą z tylnego mostu,głównie gdy samochód jest zimny i w niskiej temp, otoczenia.Ostatnio to uporczywe terkotanie z okolic tablicy rozdzielczej , przez przypadek,gdy otworzyłem szybę kierowcy, okazało się też pochodzić z gdzieś tylnego mostu a przy zamkniętych szybach przenoszone było w okolice tablicy.Jak  wspominałem wcześniej byłem z tym problemem w ASO gdzie po ok 5 minutach młody mechanik powiedział,że na wale napędowym są dopuszczalne luzy i one moga powodować te objawy.Poniewaz nie mogę się pogodzić z tym, bo te stuki są głośne i denerwujące poradźcie mi co zrobić.Jak przekonać serwis,że tak nie powinno być.Czytałem na forach,że w naszych samochodach ważny jest moment dokręcenia 4 śrub w tamtych okolicach jak i sprzęgła wiskotycznego.Co w tamtych okolicach może się zepsuć lub niedomagać-ponieważ czeka mnie kolejna wyprawa do autoryzowanego serwisu w sumie 200 km-chciałbym mieć jakieś argumenty i wiedzę ,by znowu nie spuszczono mnie po brzytwie.

Qashqai 2,0 benzyna 4x4 2013rok. przebieg 27 tys km,na gwarancji

Za wszelkie sugestie bardzo dziękuję.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że sam wał napędowy jest niesprawny, niedokładnie wyważony albo zwyczajnie w świecie źle zamontowany został już w fabryce. Błędy podczas procesu produkcji zdarzają się wszędzie. Dobrze by było jakbyś miał na miejscu w ASO możliwość przejechania się innym egzemplarzem tego modelu. Wtedy miałbyś argument murowany, że w Twoim samochodzie coś jest nie do końca tak jak powinno być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...