Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zacisk hamulcowy micra k-10


gray5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siemka mam takie pytanie w sumie to 2 czy zacisk z micry k -10 silnik 1,0 rok 90 (buda do 88) pasowałby do micra k-10 silnik 1,2??

w sumie to w 1.0 jest normalna tarcza a w 1,2 wentylowana:P

 

no i drugie czy komus sprawiał kłopot tłoczek ? wyjmowal go czy jak sie wyjmie to cos jest potrzebne jakies nowe czesci???;]

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie wszystkie Micry 1,2 miały wentylowane tarcze. W wakacje sprowadziłem klientowi Micre SuperSport 1,2 i tez nie miała wentylowanych. co do zacisków to spradze rano u siebie bo mam takie i takie i napisze czy sa te same.

Po wyjęciu tłoczka powinno sie wymienic uszczelniacz w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1.2 i nie wentylowane. W sprzedazy sa i takie i takie. A komplet uszczelek czyli uszczelka tloczka, cos tam ochronnego na tloczek + 4 gumki do ochrony sworzni zacisku placilem na Hynka: 14pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez tarcza wentylowana jest zazwyczaj jeszcze raz tak gruba jak tarcza lita. Zacisk nie bedzie Ci pasowal z tarczy wentylowanej do litej. Jest szerszy i ma calkiem inne jarzmo mocowania klocka.

Postaraj sie o kupno uzywki na szrocie z z dwoch zaciskow mechanik zlozy Ci jeden bezproblemu. Chyba ze jest dupowaty mechanik to bedzie Ci wydziczal ze nie da sie tego zrobic.

Pozdraiwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz smaiło wyjmować tłoczek. Ja u siebie przy okazji wymiany klocków też musiałem to zrobić. Później dokładnie oczyść środek zacisku i tłoczek. Tłoczek posmaruj pastą miedziową - to zapobiegnie jego powtórnemu zatarciu. Aha...i przed wyjęciem tłoczka zablokuj pedał hamulca w dolnym połoirzeniu(wtedy wyleci tylko troche płynu i reszta się nie zapowietrzy).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz smaiło wyjmować tłoczek. Ja u siebie przy okazji wymiany klocków też musiałem to zrobić. Później dokładnie oczyść środek zacisku i tłoczek. Tłoczek posmaruj pastą miedziową - to zapobiegnie jego powtórnemu zatarciu. Aha...i przed wyjęciem tłoczka zablokuj pedał hamulca w dolnym połoirzeniu(wtedy wyleci tylko troche płynu i reszta się nie zapowietrzy).

Pozdrawiam

 

no i nalezy jak rozumiem kupic te nowe usczelki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez niedawno wymienialem tarcze z przodu wentylowane Brembo i klocki Ferodo Premier ale zacisku nie ruszalem- ale mysle ze nie bedzie pasowac z niewntylowanej do wentylowanej chociaz tylko 3mm róznicy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli mozesz powiedziec , gdzie dokładniej na hynka(rozumiem ze to ulica w gdansku:P;]) jaki numer:]

:)

Hynka w Gdańsku to Japparts na Zaspie - jest też w Gdyni na Starowiejskiej, a zresztą takie rzeczy dostaniesz też na Obłużu na przeciwko Automastera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez niedawno wymienialem tarcze z przodu wentylowane Brembo i klocki Ferodo Premier ale zacisku nie ruszalem- ale mysle ze nie bedzie pasowac z niewntylowanej do wentylowanej chociaz tylko 3mm róznicy :?

Potwierdzam - nie będzie pasować, temat przerabiałem kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

sorki że odgrzewam temat ale chce mieć 100% pewność bo moge tanio załatwić wentylowane tarcze do k10 :) a niechce wywalać kasy w błoto :)

mam w k10 zwykłe tarcze i zastanawiam sie czy wejdą tam tarcze wentylowane bez przeróbek :)

zaciski powinny pasować bez problemu ale zastanawiam sie nad prowadnicami czy jak sie to nazywa ma ktoś z tym doświadczenia ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehm prowadnice??

powiem ci tak z tego co wiem to mam kopyta w domu od tarcz niewentylowanych a na aucie tarcze wentylowane , kopyta od niewentylowanych są lekko jakby to powiedziec węższe bo i tarcza jest węższa,

a klocki niezaleznie od tarczy ma taki sam kształt ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój błąd :) chyba chodzi o kopyta :) ale dziwne że jest większe bo średnica tarczy jest taka sama tylko grubość jest większa o 4 czy 5 mm

jutro wezme sówmiarke i sprawdze czy sie zmieszczą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz klocki zjechane troszke to bedzie dobrze:P;]

lecz niechodzi ze wieksze tylko o to ze miedzy tłokiem a ta druga strona jest wiecej miejsca:P;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś sprawdzałem tarcza wejdzie bez problemów :) klocki są już delkarnie przytarte wienc miejsce na tarcz powinno sie zrobić :)

z tego co napisałeś gray5 wynika że występują 2 rodzeje tłoczka w zacisku (czy dobrze myśle ) pierwszy tłoczek jest do tarczy zwykłych i jest dłuższy zaś do tarczy wentylowanych jest krótszy o jakieś 4 mm (czy dobrze rozumuje :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...