Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyłączanie świateł na zero w czasie dziennej jazdy


Miras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W moim QQ po odpaleniu zawsze mam zapalone światła do jazdy dziennej w pozycji auto to samo ktoś może podpowie gdzie  jest opcja wyłączania świateł na zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można chyba wyłączyć dziennych inaczej ,jak poprzez włączenie świateł mijania, lub pozycyjnych

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manix ma rację !

A może na  kraje w których nie obowiązuje jazda na światłach dziennych Nissan produkuje wersje bez tych świateł ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Irl. nie ma obowiązku jazdy całą dobę na światłach i obserwuję  że Qq z dziennymi włączonymi jeżdżą , jest tego tak dużo jak kiedyś polonezów i maluchów w Polsce !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to dla mnie ? Żyjemy na tym samym kontynencie i w takim samym klimacie .... że też Unia tego nie "dostrzegła" ?

To Ty Fergul jadąc do Polski musisz mieć rozpiskę gdzie należy włączyć światła . Korzyść jest taka ,że przez to nie zaśniesz w podróży ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to dla mnie ? Żyjemy na tym samym kontynencie i w takim samym klimacie .... że też Unia tego nie "dostrzegła" ?

. ;)

Przepisy Unijne to jedno a lobbyści, politycy tudzież urzędnicy włażący w tę część ciała, która nawet latem pozostaje biała Unijnym władzom to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy11 wsadziłem sobie w miejsce p.mgłowych tzw DRL na soczewkach i po chamsku wpiąłem pod aku z wyłącznikiem i bezp. 

Zrobiłem to tylko z uwagi na wyjazd qq do Polski , teraz jest mi to zupełnie niepotrzebne , mgieł też u mnie nie ma :) 

 

Ekoterroryści narzucają co i rusz opłaty za to za tamto w celu "ochrony środowiska" , a czy ktoś policzył ile ton CO2 kosztuje w skali kraju jazda na światłach?!

 

W tym roku już się nie wygłupiam i lecę do Polski  , auto już zabukowałem ,Śkoda :) , to był tylko jednorazowy wygłup , powracamy do tradycyjnej metody czyli lecimy i na miejscu bierzemy jakieś autko 

ps; jak zwykle w PL najdrożej ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy !

... nie zrażaj się - wspomagaj biedną Ojczyznę ! ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam wszystko klepnięte , nawet kwaterę w Karwi :) 

Tak więc część wakacji spędzimy w PL , jak już pisałem przyda mi się ta wiadomość o skrócie "za Lidlem" :) w rejonie letnich korków 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim QQ po odpaleniu zawsze mam zapalone światła do jazdy dziennej w pozycji auto to samo ktoś może podpowie gdzie  jest opcja wyłączania świateł na zero.

Zgodnie z przepisami - nie da się. Pozwolę sobie znów wkleić odpowiedni fragment rozporządzenia z mojego innego postu dla rozwiania wątpliwości:

 

"§ 2. Światła zamontowane na pojeździe powinny odpowiadać warunkom podanym w poniższej tabeli:..."

 

i tu są wyszczególnione wszystkie rodzaje świateł. Nas interesuję Lp. 18 poz. 14 pp. 1,2 i 3 i tu je przytoczę:

 

"1) powinny się automatycznie włączać, kiedy urządzenie włączające lub wyłączające silnik znajduje się w położeniu umożliwiającym pracę silnika [45]

 

2) powinny wyłączać się automatycznie po włączeniu przednich świateł mijania, drogowych lub przeciwmgłowych, z wyjątkiem sytuacji, gdy światła te wykorzystywane są do wysyłania przerywanych sygnałów świetlnych w krótkich odstępach czasu,

 

3) przednie, boczne (jeżeli występują) i tylne światła pozycyjne, światła obrysowe (jeżeli występują) oraz oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej nie włączają się, jeżeli włączone są światła do jazdy dziennej [45]"

 

Natomiast odnośnik [45] brzmi:

 

"Dla pojazdów rejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2009 r. W pojazdach zarejestrowanych do dnia 31 grudnia 2009 r. dopuszcza się następujące wymagania w zakresie połączeń elektrycznych: połączenie elektryczne może być takie, aby nie można było ich włączyć, jeśli nie są jednocześnie włączone tylne światła pozycyjne."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawodawca napisał  "...dopuszcza się następujące wymagania w zakresie połączeń elektrycznych....."  , nie nakazuje, zakazuje a dopuszcza, dla właściwej interpretacji tego przepisu należało by sięgnąć do komentarza Prawo o ruchu drogowym by sprecyzować jego wykładnię. Chodzić tu może o auta które wyposażone są w czujnik zmierzchu, gdzie włączeniem świateł steruje automat i auta które takowego czujnika nie posiadają. Ale tak jak pisałem wyżej władnym do wyjaśnienia powyższego jest komentarz do tzw. Kodeksu Drogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manipulatorze ty jeden aj ty aj ty!

Dlaczego wkleiłeś tylko drugą część zdania?

To dotyczy tylko starych samochodów zarejestrowanych do 31XII2009

Po drugie nie dotyczy automatyzacji, ale dopuszcza świecenie także świateł tylnych.

to jest przypis [45] - jako wyjątek od zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he, no i właśnie brakowało w tym poprzednim tego co dopisałeś w tym ostatnim poście, by całość stała się czytelna. Teraz stała się jasność... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...