Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] 2,0 diesel akumulator


Gość pstasin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

72 Ah to minimum wymagane dla tego silnika. Możnaby wsadzić i większy np. 92 ale najprawdopodobniej się nie zmieści bo jest większy gabarytowo. Na słabszym też da się jeździć , tylko nie wiadomo jak długo, a zimą to raczej napewno będą problemy. 72 Ah powinien wytrzymać średnio 4-5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość MaciekQBN

W Sunny 2.0 Diesel mam aku 100Ah ! ale to jeszcze Helmut wsadził jak wymieniał, do dzisiaj się zastanawiam co nim kierowało, poprzednio w Primerze diesel miałem 72Ah. 55Ah to stanowczo za mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza pojemnością ważny jest tzw.prąd rozruchowy.55Ah dobry dla 1,6benzyna.-diesel min72Ah.W dobrym serwisie akumulatorów doradzą dla danego silnika z koniecznym prądem rozruchowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurgenik

Myślę, że zwroty typu "zdecydowanie za mało", "o wiele za mało", "minimum to 72Ah" są za mocne. Nie dajmy się zwariować. Ja również kupując Primerę 2,0TD na początku 2000 zastałem w niej jakiś stary szajsowaty mocno już wysłużony 55Ah, ale jeżdziłem dopóki chciał służyć - a chciał jeszcze przez 2,5 roku (w tym 2 pełne zimy). Potem zakupiłem porządną Centrę Plus 62Ah 540A prąd rozruchu i jeżdżę bez najmniejszego problemu do dziś czyli 5 lat. Tylko raz - poprzedniej zimy, przy mrozie -30 po 3 dniach nieużywania samochodu musiałem akumulator zabrać na parę godzin do domu aby się podgrzał (bez ładowania). Tak że nie przesadzajcie z tymi akumulatorami, bo szybciej padną te za duże permanentnie niedoładowane przez zbyt słaby alternator. A i cena samego akumulatora rośnie bardzo mocno wraz z pojemnością.

Ale wracając do pytania o akumulator optymalny, to wcale nie twierdzę, że ma być taki jak mój i sądzę, że 72Ah będzie optymalny. Przy tej pojemności prąd rozruchu powinien być rzędu 680 A.

I z własnego doświadczenia polecam Centrę (PLUS lub nowsza lepsza FUTURA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W Nissanie Sunny 1,7 D i Almerze i Primerze z silnikiem CD20 akumulator powinien być 100 Ah. i rozruchu 680-720.

 

Ja też mam 55Ah w swojej Almerze cd20 ale troche to mało teraz kupuje 100.

 

Zobaczcie sobie na stronach Varty, Bannera i Boscha.

 

Jak ktos ma 55 to widać ile jeszcze miejsca zostaje na podstawce bo akumulator jest bez mała o połowe mniejszy.

 

Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurgenik
Witam

 

W Nissanie Sunny 1,7 D i Almerze i Primerze z silnikiem CD20 akumulator powinien być 100 Ah. i rozruchu 680-720.

 

Ja też mam 55Ah w swojej Almerze cd20 ale troche to mało teraz kupuje 100.

 

Zobaczcie sobie na stronach Varty, Bannera i Boscha.

 

Jak ktos ma 55 to widać ile jeszcze miejsca zostaje na podstawce bo akumulator jest bez mała o połowe mniejszy.

 

Pozdrawiam Łukasz

 

Przypominam, że założyciel wątku pytał o akumulator do Primery P11 z silnikiem CD20T. A zgodnie z Twoją radą oto co znajdujemy na stronach VARTY:

 

aku.jpg

 

 

Natomiast dla P10 z CD20:

 

akup10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Almerę 1999 z 2.0D i zadzwoniłem poprostu do serwisu jaki aku wchodzi oryginalnie do mojego dieselka i "Pan" mi odpowiedział że 70Ah/650A.

 

Jak już wspomniał jeden z moich przedmówców pojemność jest ważna (70Ah wystarczy) ale ważniejszy dla diesla jest prąd rozruchowy (w moim przypadku 650A).

 

Kupiłem niedawno BOSCH SILVER 70Ah/640A za 370zeta - może i drogo ale naprawdę warto zważywszy że już w trzech innych samochodach miałem takie i nigdy mnie nie zawiodły (w zimie nawet na chwilę nie zająknął)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zibi ma absolutną racje nie liczy sie AH tylko prąd rozruchowuy ja mam w 20.d 64ah i 4800a i jest to zamaly akumulator natomiast zapoponowany przez zibiego jest w sam raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...