Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Montaż oryginalnego spojlera od SRi hatchback


Gość Scyzor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy ktoś z Was montował kiedyś spojler na klapie bagażnika w P11 hatchback? Bo mam do kupienia w dobrej cenie oryginał od SRi i zastanawiam się nad dwoma kwestiami:

 

1. W jaki sposób jest ów spojler montowany? Na klej czy przykręcany?

 

2. Czy po jego zamontowaniu będę musiał wymienić amortyzatory tylnej klapy? Pewnie nawet bym się nad tym nie zastanowił, ale swego czasu jak dokupowałem nowe, to pan zapytał mnie czy mam spojler czy nie. Wniosek z tego taki, że waga spojlera może spowodować, że będę potrzebował używać miotły by utrzymać klapę otwartą... Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 2 Rzeczywiście amortyzatorki tylnej klapy są inne niż w wersji bez spoilera, na ile muszą być mocniejsze - nie wiem. Chociaż jakiś czas temu znajomy założył jeden zwykły (drugi jest oryginalny) i na razie mu działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ad.1 Też mam spojler od SRi i jest on oryginalnie przykręcany jedną śrubą z każdej strony plus dwa plastikowe zatrzaski na strone, w sumie trzy otwory w klapie na strone. Jednak szkoda mi było klapy i użyłem kleju do szyb.

 

Ad.2 Seryjne amorki wytrzymują u mnie bez problemu ze spojlerem (przynajmniej narazie), jednak po zamantowaniu dodatkowych głośników w tylnej półce musze użuć więcej siły przy podnoszeniu klapy i podnosić ją do końca bo sama już sie nie wyrywa ale nie opada na głowe

 

http://i22.photobucket.com/albums/b340/Pio...03/CIMG1712.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim SRi-ku spojler jest przykręcany na 2śruby jedynie po środku, natomiast po bokach są zatrzaski.

 

sorrry ale mam male watpliwosci... SRI 1.6? cos nie tak jak dla mnie.

 

Jak 1.6 to Si, a nie SRi ;)

Poza tym w P10 Si/SRi miały spojler z trzema stopkami, a ja biorę pod uwagę wyłącznie taki z dwoma jak masz Ty, albo Piotrek503

 

Ad.1 Też mam spojler od SRi i jest on oryginalnie przykręcany jedną śrubą z każdej strony plus dwa plastikowe zatrzaski na strone, w sumie trzy otwory w klapie na strone. Jednak szkoda mi było klapy i użyłem kleju do szyb.

I trzyma się jak powinien, czy stuka?

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam P10 1.6SRi i jest na 2 śruby.

Co do amorków to kiedyś w innym aucie miałem z nimi problem, że nie trzymały ciężaru spoilera i podjechałem do zakładu który regeneruje amortyzatory (nie ma takich dużo, ale w Gdańsku jest, regenerują także przysłane pocztą) i wstawili do amorków zaworki i podpompowali je aby wytrzymywały większy nacisk i było OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chłopaki (greg76,Scyzor)widze, że będziecie bardzo zaskoczeni bo to oryginalne SRi, udowodnie wam to fotką:

sri.jpg

Spojler jest na 6ciu dziurach, 2 z nich są na śrube(środek), a 2 na każdą strone to zatrzaski

Wszelkie wątpliwości wyjaśni moderator "BOMBEL". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ale oni to wiedzą kocie" ;)
:?: :?: :?:

 

P.S. Czy są P11 w takim kolorze jak moja?? (fotka wyżej)

 

byla p11 w blekicie ale w tym konkretnym odcieniu raczej nie byla produkowana. wydaje mi sie ze ten lakier byl zarezerwowany tylko dla SRi. nadal mam watpliwosci z SRi w wersji 1.6 ale sie nie spieram. w p11 w 2.0 byla SRi w 1.6 Si ( jak slusznie zauwazyl scyzor)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzyma sie jak przyspawany :D

Co do amorków to spokojnie wytrzymają bo spojler jest w środku pusty i przez to bardzo lekki więc nie ma nad czym dłużej sie zastanawiać tylko malować i przyklejać!!

 

faktycznie wydaje sie ze ze spojler "nic nie wazy" wiec smialo. jak potem popatrzysz na swoja lalke z profila to roznica bedzie zauwazalna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...