Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Odgrzybiał ktoś klimatyzację?


Guest yacek13

Recommended Posts

Zastanawiam sie dlaczego chcesz robić to sam. Przecież na przeglądzie klimatyzacji aytomatycznie masz odgrzybianie. A klime i tak trzeba przejrzećwymienić filtr olej i uzupełnić środek. Wiec pomyśl nad tym aby jednak zrobić cały przegląd klimy, bo w końcu przestanie ci działaś albo nie będziesz miał dobrej wydajnosci. Koszt takiego przegladu w zależności od ubytku jaki masz to ok 120-150 zł.

 

PZD

Link to comment
Share on other sites

Robiłem to przed wyjazdem żony do Anglii za friko (serwis znajomego)

a normalnie koszt to 100zł. W poważniejszyc przypadkach gdy są ubytki czynnika R134a to koszt 120zł.

 

 

HHA

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Guest yacek13

To nie taka straszna sprawa (myślałem, że jak zwykle będzie jakaś nieziemska kwota ). Ja jeszcze nie miałem przeglądu klimatyzacji a 3 sezony z nią przejeździłem. Po prostu wcześniej nie miałem klimy i nie pomyślałem o tym, a w ASO nie krzyczeli, że trzeba to robić...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Guest gregi1

Naprawde glupie pytanie ale zadam :D

 

Czy jesli teraz zrobie przeglad klimatyzacji i uzupelnie ten srodek to wytrzyma on do konca lata, czy np. moze wyparowac, czy cos innego sie moze z nia stac? Np znow sie pobrudza filtry itd?

Link to comment
Share on other sites

Guest Gnothi_Seauton

gregi1 odpowiem ci w ten sposób, że mądre poradniki odnośnie używania klimatyzacji piszą, że w ciągu roku samoistnie ubywa ok. 10 - 15% czynnika chłodzącego, nawet przy szczelnej instalacji.

Jeśli napełnisz teraz, to do wakacji powinno spokojnie wystarczyć.

 

Jak będziesz używał klimy i nawiewu, to oczywiście filtr kabinowy do końca lata w jakimś tam stopniu się zanieczyszci, ale nie sądze że na tyle, by korzystanie z klimy latem było uciążliwe. Zresztą - zawsze go można wymienić na nowy.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...