Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Alternator zamiast klimatyzacji


gruby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy temu...

Ja u siebie sprawę słabego ładowania (szczególnie przy dwóch aku) rozwiązałem poprzez montaż alternatora 120A z Opel Vectra B / Zafira / Saab 2.2 CDTI.

Nic nie był wycinany, jedynie w komorze silnika skrócone jedno mocowanie, tak by weszło dłuższe ucho.
Do tego mniejsze kółeczko (na oryginalnym na postoju nie było ładowania) i jedna podkładka pod kółko.
Trochę dłuższy pasek 1200, zamiast oryginalnego 1150.

 

Od tego czasu zrobiłem ok. 9kkm i wszystko działa OK (poza zerwanym paskiem w Irlandii Pn. - ale miałem założony od maszyny rolniczej - nie dopilnowałem mechanika ;p )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 27TDI jest łatwiej ....

a co polecacie do 27TD tutaj podstępem jest to że alternator jest razem z pompa podciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 90A z sereny, wymagał tylko modyfikacji koła pasowego. Można coś pewnie z opla 1.7 dopasować ale napewno więcej motania będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krotko. Bez sensu montowanie drugievo alternatora.

to już dawno ustaliliśmy, natomiast nie dotyczy sytuacji gdy chcesz mieć oddzielny zupełnie obwód

 

Ten oryginalny to chyba 60A ma to 90A zawsze trochę do przodu.

Nie pamiętam czy gdzieś się chwaliłeś co z tym kołem pasowym.

Jak teraz będzie jeszcze mi lodówka chodziła to zdecydowanie będzie mało prądu więc czas najwyższy nastał na podmianę tego.

 

OK po krótkim przeglądzie widzę różnice w średnicy koła pasowego terrano 83,9 / serena 94,55

 

Kółko powinno dać się wymienić z tego alternatora co mam, pompa pewnie do przełożenia gdybym bez pompy kupił.

Dzięki za podpowiedź chyba tak zrobię, bo wygląda na pnp,

 

Ople z silnikiem isuzu to miały altki koło 100A więc niewiele więcej a dłubania na pewno więcej wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę podciśnienia można ostatecznie założyć elektryczną... bądź szukać alternatora z diesla gdzie pompa podciśnienia jest z nim połączona. Nie umiem jednak na obecną chwilę wskazać takiego, który miałby prąd na poziomie 120A bądź więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bądź szukać alternatora z diesla gdzie pompa podciśnienia jest z nim połączona. Nie umiem jednak na obecną chwilę wskazać takiego, który miałby prąd na poziomie 120A bądź więcej.

 

to dość oczywiste :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko powiedzieć, że znalezienie takiego alternatora to nie jakiś wielki problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...