Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik. 2.4 lpg muł


diabel_215
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kupilem juz silnik, za 60 zl z wiazka, rozrusznikiem, przeplywka, alternatorem itd ;) co prawda chcialem 129 koni, bedzie 115, ale za te pieniadze nie ma co wybrzydzac :D

Wiadomo ze v6 to to nie bedzie, jak bedzie slabo to sie bede martwil, ale podejrzewam ze bedzie co najmniej nie zle :) mam tez kute tloki do tego takiego silnika, kiedys chcialem sobie soft turbo w kadecie zlozyc i troche gratow zostalo..
ale nastepny krok po silniku, albo w trakcie to chyba bedzie sztywniak do przodu, bo dziwne rzeczy sie dzieja z kolami przednimi (zwlaszcza prawe) jak podskakuje albo jade po wertepach, a koncowki i sworznie mam nowe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za pare godzin wylatuje z pl, terrano stoi u tescia z peknietym wezem od chlodnicy (wyjezdzilem moze z 400 litrow gazu i wymienilem 4 rozne weze w tym czasie), ale w sierpniu zerkne na ten wsporik

Edytowane przez diabel_215
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może korek popsuty, i nie puszcza do zbiorniczka wyrównawczego i robi się ciśnienie i Ci węże rozwala jako najsłabsze? :)

Edytowane przez Badger1s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no z ciekawości pytałem :), ja juz mam silnik, tylko myślałem że jakas promocja bedzie :) jakieś 60 zł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będe chciał spiać ze skrzynia z tyrrana ale czy sie uda to nie wiem. robi się co raz cieplej to może coś będę działał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam podepne sie pod temat.Mam terrano2 2,4z gazociagiem, cos go zmuliło. Zachowuje sie jakby mieszanka byla niewłasciwa a po dodaniu gazu odcina przy jakis2000 obrotow.wymieniłem kable,kopulke,palec itd. Na kompie pokazało zbyt niskie napiecie na sondzie(nowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij i zobacz czy jest poprawa  jak idzie niski sygnał od lambdy -to Ecu czyta to jako ubogo i podlewa silnik ,,, jak odłączysz sygnał to będzie chodził w trybie OL z mapy fabrycznej

 ale problem tkwi w sondzie . źle dobrana wadliwa itp ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podpieciu były dwa błedy. PrzepLywka i czujnik temp. powietrza. jak odepne przepływke to reakcji silnika nie ma żadnej a podobno powinna być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i lipa. wysprawdzane wszystko co możliwe i przetestowane wszystkie możliwe opcje  nawet podmianki z sondami tak samo pracują. Zostały mi przedstawione dwie opcje: padnięty komputer( źle dawkuje paliwo, a druga troche niezbyt realna że rozrząd przestawiło ale wtedy to silnik by jak sieczkarnia chodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

no i stalo sie, poniewaz to dziwne 2.4 przestalo palic z kluczyka, za to bez problemu startuje na popych, zaczolem wczoraj tyrana rozbierac, przygotowywac do nowego silnika :)


zrobilem dzis hybrydowe sprzeglo, wieloklin razem ze sprezynami z tyrana, plus tarcza z obudowa opel. ciekawe czy bedzie dzialac :)


pytanko mam, bo sie znajomy meczy, jak ustawic zaplon w terrano 2.4 pierwsza generacja? jak podpiac kable? problem jest tej natury ze kolega zmienial rozrzad i cos tam wyciagnal ze mu sie przestawil palec, pozniej juz calkiem odkrecil ta przystawke z kopulkai zaczal "szukac" zaplonu. jak to ugryz?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw dobrze wałek napędowy aparatu, załóż aparat, na kopułce powinny być numery cylindrów a najlepiej ściągnij sobie serwisówke np.

http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Nissan/Terrano%20R20%20D21/Nissan%20Terrano%20R20%20Electronic%20Service%20Manual/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam pytanie odnośnie silnika 2.4 tyczy co prawda frontiera - zadałem je wcześniej w dziale navary ale tam chyba raczej rzadko się z tymi silnikami stykaja i nikt nic nie mówi więc przychodzę w prośbę do Was :)

 

-jak to jest z tymi silnikami 2.4 12V -słyszałem opinię że są za słabe i ,,to ogólnie porażka'' -czy jest aż tak źle?

-jak z przyśpieszeniem takiego auta i możliwościami jazdy w lekkim terenie w porównaniu do diesla czy jest jeszcze bardziej przymulony czy żwawszy?

 

-w razie potrzeby zeswapaowania na 3.0 V6 pasuje na skrzynię od 2.4 czy trzeba wymieniać ze skrzynią? -a może jakiś inny sensowny silnik pasuje na którąś ze skrzyń terrano/navara bez kryzy ale chodzi mi o coś z przytupem (3.0up) co da wiele radości, bo swapowanie na mniejsza pojemność i gorszy moment to wg. mnie szkoda zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...