Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

co to za kontrolka


Gość morbid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

wymieniłem w swoim nissanku filtr paliwa niby wszystko O,K ale świeci się jakaś kontrolka ( obok kontrolki świec żarowych)Niewiem po co ona i do czego jej symbol to w kółku dystrybutor :shock: świeci gdy zapalam świeci gdy jadę :?: Nissan Suny B12 1,7D 1989r.Wcześniej nie świeciła wcale,od spodu filtra jest kabelek gdy go rozłącze gaśnie.Mechanik mówi że on niema pojęcia po co ta kontrolka a wy co otym myślicie :wink:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W korku na dole jest zawór do spuszczania wody. Ale może po prostu pływak się zaciął lub został uszkodzony przy wymianie. Jak wykręcisz całe to ustrojstwo to pływak powinien luźno chodzić, w ON topić się, a wodzie wypływać. sprawdź czy jak zmieniasz jego położenie to lampka gaśnie. A swoją drogą ten mechanik u którego byłeś to d*pa skoro nie wie co to jest, pewnie najchętniej to by ci kostkę odłączył żeby się nie świeciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W korku na dole jest zawór do spuszczania wody. Ale może po prostu pływak się zaciął lub został uszkodzony przy wymianie. Jak wykręcisz całe to ustrojstwo to pływak powinien luźno chodzić, w ON topić się, a wodzie wypływać. sprawdź czy jak zmieniasz jego położenie to lampka gaśnie. A swoją drogą ten mechanik u którego byłeś to d*pa skoro nie wie co to jest, pewnie najchętniej to by ci kostkę odłączył żeby się nie świeciło.

 

Witam nidawno przyjechałem i otwieram furum a tu odpowiedż.Odkręciłem ten motylek na dole ale woda nie pociekła tylko ropa.Mam pytanie jakie ustrojstwo wykręcić to na dole(motylek)czy filtr i czy się nie zapowietrzy układ :?.Mechanik niestety d*pa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowietrzy się napewno ale od tego jest pompka na górze - pompujesz aż poczujesz opór i jest git. A to co leciało to zawiesina wody, ropy i innego syfu jak zbierzesz do słoiczka i sie odstoi to zobaczysz co tam jest :shock: chyba że masz nowy filtr to jeszcze nie zdążyło się nazbierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie zauważyłem, że u mnie była rozpięta wtyczka od filtra paliwa.

Nissan Sunny 2,0 d 1994r.

Podłączyłem ale nie wiem czy to działa. Powinna się jakaś kontrolka zaświecać na chwilę? Chyba nie, bo piszecie, że to działa na zasadzie pływaka, który zachowuje się w zależności od rodzaju cieczy.

W ogóle to jest czujnik i dochodzą do niego dwa przewody, tak? To miernikiem mogę sprawdzić na wtyczce filtra ten czujnik:

-czujnik nie przewodzi jest ok

-czujnik przewodzi oznacza, że mam jakiś syf w filtrze.

Jeżeli wsadzę zwierkę w gniazdo od filtra to mogę sprawdzić czy mam w porządku kontrolkę.

Napiszcie czy dobrze myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Z tego wynika, że prawdopodobnie żarówkę mam spaloną ale jak się tam dostać :cry: Muszę pogmyrać może gdzieś ten temat był jeżeli coś to prośba o umieszczenie linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...