Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Łożysko oporowe kolumny mc phersona


TU-134

Rekomendowane odpowiedzi

szukam podpowiedzi czy przyczyną drżenia kierownicy może być łożysko oporowe kolumny mc phersona ? dodam,że wspomaganie pracuje normalnie czyli lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kiedy Ci drży ? cały czas przy odpalonym aucie czy jak ?   Te łożyska w x-trailu to taka plastikowa ślizgowa popierdółka która wątpie by miała wpływ na cokolwiek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drży jak przyśpieszam mam takie wrażenie jakbym po tarce jechał(coś w tym rodzaju) przypomina też jakby się koła uślizgiwały  i przy 130km/h to klasyczne drżenie kierownicy


zastanawiam się czy to nie wina amortyzatorów bo póki nie wymieniałem to było OK,,zaraz po wymianie zaczęły się moje kłopoty i do dziś nie mogę tego drżenia lokalizować dzisiaj w czasie jazdy przy prędkości ok, 100-130 przy mocniejszym wciśnięciu pedału gazu to miałem wrażenie ,ze koła się odrywają od jezdni ewentualnie może to wał ma jakiś luz i przenosi drgania na karoserię ale to już inna bajka bo nie wiem jak by można było to wszystko sprawdzić liczę na waszą pomoc lub sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drgania przy przyspieszaniu mogą być objawem przegubów wewnętrznych ale wtedy raczej buda drży a nie kierownica bije.  

Koła sprawdzone na wyważarce ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz półoś niedokręconą. Jest jeszcze podpora wału prawego - warto ją sprawdzić.

 

A po tej wymianie amortyzatorów byłeś sprawdzić/robić zbieżność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...