Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wymiany Qashqai


paba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

wróciłem z 4 przeglądu (OT), Qashqai 2011 :) panowie po gwarancji chętniej dopisywali co by wymienili, wiadomo

 

wyszło tak

 

1. wysprzęglik 30620-00Q0H

2. uszczelniacz wału 12279-ED000

3. tuleja ramy 54467-JD00A

4. tuleja wahacza 54570-BB00A

 

 

zawieszenie swoją drogą, natomiast pytanie czy jazda z takim wysprzęglikiem zakwalifikowanym do wymiany nie spowoduje mi uszkodzenia sprzęgła? widział ktoś w zamienniku taki wysprzęglik, bo znaleźć nie mogę, a bez rabatu to ok. 500zł za oryginał ;/

 

zastanawiam się co robić, a z czym dać sobie spokój, bo suma sumarum z 1,5 klocka by trzeba dać jak nie lepiej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj popytać w serwisie Renault może dostaniesz coś taniej.

Ostatnio porównywałem oszty orginalnych filtrów paliwa do dCi i w Renault wyszło 100zł taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanowiłem się na chłodno i zmienię za jednym zamachem komplet sprzęgła, wysprzęglik i ten uszczelniacz jak sprzegło się wysra

nie ma co wcześniej targać skrzyni 

 

http://toc.luk-as.de/pim/upload/schaefflerDocs/datasheet/base/510016410ea_nonverb.pdf

 

faktycznie wysprzęglik pasuje też z 2.0 dci i koszt 300zł

 

zrobię zawias, gumy nie są drogie

 

pytanie ile może kosztować robocizna? 400zł to nie przesada za wymianę tulei w wahaczach i ramy pomocniczej w warunkach powiedzmy dużego miasta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400 pln-100€ to nawet jak na "zachód" trochę dużo za wymianę tulei !

Za rozrząd z wymianą pompy ,rolek itd 100€ 

4 linie(rurki) hamulcowe ze zrzucaniem baku 200€ 

Sprzęgło wymiana z wyjęciem skrzyni 120€

Części -wysprzęglik ory. 136€ zamiennik blue print 40€ , reperaturka (3 gumki) 8€ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana tuleii ramy  jest jednak nieco bardziej czasochłonna ,niż tuleii wahacza.Możesz zamiast wymiany dać dwie grube gumowe podkładki i efekt jak po wymianie - zero stuków a robota prosta i za grosze.U nas nawet w ASO to praktykują.
Po gwarancji oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale stosowanie tych gumowych podkładek to ja chyba widziałem przy stukający tulejach sanek (trawersy) silnika (przednie zawieszenie) - a nie przy belce (tylne zawieszenie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paba a ile przejechałeś ?

Mamy w jednym wieku Qq . Ciekawi mnie czy Ty zwracałeś im uwage na te elemety , czy tez nie jest to 'zrozumiała" nadgorliwość ASO .

Mnie po trzech latach sugerowali wymianę tarcz i klocków hamulcowych ale szczęśliwie na nich jeżdżę !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale stosowanie tych gumowych podkładek to ja chyba widziałem przy stukający tulejach sanek (trawersy) silnika (przednie zawieszenie) - a nie przy belce (tylne zawieszenie)?

Zgadza się ,ale u Paby właśnie o przednią ramę pomocniczą chodzi (sanki)

świadczy o tym nr tuleii

54467-JD00A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe jakieś czary czy cuś? Jestem pewny, że w Twoim poście było o zastosowaniu podkładek do belki (a wiadomo belka jest z tyłu). Teraz tego nie ma i nie ma wzmianki o edycji postu. hihihi Nie wiem czy osoby ze statusem expert mają możliwość edycji bez pozostawiania śladu.

Albo mi się tylko tak wydawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czary normalnie czary, a na poważnie belka przednia też jest używana jako nazwa, jak i belka ramy pomocniczej,trawers,sanki,kołyska itp.Paba podał konkretny nr i dzięki temu wiadomo o co "kaman" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manix, a coś więcej na temat tych podkładek? jak to by miało wyglądać? skąd te podkładki skombinować, wymiary?

 

auto ma przejechane niecałe 40 kkm ,więc takie awarie jak wysprzęglik czy ten uszczelniacz to żenada , ale od początku wiedziałem, że jakość Nissana jest średnia, więc liczyłem się z tym

 

zwracałem uwagę na zawieszenie, wycieków nie widziałem z góry, sprzęgło, hamulce chodziły ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem wysprzęglik po 3,5 roku i 55 tys km. Wycieki były widoczne od spodu na połączeniu skrzyni i kospusu silnika i ubywało płynu hamulcowego. Czytałem, że potrafi się blokować i pedał sprzęgła nie wraca, choc mi się to nie przytrafiło. W każdym razie nie czekałem z wymianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gum,mi wymieniono w Aso,koszt 2x30zł ,podczas przeglądu.Sami zadzwonił i i zapytali czy znowu mam stuki,bo tulejki wykazują oznaki "zmęczenia" zaproponowali to rozwiązanie i się zgodziłem.Ty masz QQ więc tulejki nieco inne ,ale zasada pewnie ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...